خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
الهم عجل لولیک الفرج

ترک س ک س اندیشی به کمک برنامه ریزی

راه هایی برای تغییر

خب دوستان حتما روش ترک تضمینی خودارضایی رو خوندید و قصد و عزم جدی برای ترک گرفتید ...بهتون تبریک میگم ...خب این متن و روش فوق العاده هم بخونید تا یاد بگیرید چجوری از شر فکر های جنسی خلاص بشید  !!!!!

بسم الله :

دوستان، برای ترک سکس اندیشی و به تبع آن خود ارضایی و ... بدون برنامه ریزی نمی توان عمل کرد. پایه های اساسی این برنامه ریزی یکی مبارزه با خیالات آلوده و جایگزین کردن آن با افکار واقعی نشاط برانگیز و سالم است ؛ به طوری که برنامه روزانه شما آن قدر پر باشد که اصلا فرصت خیالبافی و سکس اندیشی نداشته باشید. دیگری نیز ایجاد ذهن سالم ، برنامه ریزنده و نظم بخشنده منطقی است در کارها و برنامه های زندگی.

دوست عزیز برای ترک خود ارضایی و پرهیز از سکس اندیشی ، اگر واقعا عزمت را جزم کرده ای ، و به مواردی که توصیه شده عمل کنی ، موفق می شوی ؛ اما به عنوان مکمل باید برنامه ریزی هم داشته باشی تا موفقیتتان قطعی شود.
حال چطور برنامه ریزی کنی؟

 

دوست خوبم برای برنامه ریزی نخستین قدم آن است که همین الان یا امروز به یک فروشگاه لوازم التحریر بروی ، یک دفترچه جیبی کوچک در قطعی که خودت می پسندی و بهتر می توانی آن را همراه خود داشته باشی ، تهیه کنی. نمی خواهم از کسی یا جایی تبلیغ کنم اما معمولا دفترچه هایی را که شرکت پاپکو ارائه می دهد ، قطع ها و اندازه های شکیل و مناسب تری دارند. این خیلی مهم نیست .مهم آن است که اولا جیبی و کوچک باشد ، ثانیا شما آن را بپسندی . یادت باشد که قرار است این دفترچه را مانند عینک یا ساعت مچی و حتی مهم تر از آنها همیشه همراهت داشته باشی. آن را برای گذاشتن در قفسه کتاب ها یا تاقچه نمی خواهی . این دفترچه باید تا آخر زندگیش با تو همراه باشد. اگر خوب عمل کنی احتمالا هر سه ماه به یک دفترچه نیاز خواهی داشت.برای مشاهده کامل روش لطفا به ادامه مطلب بروید

بعد از تهیه دفترچه محیط ساکتی را پیدا کن تمام عوامل حواس پرتی را از خودت دور کن. موبایل را خاموش کن و ... یک جلسه طولانی مدت اما فوق العاده محرمانه با خودت برگزار کن. در این جلسه فقط تو هستی و یک نفر دیگر که تمام اسرارت را می داند . پس رو در بایستی را کنا بگذار و با خودت راحت باش. شاید این جلسه دو الی سه ساعت طول بکشد . وقت خودت را طوری تنظیم کن که مجبور نشوی جلسه ات را تکه پاره کنی . دفترچه را برای آخر جلسه می خواهی اما الان چند تا کاغذ سفید آماده کن و یک قلم . خوب فکر کن و هر چه را به ذهنت می رسد روی کاغذ بیاور . نه ، نه ؛ عجله نکن . از تو نمی خواهم که انشاء بنویسی . فقط فهرست افکارت را بنویس. عنوان هر فکر کافی است . چون تنها می خواهی به افکارت نظم بدهی . همین.
خوب حالا موضوع جلسه چیست ؟
در این جلسه قرار است شما از اول زندگی ، تا زمانی که آرزو داری زنده بمانی را مرور کنی . کمی عجیب است ، نه ! ببین دوست عزیز ، شما قطعا از زمانی که خیلی از مسائل را در زندگی متوجه شده ای تا الان ، مهربانی ها و بی مهری های زیادی دیده ای ؛ موفقیت ها و شکست های بسیاری داشته ای . فراز و نشیب های زیادی را طی کرده و همچنین تجربه های تلخ و شیرین و نیز ارزشمندی را اندوخته ای .
در هر سنی که باشی الان دیگر باید شروع کنی از تجربه های گذشته ات بهره بگیری . قرار نیست تا آخر عمر فقط تجربه کنی . مقداری را خودت تجربه کردی کافی است . مقداری هم از تجربه دیگران بگیر. از الان به بعد باید به موفقیت های بعدی خودت بیاندیشی و تجربه ها را به کار بگیری . خوب حالا دیگر شروع کن:
تمام آرزوها ، نقشه ها و اهداف کوچک و بزرگی که از کودکی در سر داشته ای را روی کاغذ بیاور. مطمئنا یک لیست طولانی خواهد شد . ممکن است الان که بزرگ شده ای بعضی از این اهداف برایت خنده دار و عجیب باشد . اشکالی ندارد آن ها را هم از ذهن خودت بیرون بریز و روی کاغذ بیاور . قرار است ذهن خودت را تخلیه کنی ، آت و آشغال ها را بیرون بریزی و بعد یک ذهن تمیز با اهدافی مشخص و معلوم داشته باشی. اهدافی که الان داری را هم بنویس . تمام آرزو ها و اهدافی که می خواهی درآینده به آنها تحقق ببخشی ، حتی اگر بیش از حد بلند پروازانه باشد را هم بنویس .
حالا یک نگاه کلی به اهدافی که آنها را زیر هم لیست کرده ای بیانداز. باید آنها را جرح و تعدیل کنی . بعضی را حذف ، بعضی را اضافه و بعضی را هم اصلاح کنی . نخستین قدم برای موفقیت این است که اهداف مشخصی داشته باشی و الان باید این کار را انجام دهی . دوباره به اهدافت نگاه کن:
تعدادی از آنها قبلا تحقق یافته . خوب پس مبارک است . آنها دیگرتمام شده اند . رویشان خط بکش .
تعدادی از آنها کودکانه اند و اصلا ارزش این را ندارند که به دنبالشان باشی . خوب ، باطلشان کن.
تعدادی از آنها نیز از روی خامی در ذهن نشسته بوده اند .آنها اهدافی هستند که اگر الان خوب فکر کنید ، می بینید با توجه به روحیات و خصوصیاتی که الان دارید ، آنها اصلا ربطی به شما ندارند . روی اینها هم یک خط پر رنگ بکشید وحذف.
تعدادی از اهداف هم در توان شما نیستند . با یک حساب دو دو تای منطقی این اهداف کاملا معلوم و روشنند . البته منظور من اهدافی است که بیش از حد بزرگند و تحققشان عمر نوح می خواهد به انضمام یک گروه پر کار. اینها بیشتر به آرزو و تخیل شبیهند نه یک هدف واقعی در زندگی . اینها را هم باطل کن.


