خادمین تواب :: مرکز نزدیکی به خدا
مرکز نزدیکی به خدا

خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
اللهم عجل لولیک الفرج

بایگانی

۲۸ مطلب توسط «خادمین تواب» ثبت شده است

۳

شیوه ی خواندن دروس اختصاصی انسانی

به نام خداوند بچهای انسانی 

سلام و درود بر وکلا ، قضات ، معلمین ، وزرا و ریس جمهور های اینده 

....

خب ! مطلب اوردم چه مطلبی ! 

میخوام بهتون بگم چطور توی کنکور دروس اختصاصی رو بترکونید . هیچ کار خاصی نباید بکنید . فقط باید خودتون رو باور کنید و به تمام چیزایی که میگم عمل کنید . یکم شاید متعجب بشید از این شیوه ، اما از اونجایی که دروس اختصاصی معمولا سنگین و خسته کننده هستند این روش از خستگی جلوگیری میکنه و تازه کمک میکنه که بیشتر هم مطلب رو یاد بگیرید چون قراره خودتون رو در کالبد مشاغل و شخصیت های مختلف و مهم تصور کنید . 

بریم ببینیم چه خبره !!!

....

1. جامعه شناسی : 

جامعه شناسی درس خیلی شیرین و خیلی کالچرالی هست . به طوری که شما وقتی پشت میز مطالعتون با کتاب جامعه شناسی تنها میشید ، باید احساس کنید الان دکتر ظریف هستید و میخواید با دیپلمات های کشور های مختلف بحث کنید . وقتی این احساس رو تلقین کردید ، اونوقت میرید سمت خوندن درس و ریز به ریز مطالب رو میخونید و با خودتون یا دیوار اتاق بحث میکنید درباره ی مطالب . اینطور هم بهتر یادشون میگیرید و هم برای سخنرانی های آینده اماده میشید .

2. تاریخ و تاریخ ادبیات : 

تاریخ درس سنگین ، اما ساده ای هست . بقول یکی تاریخ فقط غیبت درباره ی گذشتگانه . اما به هر حال ما تاریخ رو باید بخونیم و بفهمیم گذشتمون چه خبر بوده . حالا شما اگه کسی گفت تاریخ غیبته ، شما بگو جلو خودشونم میگم /: 

تاریخ رو داستان وار بخونید . انگار دارید کتاب داستان میخونید . اما جوری این داستان رو بخونید که وقتی برا کسی میخواید تعریفش کنید انگار خودتون اون واقعه رو با چشم دیدید . 

اگر اینطور تاریخ بخونید نه خسته میشید و نه احساس سنگینی مطالب رو میکنید . اسامی تاریخی رو هم بنویسید روی برگه و بچسبونید به دیوار اتاق و هر روز نگاشون کنید ؛ تا مرور بشن براتون . 

3. جغرافیا : 

جغرافیا درسی با تنوع مطالب بسیار زیاد هست . وقتی جغرافی میخونید احساس کنید که شما کوپن (شخصی که دارای معروف ترین مدل تقسیمات آب و هوایی هست) هستید . یا اینکه هواشناس هستید . جوری درس رو بخونید و برای خودتون تعریف کنید که انگار الان میخواید برید توی اخبار و از اوضاع اقلیمی کشور جلوی دوربین صحبت کنید . بعضی قسمتای جغرافی که راجع به شهر و روستا هست رو هم میتونید تصور کنید استان دار هستید و باید این مطالب رو بخونید و فردا جلوی جمعی از مردم سخنرانی کنید . بعد از خوندن خودتون رو پشت تریبون تصور کنید و هر چی از مطالعتون توی ذهنتون هست رو به صورت خلاصه برای در و دیوار توضیح بدید .

4. منطق : 

خدایی سقراط بودن کار دشواری هست . بخوای با یه مشت سوفسطائی خشک مغز سر و کله بزنی اخر هم بیان با مغالطه و نقیظه و این چیزا جوابتون بدن . اما خب ! چاره چیست ؟ باید برای مدتی سقراط شد . اگر میخواید منطق رو یاد بگیرید حتما و حتما به سایت "الاء" سر بزنید و ویدئو های منطق استاد "جلالی" رو تهیه کنید (سایت الاء محصولاتش رایگانه) و از طرفی یه کتاب تست ناب هم برای منطق گیر بیارید . استاد جلالی اینقدر زیبا توضیح میده که با دو بار مشاهده ی دقیق ویدئو کار میاد دستتون و با تمرین کردن و تست زدن زیاد حتما منطق رو کامل در کنکور جواب خواهید داد . 