تعدادی دیگر از اهداف هم اشتباها هدف شمرده شده اند . الان که فکر می کنید می بینید ، اینها اهداف و آرزوهای اشتباهی بوده اند که خدا را شکر تحقق نیافته اند . اینها در حال و آینده هم نباید تحقق یابند . روی اینها هم خط بکش.
ته ماجرا تعدادی اهداف کوچک و بزرگ دیگر باقی می ماند : بیست تا، سی تا ، یا بیشتر. حالا باید برای اینها برنامه ریزی کنی . یک نکته مهم . اهدافی را که روی آنها خط کشیدی و باطلشان کردی ، به طور کامل از ذهنت دور بریز . یک نفس عمیق بکش و از این به بعد دیگر نه به آنها فکر کن و نه برای تحققشان تلاش.
در این مرحله برای برنامه ریزی برای اهداف باقیمانده باید زمان بندی کنی . اهداف باقیمانده را به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کن . این کوتاهی و بلندی نسبی است. اما منظور من از اهداف بلند مدت در اینجا اهداف چندین ساله (پنج یا ده ساله به بالا) است . حدیثی بدین مضمون وجود دارد: طوری کار کن که گویا قرار است صد سال دیگر زنده بمانی و نیز طوری نماز بخوان که انگار همین الان قرار است بمیری. حالا شما برای اهداف بلند مدتتان فقط به ده یا بیست سال دیگر فکر نکنید. عددی بالاتر از این مقدار ها را هم می توانید در نظر داشته باشید. البته چیزی که معقول و ممکن باشد. بلند همت باشید (نه بلند پرواز 9 و دور اندیش . اهداف و آرزوهای کوتاه و بلند باقمیانده را با یک نظم خوب تفکیک کنید . مثلا اهافی که یک ماه برای تحقق آن کافی است را زیر هم ، اهداف شش ماهه را زیر هم ، اهداف یک ساله را زیر هم و همین طور دو ساله پنج ساله ، ده ساله و بیست ساله و ... .
حالا از درون هر یک از این گروه های زمانی یکی دو هدف را انتخاب کنید . دقت کنید که ما می خواهیم به صورت پلکانی برنامه ریزی کنیم. یک مثال می زنم :
فرض کنید من الان بیست سال دارم . هدف بزرگ و بلند مدت من آن است که ده سال دیگر فارغ التحصیل رشته ادبیات در سطح دکترا باشم. دو تا فرزند داشته و ... هدف پنج سال دیگر من ازدواج است . هدف دو ساله ام، خرید ماشین ؛ هدف یک ساله ام، قبولی در کنکور و هدف یک ماهه ام ، سفر مشهد و ...
برای گلچین اهداف باقیمانده دقت کنید باید آنها را که در اولویت قرار دارند برگزینید . قاعده ای وجود دارد به نام قاعده پارتو یا قاعده 80/ 20 از اقتصاددان ایتالیایی ویلفردو پارِتو . این قاعده در تمام جنبه های زندگی جاری است . بر اساس آن 20 درصد از فعالیت ها و اهداف شما عامل 80 درصد از نتایج می شود و بر عکس ، 80 درصد دیگر 20 درصد نتیجه می دهند . شما اگر عاقل باشید کدام را انتخاب می کنید . معلوم است دیگر . اگر در فهرست شما ده مورد وجود داشته باشد ، دوتای از آن را که به اندازه هشت مورد دیگر می ارزند ، انتخاب خواهید کرد.
خوب حالا که اهدفتان را گلچین کردید ، باید آنها را به تناسب به اهداف کوچکتر تقسیم کنید ؛ مثلا ده ساله را به پنج ساله ، دو ساله ، یک ساله ، شش ماهه ، یک ماهه ، و هدف یک ماهه را به دو هفته ، یک هفته ، سه روزه و یک روزه و ....
مثلا اگر قرار است ده سال دیگر دکترای ادبیات شوید ، هدف پنج سال دیگرتان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باشد ، در سال دیگر کارشناسی ، امسال قبولی در کنکور ، کاردانی یا کارشناسی ، شش ماه دیگر تمام کردن دوره کتاب های سال های اول و دوم و سوم دبیرستان ، یک ماه دیگر تمام کردن کتاب های پایه اول ... این هفته اتمام مرور کتاب های ادبیات ، سه روز دیگر تمام کردن کتاب اول ادبیات ، امروز مرور صفحه یک تا صد و پنجاه کتاب اول ادبیات . ساعت هشت تا نه صبح مرور صفحه یک تا پنجاه و .... . فکر کنم با این مثال منظور مرا درک کرده باشید. پس اهدافتان را تجربه کنید . اکنون نتایجی که حاصل شده را در یک دفتر ویژه پاک نویس کرده و در جای امنی قرار دهید . لزومی ندارد دیگران از تمام اهداف و برنامه ریزی زندگی شما با خبر باشند .
نکته : در این دفترچه تعداد اهداف بلندی که برای امسالتان برگزیده اید از ده مورد نباید تجاوز کند. اکنون نوبت می رسد به دفترچه ای جیبی که قبلا از آن صحبت کردیم . سراغ دفترچه بروید. ورق اول را خالی بگذارید (چون معمولا در طول استفاده این ورق کنده می شود. پس احتیاطا آن را به عنوان حاشیه ای امن کنار بگذارید) و بروید سراغ ورق دوم.
اینجا چه چیزی را باید بنویسید . دفتر اصلی برنامه ریزی های زندگی تان را بیاورید . به ده هدفی که برای امسالتان برگزیده اید و انها را تجزیه کرده اید ، نگاه کنید. از بین آنها ده هدفی را که باید در یک ماهه اخیر انجام دهید ، برگزینید. این ده هدف را در برگه دوم دفترچه جیبی با خط خوش بنویسید . اکنون به ورق سوم بروید و ده هدف هفته اول را بنویسید . به تعداد ایام هفته برگه ها را بشمارید و بعد ده هدف هفته دوم و همین طور سوم و ... را ثبت کنید.


حالا می رسیم به برگه چهارم دفترچه که روز اول اجرای برنامه زندگی شماست.
در برنامه روزانه تان لزومی ندارد ، اهداف را با دقت زیاد و زمان بندی دقیق بنویسید. برنامه را طوری بنویسید که انعطاف داشته باشد. هر چه خشک تر و میلیمتری بنویسید ، ضمانت اجرایی و موفقیت آن کمتر می شود. مثلا می توانید برای اهداف امروزتان بنویسید:
تماس با علی
مطالعه ده صفحه از رمان (منِ او)
کلاس زبان
خرید پنیر ، پوشک کامل و ماست.
تماس با تعمیر کار برای تعمیر یخچال
پاک نویس مقاله راهنمای برنامه ریزی

تعویض روغن ماشین
مرور پنجاه صفحه کتاب درسی ...
تلفن برای مشاوره و
و ...
همان طور که می بینید بسیاری از اهدافی که در برنامه روزانه مشاهده می شوند . هیچ ارتباطی با اهداف یک ماهه و یک ساله و ده ساله ندارند .
اهداف قابل ثبت در برنامه روزانه اولا باید از مهمترین ها باشند . مثلا خوردن صبحانه و استراحت و خواندن نماز و ... لزومی ندارد در برنامه نوشته شود . ثانیا در برنامه هر روز باید دو سه مورد از اهداف هفتگی در آن گنجانده شود . مثلا یکی از مهمترین اهداف من در این هفته تعمیر یخچال است . بنا بر این امروز فقط برای یافتن تعمیر کار تماس می گیرم و هزینه را می پرسم . فردا براورد هزینه کرده و با تعمیر کار قرار می گذارم به منزل بیاید یخچال را بررسی کند ... تا این که این هدف من به تدریج تا آخر هفته تحقق یابد.
همان طور که لزومی ندارد تمام اهداف موجود در برنامه روزانه از اهداف کلان باشد ، همین طور لزومی ندارد تمام اهداف موجود در برنامه هفتگی از برنامه های کلان شما باشد . هر چند وجود حداقل پنج الی شش مورد آنها لازم است . وقتی در برگه چهارم برنامه روزانه و اهدافتان را ثبت کردید ، به اجرای آنها بپردازید در این مورد لازم است دفترچه را همراه داشته باشید و پیوسته نزدیک ترین هدف را برای اجرا از نظر فاصله زمانی پیدا کنید و آن را انجام دهید . به محض پایان یافتن یک هدف یک نفس عمیق بکشید خودتان را تشویق کنید : با یک خط پر رنگ آن هدف را محو کنید و به دنبال اجرای نزدیک ترین هدف بعدی از نظر فاصله زمانی باشید. سعی کنید اهداف مهمتر را زودت و معمولا در صبح ها انجام دهید . اگر به انجام هدفی موفق نشدید ، خود را سرزنش نکنید . آن را در اهداف روز بعد بنویسید . اگر باز هم نشد روز بعد آن قدر بنویسید تا بالاخره انجامش دهید . اگر برنامه ریزی شما کامل انجام نشد ، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید . برنامه ای که بیش از هفتاد درصد آن انجام شده باشد ، موفق به حساب می آید . اگر می بینید خیلی برنامه تان نا موفق شده یا به این علت است یا اشتباه برنامه ریزی می کنید (بیش از حد توان ، در وقت نامناسب) و یا این که تنبلی می کنید.
سعی کنید تا انرژی تمام کردن یک کار را به دست نیاورده اید ، سراغ کار بعدی نروید . طوری برنامه ریزی کنید که تمام طول وقت شما را در بربگیرد. به این ترتیب دیگر فرصتی را برای سکس اندیشی نخواهید یافت و در کنار توصیه های دیگری که برای ترک خودارضایی گفتیم ، موفق خواهید بود . ان شاء الله.