5. فلسفه : 

فلسفه درسی مشبه منطق و البته کمی سیاق تاریخی داره . اون قسمتی از فلسفه که راجع به ماده و ... هست رو بسپارید به استاد جلالی ، اما قسمت تاریخی فلسفه رو باز باید داستان وار و دقیق بخونید و حتما بعد از خوندن تست بزنید . مطمئن باشید فلسفه رو هم صد میزنید . 

6. دین و زندگی (این درس عمومی هست ، ولی قبلا یه پستی راجع به دروس عمومی منتشر کردم که این داخلش نبود و حالا اوردمش اینجا) 

دین و زندگی درس عجیبیه ! واقعا عجیبه . نصف بیشترش قرابت معنایی هست . یعنی شما باید فلان ایه رو با فلان مفهوم مطابقت بدید و یا فلان شعر رو با فلان ایه . باید خیلی دقیق و خط به خط بخونید درس رو و بین مفاهیم و ایات و اشعار و احادیث ارتباط بر قرار کنید . اگر میخواید دین و زندگی رو بهتر یاد بگیرید ، کمک درسی بگیرید براش . ضرری نداره . تا میتونید تست کار کنید تا دستتون و ذهنتون با تستای دینی اشنا بشه و ترستون از این درس الهی هم بریزه . 

7. اقتصاد : 

اقتصاد درسی نیست که با کسی شوخی داشته باشه . جدی میگم ! اگر میخواید مفاهیمش رو یاد بگیرید باید حتما خیلی دقیق و مفهومی بخونید . به عبارتی تصور کنید وزیر اقتصاد هستید . اما اگر میخواید بخش محاسباتی درس رو بخونید ، ۲ راه وجود داره : 

۱. تهیه ی کمک درسی 

۲. رفتن به کلاس اقتصاد 

من خودم گزینه ی یک رو امتحان کردم  اما برای ریاضی زیاد کار نداد . حالا قصد دارم به کلاس اقتصاد برم بلکه فرجی بشه که بتونم به امید خدا ۱۰۰ بزنم اقتصاد رو . 

8. روانشناسی : 

فروید های اینده چطورید ؟؟؟ 

بعله دیگه ، برای روانشناسی باید فروید شد . کلی هم باید تست زد . اصلا درس سختی نیست بلکه خیلی هم اسونه چون رفتار های روزانه ی ما رو داره برامون توضیح میده . اگر میخوای خوب یادش بگیرید باید علاوه بر دقیق خوندن ، تست هم زیاد کار کنید تا با مطالب بیشتر اشنا بشید .

....

۲ نکته : 

۱. منظور از دقیق خوندن دروس ، مطالعه ی اونا به هدف فهم دروس هست .

۲. همیشه سعی کنید دروس اختصاصی رو صبح اول وقت بخونید (در روزای تعطیل) ، کلا اولویت بهشون بدید . 

....

موفق و سرافراز باشید 

موفقیت شما موفیقت برادرتون هست 

Abolfazl Al Hossein

⛷ ماورای ترک ⛷

به نام خدا 

سلام و درود خداوند بر شما 

ای کسی که داری این پست و میخونی ! دو حالت بیشتر نمیتونی داشته باشی . یا اینکه روحیاتت توپ توپ باشه و یا اینکه پنچر باشی . حالا شما کدومشی ؟

اگر پنچر هستی ، که خوندن این پست باعث میشه فشار هوا پیدا کنی و اگرم توپی بزن زمین هوا بره . 

بریم سر اصل مطلب ؟ 

باشه ، بریم . 

۴

دوستی با جنس مذکر (ویژه ی دختران)

راه هایی برای تغییر

به نام خداوندگار روزگار 

مقدمه 

جامعه بدون زن معنا ندارد و اگر زن نباشد مرد هم نیست و در این صورت جامعه ای هم نیست .

خداوند انسان را از دو جنس مخالف "مذکر" و "مونث" افرید . 

هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردیست ؛ اما ناقص (منظور از ناقص ، نقص در خلقت نیست بلکه طبق فرموده ی قران زن و مرد با هم از بعضی جهات کامل میشوند) . 

این دو جنس در کنار هم تکامل پیدا میکنند و در راستای زندگیه درست قدم بر میدارند . 

البته اگر انسان بخواهد به مراتب تکامل در دین برسد و دین خود را کامل کند ؛ باید "ازدواج" کند . 

زیرا "ازدواج" از به وقوع پیوستن "ورز و وبال" جلو گیری میکند .

اما اگر جوانان دقت کافی در انتخاب ها و کنترل احساسات خود نداشته باشند ؛ این مقوله مقدس را میتوانند سوی گرایش های منفی سوق دهند . 

که بحث امروز ما یکی از مهم ترین این گرایشات به نام "دوستی با جنس مذکر (ویژه ی دختران)" است .

به ادامه مطلب توجه بفرمایید...

دوستی با جنس مونث (مخصوص پسران )

راه هایی برای تغییر

سلام دوستان 

جا داره یه مبحث خیلی گسترده ای رو براتون وا کنم .

اونم دوستی با جنس دختر هست . 

درسته نوشتم مختص پسران ، اما بیشتر مطالعه کنندهاش دخترا میشن .

و این خیلی خوبه که یه سری مباحث رو راجع به "برخی" پسران بدونند .

توجه به ادامه مطلب

۲

هنر پاکی

راه هایی برای تغییر

سلام 😁

خوبید .. خوشیدددد .. ماهید .. یا نور میزنید مثل خورشیددددد ؟ 🌞🌞

انشاءالله که همیشه خوب و خوش و غبراق یا قبراق یا قبراغ یا حالا هر طور نوشته میشه باشید !! 😉

توجه به ادامه مطلب

۴

جامعه ی سالم🌏آینده ای روشن

راه هایی برای تغییر

سلام امید امیدوارهستم از کاربرای خیلی قدیمی سایت توبه ۹۴ شاید لازم به معرفی نباشه.چون خیلی از برادرا و خواهرا من و به خوبی میشناسن.⏪ اینبار با یه پست فوق العاده مهم و اثر گذار در سرنوشت و موفقیت همه در خدمتتونم. شاید کسی حوصله و وقت لازم برای خوندن این پست را نداشته باشه اما باید بگم بعد از خوندن و فکر کردن بهش به خیلی چیزهای ارزشمند در زندگیتون می رسید⏪

یادتونه قدیما موقعی که کودک بودیم بابامون بهمون میگفت پسرم درستون بخون تا در آینده برای خودت کاره ای بشی🔼و بزرگتر از پدر، خدا بهمون میگه بنده ی من و آفریده ی من قرآن و بخون و به آیه هاش خوب توجه کن و در زندگیت به کار ببر.🌷شب و صبح خدای خود را به پاکی حمد و ستایش کن.

🌺 بریم سر اصل مطلب که عنوانش 🎦 جامعه ی سالم آینده ی روشن 📶است.برای همه ی ما پیش میاد جوانان و نوجوان مخصوصأ کسانی که بیکار هستند براشون عادت شده به جای اندیشیدن و عبادت کردن خداوند پاک و مهربان و نشستن در کانون گرم خانواده و رشد در اجتماع سالم میرن توی کوچه و خیابان با رفیقان و دوستانشان ولگردی و هر خلافی میکنن و وقتی باهم صحبت میکنند کلمه ها و پیشنهاد های خیلی بی ربط و بی اساس به همدیگر می دهند هر حرف زشتی میزنند که این حرفهای زشت صد در صد باعث تخریب قدرت تفکر و تخریب روحی هر فردی میشه باید و باید از اینگونه افراد فاصله گرفت و هیچ وقت با آنها شوخی نکنیم⏫.

حالا دیگه خیلی مد شده متأسفانه خیلی از افراد و وابستگان فامیل هم این اخلاقیات و خصوصیات منفی را دارند متأسفانه اینگونه افراد همانطور که خودشان دوست دارند این طور زندگی کنند متأسفانه دیگران را هم به این کارها عادت میدهند.

✅(چیزی که مهمه و باعث میشه یک جوان چه دختر و چه پسر یک شخصیت سالم و بزرگ و یک آینده ای روشن داشته باشه زندگی در یک جامعه ی سالمه و در کانون گرم و صمیمی خانواده و فقط و فقط همیشه با کمک و با توکل به خدای جهانیان است).

اللهم عجل لولیک الفرج✅التماس دعا

۹

چگونه خدا را بشناسیم ؟

راه هایی برای تغییر

یادش بخیر ....

بچه که بودیم قایم میشدیم یه جایی که هیچکی ما رو نبینه . 

هیچکی هم ما رو نمیدید .