علاوه بر این اگر همیشه با برنامه ریزی عمل کنید ، فرد موفقی در زندگی خواهید بود . برای موفقیت بیشتر در برنامه ریزی یک کتاب را معرفی می کنم . حتما آن را بخوانید .

قانون مندی طبیعت یا همه چیز با خدا ممکن است ، اثر سید مجتبی حورایی.

یک نکته مهم : جلسات محرمانه خودتان برای برنامه ریزی را به طور مرتب داشته باشید.
شب قبل از این که بخوابید دفترچه را بالای سرتان بگذارید و به برنامه فردا فکر کنید و اهداف مهم را بنویسید.
هر جمعه شب برای اهداف کلی هفته بعدتان جلسه داشته باشید . در اول هر ماه نیز از برنامه ریزی ماهانه غفلت نکنید . در طول سال یک روز را برای خودتان به عنوان مبدا انتخاب کنید . روز تولدتان می تواند گزینه خوبی باشد. در آن روز همین جلسه دو الی سه ساعته را داشته باشید . مجددا به تجزیه و تحلیل اهدافتان بپردازید. میزان پیشرفتتان را بررسی کنید . برنامه ریزی کنید و با نگاه به آینده ، زمان حالتان را دریابید. در روشنی پیش بروید و بدانید که چه می کنید . مانند کسانی نباشید که هر روز دور خودشان می چرخند . یک زندگی گنگ دارند و نامفهوم و نمی دانند کجا هستند و چه باید بکنند.

 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

نظرات (۴۹)

 1. سلام دوستان. وقت همگی بخیر. من امروز ۱۴ همین روزی که پاک شدم‌.خیلی حالم خوبه حتی فکر هم نمیکنم.(اگرم تو یک لحظه از فکرم‌چیزی عبور کنه از کش استفاده میکنم.ممنونم از سایت خوبتون)
  • پاسخ:

   Saba:خداروشکر
 2. سلام و تشکر ویژه از همه عوامل به وجود امدن این سایت مفید . خدا رو شکر که الان نزدیک به 2 هفته است ترک کردم و فریب شیطان رو نخوردم و فقط یه سوال دارم . قصد من ترک ابدی خود ارضایی است . اما با وسوسه های شیطانی که نمیتوانیم کاری کنیم . شما میتوانید راهی بهم پیشنهاد بدید که وقتی افکار پلید شیطانی به سراغم می ایند چه کار کنم ؟! ( با تشکر )
  • پاسخ:

   راحیل 
   سلام به شما
   افرین کارتون عالیه ،دو هفته ی ناب رو الان دارید ، خدا رو شکر ،بهتون تبریک میگم 
   این لینک رو بخونید 
   پاکیتون ابدی
 3. سلام. من همونی هستم که چند ماه پیش در ۶آذر،۱۸آذر پیام دادم اما متاسفانه دوباره فریب شیطان رو خوردم. و چند بار دیگر هم اینکارو کردم اما از ۱۹دی مصادف با شهادت مردم قم در تظاهرات، با خدا و شهدا عهد بستم که دیگه اینکارو نکنم بالاخره خداروشکر چهل روز گذشت امروز روز شهادت مردم تبریز در چهلم شهدای قم است.من واقعا خداروشکر میکنم که با شهدا عهد بستم و الان پاکم پاک پاک. در این چهل روز فراز و نشیب ها و وسوسه های شیطانی سختی گذروندم. اما واقعا خیلی خوب شد که با سایت شما آشنا شدم مطالبتون رو چندین بار خوندم و بهش عمل کردم مثل نماز اول وقت که همیشه میخوندم،سوره لقمان،شربت آبلیمو خوردن هنگام شهوت و...راستی مدیتیشن و یوگا هم انجام میدم الان حالم خیلی خوبه و افسردگیم خیلی کم شده، کمی اعتماد به نفسم رفته بالا و خیلی به خدا نزدیکتر شدم.در پایان بازم از سایت خوبتون و کسانی که در این سایت فعالیت میکنن تشکر میکنم. خدا به حق همین ایام شهادت حضرت فاطمه بهتون اجر بده.
  • پاسخ:

   راحیل 
   سلام 
   وای چه قدر عالی.  چه قدر خوب ،مرسی که این روزهای باارزشتون رو با ما به اشتراک گذاشتید ،واقعا از ته دل بهتون تبریک میگیم و براتون ارزوی موفقیت داریم 
   خدا رو شکر بابت حال خوبی که الان دارید ، شما لایق بهترینها هستید ، پس دعا میکنم بهترین ها رو خدا سرراهتون قرار بده 
   حضرت زهرا یار و یاورتون باشه و در پناه خدا محفوظ و برقرار باشید 
 4. سلام
  من این حسو اول مدیون خدام
  دوم مدیون شما با این سایت عالیتون
  یه دنیا ممنون
  یه سوال ایا شما جمعی دارید که با هم باشید مثل کمپ ترک اعتیاد یا اصلا کسی کسیو نمیشناسه شرمنده من فضولی میکنم شما بذارید پایه کنجکاوی اگه اشکالی نداره توضیح بدین تشکر
  • پاسخ:

   راحیل 
   سلام 
   نه خواهش میکنم :)
   اگر منظورتون جمع حضوری هست خیر 
 5. سلام
  صب بخیرو شادی
  من همون ادم داغون 22.بهمنم که چیزی واس گفتن نداشتم الان عالیم حرف نداره دیگه از این بهتر نمیشه بعد 14سال خ .ا این بهترین حسی بوده که داشتم ممنون از شما و دوستاتون بابت این برنامه حرف نداره
  • پاسخ:

   راحیل 
   سلام 
   وقت شما هم بخیر 
   خیلی خوشحالیم بابت این حس و حال خوب و عالی ، ما الان رضایت خدا رو دارید معلومه حالتون خوبه 
   در پناه خدا
 6. سلام
  من فعلا چیزی واس گفتن ندارم خیلی داغونم ولی اگه با این برنامه هایی که شما چیدید بهتر شدم میامو همه چیو میگم برام دعا کنید
  • پاسخ:

   راحیل 
   سلام ، ان شاا... که موفق باشید ، فقط حتما برای هرروزتون برنامه داشته باشید به طوری که هم حالتون بهتر شه ،هم مشغول باشید ، هم به اهدافتون برسید
 7. یکی............

  سلام من فقط تصاویر مستهجن نگاه میکنم و چند بار توبه کردم.
  اما از امروز تمام.
  • پاسخ:

   راحیل :
   سلام
   چقدر هم عالی ، حتما موفق میشید 

   در پناه خدا 
  • پاسخ:

   الیاس:
   موفق باشید
  • پاسخ:

   آسمان پاک :
   سلام. مبارک باشه. تبریک
 8. من می خواهم از امروز شروع کنم و این کار را تمام کنم ممنون مطالبتون خیلی مفید بود
  • پاسخ:

   آسمان پاک :
   سلام. چقدر عالی. ممنون از شما
 9. دنبال ترک

  امشب شب یلداس و من میخوام از امشب شروع کنم
  انقدر میام اینجا تا جونم دراد من دست بردار نیستم هرروز که پاکم میام اینجا گزارش میدم امیدوارم مزاحم نباشم
  توکل بر خدا دیگه تمومه
  • پاسخ:

   الیاس:
   سلام احسنت به اراده تون
 10. دنبال ترک

  این چند روزه که تعطیلیه شکست های زیادی داشتم فکر نمیکردم انقدر سست باشم که با یه تعطیلی شکست بخورم
  اما دیگه میخوام تمومش کنم
  میخوام بدونم وقتی شهوت میاد سراغم و هیچی حالیم نی چیکار کنم
  • پاسخ:

   الیاس:
   سعی کنید برای این روز ها برنامه ریزی داشته باشید و وقتون رو پـر کنید.
   عالیه از نو و محکم شروع کنین. در مواقع حساس و بحرانی سعی کنید بدنتون رو خنک ڪنید و با موادی مثل آبلیمو و آبغوره یکم فشارتون رو پایین بیارید.
   به هیچ عنوان تاکید می کنم به هیچ عنوان تنها نمونید برید تو جمع خانواده برید بیرون.و حال و هواتون رو تغییر بدید.
   آرزوی موفقیت براتون دارم
 11. دنبال ترک

  در ضمن من اصلا نمیتونم به استمنا فکر نکنم میتونم به چیزای بد فکر نکنم ولی به خود استمنا و ترک این چیزا نمیتونم شاید ندونید اوضاع تو مدارس خیلی خرابه ما شوخیا و حرفامون همه در مورد استمناس مثلا اگه یکی چشاش نبینه میگیم عوارضه اونه ها حتی با معلمامونم در همین روابط شوخی میکنیم جو کل مدرسه اینه خب دبیرستانه دیگه
  اتفاقا من میخوام با همه ی اینا ضد ضربه بشم
  بگیم بخندیم چهارتا چرت و پرتم بگیم ولی همیشه به فکر پروردگارم باشم و این شوخی ها تاثیر بد نداره باور کنید وقتی شوخی میکنم یعنی مثلا یکی یه اشتباهی میکنه میگیم داش روزی چند بار تو این فکرم که خدا رو شکر من ترک کردم ولی روباره میام خونه و تو همون سافتی که گفتم
  ساعت طلایی شهوت میاد سراغم
  در کل بگم نمیشه بهش فک نکرد
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   ببینید شوخی کردن و یا حرف زدن در مورد استمناء خوب نیست بهتر که این جور واقعا با ملایم ت و ارامش و احترام به دوستان تون این رو بگید که دوست ندارید درباره این جور مسائل صحبت کنن و بعد از چند مدت عادت میکنن که دیگه این جور صحبت ها بیش شما نمیکنن
 12. دنبال ترک

  اقا من به شهوتم نه نمیگم مصیر سخته راهنمایی کنید
  دارم نالود میشم
  من از مدرسه میام نقطه ایه که ضریه میخورم و هزار بار از همین نقطه یعنی بین ساعت سه و چهار ضربه خوردم واگر بین این ساعت بخوابم حله کل اون روز پاکم امروز یه بار این کار رو تو این ساعت کردیم منجر به سه بار دیگر خورد من ادم ناسپاسی از خدایم نیستم و دوستش دارم ولی گرفتارم کمکم کنید چرا همش تکراری شکست میخورم
  وقتی شهوت سراغم بیاد هیچچی حالیم نیست
  میگید تنها نشید خب اینکه راه کار نشد من تنها شدم و شهوت سراغم اومد یعنی تموم
  روزای تعطیلو یه کاریش میکنم یه کاری کنید من این مدرسه ایه ترک کنم بره پی کارش
  میخوام خودم رو به قرآن نزدیک کنم میشه بگید شب ها چند ایه از چه سوره هایی بخونم
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   خب که شما ساعت شکستتون رو میدونید اگه تو اون ساعت خوابتون نگرفت میتونید قران بخونید و یا نقاشی حتی خط خطی کنید جوری که ذهن تون ازاد بشه
   برای نزدیک شدن به قران طکری که سخت تون نباشه بهتر روز یه حذف که میشه ۲ الی ۳ صفحه بخونید
 13. یه نو جوون