هیچ وقت متوجه حضورش نمیشدیم و نمیشیم . 

توی خلوت خودمون گناه کبیره و صغیره میکنیم . 

مال فقیر و غنی در خفا میخوریم . 

میگیم هیچکس نمیفهمه .... هیچ کس ما رو ندیده .

یه روزی داشتم گناه میکردم ؛ خیلی خیلی غرق گناهم شده بودم . 

توجه به ادامه مطلب

۶

میخوای تا ابد پاک بمونی؟میخواهی عوارض خودارضایی خوب بشه؟ ریا نباشه★بسیار بسیار مهم★

راه هایی برای تغییر

سلام

                               

🌏اینها که من دارم مینویسم حرف من نیست حرف خداست چون من فقط آفریده ی خدا هستم و این انگشتها و این حرفهایی که من مینویسم مال من نیست مال خداست و خدا در گوشم میگه و من مینویسم◀◀◀خوب توجه کنید حتمأ همتون میگین این دیوونه است⬆ نه من دیوونه نیستم من هیچی نیستم فقط خدا و قدرت خدا این فکر و حرف های بزرگ را یاد من میده .                

من یه بنده ی خدا   ✅✅✅  اسم خودمو نمیگم چون ریا میشه  .

اومدم اینجا بهت بگم با کی داری عهد میبندی با من یا با مدیران دیگه ی سایت توبه۹۴                                                    

چقدر باید نمازاتو عقب بندازی و اول وقت نخونی؟🌑چقدر میخواهی بددهنی و غیبت کنی🌑چقدر میخواهی پیمان شکنی کنی🌑چقدر میخواهی بگی من دیگه خیلی قوی شدم بزار فیلممو ببینم🌑چقدر میخواهی بگی من آمار پاکیم خیلی بالاست میتونم هر کاری کنم🌑چقدر میخواهی برا اسم و نام نماز بخونی🌑چقدر میخواهی نمازتو سبک بشماری و به معنیش توجه نکنی و سریع بخونی🌑  چقدر باید گول این و اون و بخوری و تو رو از خدا دور کنن🌑چقدر باید توی گناه بمونی و زجر بکشی🌑 چقدر باید بگی یکم دیگه نگاه کنم دیگه نگاه نمیکنم⚡

🌑چقدر باید بگی از این به بعد دیگه نگاه نمیکنم فقط همین یه بار 🌑چقدر باید بگی بیخیالش حالا یکم حال کنم خدا کجا بود من چیزی نمیبینم بزار به عکسها نگاه کنم بزار به نامحرم نگاه کنم🚫 چقدر میخواهی توبه کنی و توبه بشکنی🌑چقدر میخواهی گول شیطان کثیف و بخوری🌑 چقدر میخواهی اشک امام زمانتو در بیاری🌑چقدر میخواهی با رفتار و غرورت و با تیپ و مدلی که میزنی چشم های پاک و آلوده به گناه کنی⚡چقدر میخواهی ریا کنی آخه به این میگن توبه؟?

به من نمیخواد جواب بدی! به خودت و به خدایی که تو رو آفریده جواب بده به خدایی که همیشه با این همه گناه بازم دستتو میگیره.☁⛅                   برادر و خواهر اگه توبه کردی  پس همه ی اعضای بدنت و همه ی رفتارت چه در اجتماع و چه در دنیای مجازی باید تحت کنترل خودت و خدای خودت باشه...اگه میخواهی تمام عوارض جسمی و روحیت خوب بشه کسی جز( الله) قدرت این کار رو نداره و هر غیر ممکنی را ممکن میکنه مطمئن باش.

خیلیا هستند  توی آینه همیشه  به خودشون نگاه میکنن و با خودشون میگن خدایا چرا من صورتم زشته و چرا زیر چشمهام کبوده و یا گوده خب این دلیل نمیشه که شما خودتون و زشت ببینید و انتظارات زیادی از خدا داشته باشید .به جان خودم همین صورتی که تو میگی زشته برای خدا و برای همه بهترین و زیباترین صورت دنیاست.بهترین پزشک دنیا کیه؟ بهترین و بزرگترین دنیا کیه؟بزرگترین و پاکترین همدم تو توی دنیا کیه؟خب معلومه کسی نیست  جز (الله)                                      

میخواهی عوارض برطرف بشه به حرفهایی که گفتم توجه کن و با خودت و خدات فقط عهد ببند.شفا را فقط از خدا و اهل بیت(ع) بخواهید بیخیال زمان خوب شدن عوارض بشین فقط با صبر و  همیشه توکل بر خدا 🌷🌷🌷🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺

بسم الله...                                      

۳

چگونه برنامه ریزی درسی کنیم (کنکور۹۸_انسانی)

همکلاسی

سلام 

امروز میخوام یه بحثی رو باز کنم که هر کنکوری از صبح که بلند میشه بهش فکر میکنه تا شب که بره توی رخت .