  یعنی دوسال گذشته هربار میگم این مارمضون این ولادت این شهادت این محرم این....دیگه خسته شدم من ادمنمک نشناسی نیستم من تو خانواده مرفحی هستم و نمیخوام جواب خوبیای خالقم را با بدی بدم ولی نفسم از من قویتره از امشب متوسل به قران میشم
  ولیهنوز میترسم که شکست بخورم
  خواهشا بگید چی کار کنم
  من اهداف بزرگی دارم و نمیخوام توی این لجنزار باقی بمونم
  • پاسخ:

   مریم
   سلام مجدد 
   پیام قبلی تون رو پاسخ دادم
 14. یه نوجوون

  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  میدونید من خیلی رو این قضیه حساسم من آدمیم که تو یه خانواده مذهبی بزرگ نشدم ولی از سیزده سالگی نماز میخونم به خواست خودم
  خیلی موقع ها میگم اخه چرا من باید درگیر این مسیله بشم
  میدونید مشکل اصلی من بیماری روانی که دارم من یک مازوخیسم جنسیم و فوت فتیش دارم البته خفیفه ولی در حدی هست که مشکل ساز بشه بیشتر روم نمیشه توضیح بدم باید خودتون برید دربارش بخونید
  م* ** ** ** *** ***** ****** * *** **** *** ***** ** *** ****** ***** *** ** *** *** *** **** ***** **** *** *** ** ** **** ** **** ** **** ******* *** **** **** ** ***** **** *** ** *** **** ****** ** *** ** **** ** **** * *** ** ** **** *** ******** **** ***** ** ** *** ***
  امید وارم این اخرین توبه من باشه خدا کمکم کنه
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   روشهای موثر برای ترک خود ارضایی
   سه نکته‌ی مهم مشترک برای تخفیف و درمان میان همه‌ی امراض و عادات وجود دارد:
   • در درمان هر بیماری یا ترک هر عادت، مهم‌ترین قسمت عزم و اراده‌ی فرد برای درمان و ترک عادت است.
   • عدم یأس و ناامیدی برای ترک و ایمان به علاج آن.
   • در نظر گرفتن زمان برای ترک و درمان.
   1.نخستین گام برای درمان یا ترک خودارضایی، اعتقاد و ایمان به درمان‏پذیری خودارضایی و دوری از یأس و ناامیدی است. اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح و به کارگیری دقیق دستورها است. از همه اینها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش کلیدی و محوری را ایفا می‏کند. درمان و چاره جویی باید منطبق با خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتی که او نخواهد، می‏توان با قاطعیت گفت که درمان نخواهد شد. بنابر این بیمار اگر بخواهد، می‏تواند بر بیماری اش غلبه کند و جمله معروف – خواستن توانستن است- عین حقیقت است.
   ترک خودارضایی
   2. تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در ترک خودارضایی است.نگویید اراده از ما سلب شده است! ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود. نشانه اینکه هنوز اراده باقی است، این است که شخص عمل خودارضایی را در حضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی‏دهد. برای تقویت اراده، راه‏های زیادی پیشنهاد شده که از جمله آنها تلقین به خود است. اراده همچون نهالی است که باید آن را پرورش داد تا به مرحله خودشکوفایی و ثمردهی برسد. ویکتور پوشه – روان شناسِ فرانسوی – می‏گوید: افراد مبتلا به خودارضایی، هر روز به دفعات مختلف با تمرکز فکر به خود بگویند: «من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خود دور کنم، من قادرم». تکرار این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد. پل ژاگو بر آن است که: تلقین، قبل از خواب نیز مؤثر است.
   - برای ترک خودارضایی بهتر است ورزش کنید.معروف است که ورزشکاران نسبت به مسائل جنسی کم علاقه هستند چون ورزشکاران مقدار فراوانی از انرژی های فکری و بدنی خود را به ورزش اختصاص می دهند به همین دلیل برای جلو گیری از تحرکات جنسی برنامه ورزشی بسیار مهم است . افراد معتاد به خودارضایی معمولا آدمهای منزوی و کم تحرک و گوشه گیری هستند که همین عوامل تحرک جنسی را در آنها تشدید می کنند که راه مبارزه با آن ورزش است .
   3. سعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.
   4. برای ترک خودارضایی بهتر است از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.
   5.برای ترک خودارضایی بهتر است از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود.
   6. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏ کننده و فکر کردن در این امور، دوری شود.
   7. از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، مرچ، تخم‏ مرغ، گوشت سرخی، و غذاهای چرب – اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.
   8. قبل از خواب مثانه تخلیه شود.
   9. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود.
   10.برای ترک خودارضایی باید از دست ‏ورزی با اندام جنسی،اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ ورزی کرد.
   11. هرگز نباید به رو خوابید.
   12. به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.
   13.برای ترک خودارضایی بهتر است برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، عبادت و … پر کند.
   14. برای ترک خودارضایی بهتر است سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شوید و خود را به کاری سرگرم کنید. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی بسیار مفید است.
 15. سلام. من همونی هستم که تقریباً دو هفته پیش پیام دادم. از روز امامت امام زمان توبه کردم تا دوازده روز گذشت در این چند روز پاکی واقعا دوران بسیار خوبی داشتم حالم خیلی بهتر شده بود اما متاسفانه دیروز به یک محرک پاسخ دادم و عکسی یکی نگاه کردم بعدشم دوباره اون کار زشت رو کردم خیلی گریه کردم خیلی شرمنده خدا و امامم شدم گفتم توبه میکنم اما دوباره امروزم بدون هیچ دلیل و محرکی بازم اینکارو کردم.واای خیلی از خودم بدم اومد ای کاش اینکارو نمیکردم من چند ثانیه لذت را به ذلت دنیا و آخرتم ترجیح دادم متاسفم.چند روز بودم اومدم شروع کردم به مثبت اندیشی و اینکه برای خودم ارزش قائل شدم و افسردگیم بهتر بشه اما حالا همه چیز بدتر شده حالا از خدا مرگ میخوام با اینکه میدونم اون دنیا هم تو جهنمم.کمکم کنییید.تورو خدا
  • پاسخ:

   محمد :
   سلام
    بهترین کارو کردین که برای خودتون ارزش قائلین 
   ببینید شما باید مراقب باشید ارادتونو بالا ببرید و به خدا و رحمت هاش امید وار باشین 
   همه ی روش هارو در کنار هم  انجام بدین تا بتونین موفق بشین لازم نیست خودتون سرزنش کنید بجاش برای خودتون و خدا جبران کنید
 16. سلام. من مدت حدود چهار ماه است (یعنی از مرداد ماه)که مبتلا به این گناه زشت شده ام از آن موقع تاکنون ده بار اینکار را انجام داده ام. اما از امشب که شب آغار امامت حضرت مهدی (عج)است، میخواهم با توسل به ایشان اینکار را ترک کنم. در ضمن آدم مذهبی هستم و حتی نماز شب و قرآن نیز میخوانم!برایم دعا کنید که دیگر هیچ گاه این کار زشت را انجام ندهم.در ضمن از سایت خوبتون سپاسگزارم چند دقیقه پیش مطالبش رو خوندم من تصمیم میگیرم که اینکار نکنم. دوستتون دارم خداحافظ. انشاءالله بازم پیام میذارم تا پاکی.
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   چه عالی و چه قول قشنگی دادید شما امام زمان حتما کمک تون خواهند کرد از تمامی محرک ها تون دوری کنید که حتما موفق خواهید شد 
   منتظر موفقیت قشنگتون هستم
 17. یه پسر ترک کرده

  به ممدو :| :
  سلام . دوست عزیز شما باید عوامل تحریک رو از بین ببری . مثلا اگه میدونی توی تنهایی اینکار رو میکنی سعی کن تنها نمونی . فکر گناه و تخیل محرک رو ترک کن .از عکس و فیلم های مبتذل دوری کن . این که بعد از چند روز شهوت زیاد میشه بی اساسه . شما نباید خودتون رو تحریک کنید . انجام واجبات مثل خواندن نماز و کارهای مستحبی مثل خواندن دعا و قرآن خیلی خوبه و به ترک کردن کمک میکنه . مهمترین و بهترین قدم برای ترک تقویت اراده است . اگه اراده نباشه هیچکدوم از روش های ترک جواب نمیده . به خدا توکل کنید و ترک کنید .
 18. سلام خواهشن کمک کنید من تا 8 روز پاک بودم و متاسفانه بدلیل تنهایی و شهوت زیاد در حالی که میتونستم با کارهایی جلوشو بگیرم گول خوردم و این کارو انجام دادم و دوباره شروع کردم امیدوارم موفق شم اما خب شما هم بگین بهتره بعد مثلا ۶ روز که شهوتت فوق العاده زیاد میشه چ کارهایی میشه کرد؟
  آیا فقط با انجام دادن نماز مرتب...سوره لقمان در هر روز...دوش آب سرد و ذکر گفتن و اراده قوی میشه ترک کرد؟؟
  • پاسخ:

   مریم
   سلام 
   شپا باید محرک اصلی تون رو بدونید چیه تا دیگه سمت اون محرک نرید یعنی دور اون محرک یه خط قرمز بکشید و بعد حتما حتما فکرتون رو کنترل که و برای تخیله انرژی زائد بدن که میخواد صرف انجام خ.ا بشه ورزش کردن ، ورزش بسیار ماثره
   موفق باشید
 19. سلام من الان 4 سال هست این کار روانجام میدم ووهان دستم زیاد شده ورشدنکردم ونمیتونم ترک کنم بعدازیک هفته بازفیلم نگاه میکنم وانجام میدهم خسته شدم کمکم کنید
  • پاسخ:

   مریم
   سلام اول از اینکه اصلا نباید شما ناامید بشیداااا ناامیدی خییلی بده به خودت ایمان داشته باش شما حتما میتونی ترک کنید کافی با هدف جلو بری و بعد از هر چیزی خب محرک هاتون شناسایی کنید و تحت هیچ عاملی سمت این محرک ها نرید جوری رفتار کنید که اون محرک ها از یادتون بره و دوم هر فکر وسوسه انگیزی که تو ذهنتون میاد به جای گسترش دادن اون فکر وسوسه انگیزی در دم خفه اش کنید یعنی به جای فکر های وسوسه انگیز مثبت و قشنگ فکر کنید مثلا به آینده و یا خییلی فکر های قشنگ دیگه
 20. من خیلی عرق می کنم مخصوصا کف دستام همین طور ریش های صورتم هم در نیومده میخواستم ببینم این ها بخاطر انجام استمنا هستش یا خیر؟ واگه ترک کنم خوب میشه؟
  • پاسخ:

   داداش رهی:
   سلام
   تا به حال همچین مشکلاتی رو به خاطر خ.ا مشاهده نکردم و عرق کردن کف دست ها مشکلی است که مربوط به خ.ا نمی باشد همینطور موهای صورت و همه ی این ها بستگی به فیزیولوژی فرد دارد
   موفق باشید
 21. با خدا باش پادشاهی کن!