چطور برنامه ریزی کنیم ؟؟

ببینید ما روزانه ۶ الی ۸ ساعت کلاس هستیم .

وقتی میایم خونه خسته میخوابیم تا ساعت ۴ الی ۵ وقتی از خواب پا میشید باید بخونید تا اخر شب . 

طبیعتا این که ندونید چه درسایی و درسای سال دهم یازدهم که تابستون بهشون نرسیدید رو کی بخونید خیلی رو اعصابه .

ببینید دهم و یازدهم هر چی که بود گذشت .

الان فقط و فقط ۱۲ مد نظره .

منظورم اینه به ۱۲ م ۱۰۰ درصد توجه کنید به اونا (دهم و یازدهم) ۵۰ درصد .

اگر تمام فکر و ذکرتون بشه کتابای سال قبل اذیت میشید و به هدفتون که سال ۱۲ م هست نمیرسید .

حالا چکار کنیم ؟ 

۱. درس هر روز در همان روز 

۲. سلام اخر هفته (پنج شنبه و جمعه)

۳.خداحافظ معلم 

....

۱. منظور از گزینه ی ۱ بسیار روشنه .

شما باید از همین الان که اول سال هست یاد بگیرید که هر درسی که امروز توی مدرسه خوندید رو همون روز مرور کنید تا مطالب تثبیت بیشتری پیدا کنن توی ذهنتون و راحت تر برای امتحانات پیش و رو اماده بشید . 

به همین سادگی . 

۲. گزینه ی ۲ یه طرف بقیه هم یه طرف .

اخر هفته مخصوص مرور درسایی هستن که شما به هر دلیلی نتونستید در ایام هفته مطالعه کنید .

سعی کنید پنج شنبه رو برای این کار اختصاص بدید و جمعه رو بشینید و دروس عمومی کار کنید .

یا بلعکس . 

اما کار کنید محکم هم کار کنید . 

سوال پیش میاد .

اقا ابوالفضل من میخونم یادم میره آیا هوش و حافظم کمه ؟ 

پاسخ دکتر ابوالفضل : خیر دوست من ؛ بیشتر ما روش های مطالعه رو بلد نیستیم یا به اصطلاح روانشناسی شیوه ی (حل مسئله یا مشکل ) رو بلد نیستیم بعد میندازیم تقصیر حافظه . 

خب الان شیوه ی خوندن بحثش جداست که یه مطلب برای دروس عمومی قبلا منتشر کردم میتونید در بخش همکلاسی مطالعش کنید .

۳. چرا گفتم خداحافظ معلم ؟ 

چون که درسای رشته ی انسانی (تفهیمی _ تحلیلی _ حفظی ) هستن . 

دروس تفهیمی شامل فلسفه و منطق و جامعه شناسی و ... میشه که البته در زمره ی مطالب تحلیلی هم قرار میگیرند و در اخر جز دسته بندی حفظی میشن . 

و دروس تاریخ و اینا هم که راحت خودمون مطالعه میکینم . 

اگر اومدین و معلم ۱۰ صفحه درس داد شما توی خونه سعی کنید اون درسو جلو جلو بخونید و ببندین درسو (چون کنکور داری ، از اون ور هم امتحان نهایی ) و هر کس به امید همسایه نشیند گشنه بخوابد . 

بلههه دوستان . 

به همین سادگی یک برنامه ریزی مفید انجام دادید . 

نه عقب میوفتید و نه لا غیر . 

....

نکته ی قابل توجه : 

دوستان 

ممکنه در این نوع برنامه ی درسی به روزمرگی برسید . 

ینی این که بنظر میاد هر روزتون تکراری شده . 

اما اینطور نیست .

شما هر روز کتابای متفاوتی رو مطالعه میکنید . 

این تفاوت مانع ایجاد روزمرگی و خستگی میشه . 

و اگرم غیر از این بود باید بدونید که : 

(بَرِ شیرین دارد)

....

موفق باشید 

ابوالفضل الحسین

متخصص حوزه ی ادبیات و علوم انسانی