  سلام خدا همتون رو خیر بده . تو این روزا که هیشکی به اون یکی کمک نمیکنه دمتون گرم که کمکمون کردین.مطمئن باشین خدا سرافرازتون میکنه.
  • پاسخ:

   مریم
   خواهش میکنم
   عاقبت بخیر بشید
 22. همین الان خیلی نزدیک بود که بزنم 13 روز بود که این کرو نکرده بودم ولی الان خیلی نزدیک بود که مامانم اومد خونه خواهش میکنم یه نفر کمکم کنه میخوام ترک کنم اما فک کنم دفعه ی بعدی که تنها بشم بزنم لطفا یکی کمکم کنه که از پس این شهوت لعنتی بربیام ...
  • پاسخ:

   مریم
   سلام ببنید که خدا چه قدر شما رو دوست داشته که نذاشته این کار رو انجام بدید ؟ پس خودتون هم تمام تلاشتون رو بکار بگیرید تا این ردزهای ماک رو برای خودتون ابدی کنید و لطفا خودتون رو نسبت به تنهایی شرطی کنید اتفاقا تو زمانی که تنها هستید برنامه ریزی کنید تا یه کار مناسب انجام بدید کاری مثل خوندن قران ، برنامه ریزی برای اهداف در آینده ، ورزش کردن ، خوابیدن و .... 
   و لطفا این لین‌رو هم مطالعه کنیدد👈 اینجا 
 23. سلام ممنون از سایت خوبتون میخواستم ببینم با ترک این عمل زشت گودی و سیاهی زیر چشم هم از بین میره?
  • پاسخ:

   مریم 
   سلام بله با ترک خ.اتمامی عوارض از بین میره البته نیاز به زمان و حوصله داره 
   ولی از بین خواهد رفت برای رفع تیرگی لطفا این لینک رو مطالعه کنید 👈 اینحا 
 24. سلام
  منم می خوام ترک کنم
  چندساله درگیرشم
  ولی یه سوال داشت؟
  چقدرطول میکشه که خوب خوب بشم؟
  فکرای جنسی هم دارم
  • پاسخ:

   مریم
   سللااام اول خوش امدید دوم خییییییییلی ها با کمک همین پست ترک کردن شما هم به تمامی نکات این پست عمل کنید و روزهای پاکی تون رو شروع کنید که حتما میروز خواهید شد   لینک پست 👈 اینجا 
   ببینید برای پاکی کامل نیاز به یه دوره زمانی داره باید صبر داشته باشید ولی مطمئن باشید که همه چیز درست میشه  و افکار جنسی  تون  رو با یه کش پول کنترل کنید 
   اگه فکرتون رو سریع کنترل کنید حتما موفق خواهید شد
  • پاسخ:

   گمنام: به به احسنت به اراده قویتون بهتون تبریک میگم با قدرت تمام برید جلو بله حتما دعاتون میکنیم پیش به سوی پاکی ابدی
   الهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
 25. سلام ، خوب هستید؟
  ببخشید ، یه سوال داشتم . کار دیگری غیر از اینکه دفترچه داشته باشیم می توانیم انجام دهیم تا از فکر کردن چیز های بد دوری کنیم؟ کاری که کمتر زمان بگیرد، چون همیشه که نمی توانیم جای خلوتی برای نوشتن پیدا کنیم ، منظورم را می فهمید؟
  • پاسخ:

   مصباح: سلام
   از اینکه همراهی میکنین خوشحالیم و امیدواریم به اهدافتون برسین
   کار با دفترچه فقط برای شروع وقت گیر هست(جلسه چندساعته که اهدافتون رد درش مینویسین) اما برای بعدش زمان خیلی کمی میبره مثلا ربع ساعت در روز
   اما به جاش میتونین از قسمت یادداشت تلفن همراهتون استفاده کنین که البته به منظمی دفترچه شاید نباشه ولی بهرحال میتونه مفید باشه
 26. سلام من چند ساله که دچار این عادت زشت هستم الان هم هفده سالمه و هزاران بار در ترکش شکست خوردم امروز دوباره شروع میکنم و به سایت شما گزارش میدم ممنون
  • پاسخ:

   مریم
   سلاااام خیییلی خوش امدید اینجا هر کی بیاد حتما پیروز میشه
   شما هم حتما پاک میشید و شیطون رو لههههه میکنید پاکیتون ابدی
   منتظر خبر های خوبتون هستیم
 27. اگر تنها ترین تنها شوم باز خدا هست
  او جانشین همه نداشتن هاست
  نفرین و افرین بی ثمر است
  اگر تمامی خلق گرگ های هار شوند"
  و از اسمان هول و کینه بر سرم بارد تو مهربان جاودان آسیب ناپذیر من هستی
  ای پناهگاه ابدی
  تو میتوانی جانشین همه ی بی پناهی شوی....
  • پاسخ:

   مریم
   بله خداااااااااااااا هست
   دختر خوب بیا همفکری اونجا آبجی های زیادی هست کمک تون میکنن
 28. سلام مریم خانم
  امروز ی لحظه ب خودم اومدم متوجهی ی چیزی شدم واقعا چ کار زشتی بوده هرزچندگاهی ک ب سراغش میرفتم از خدا میخام ک همه مارو مشمول رحمت خودش قرار بده ب دوستی قران
  نمیدونم حس میکنم دلم شکسته اخه از کودکی اتفاقاتی برام افتاده ک هیچوقت فراموشم نمیشه خاهرم بم میگه تو دل کشته ای نمیونم چرا فک میکنم دوسم ندارن با وجود اینکه من عاشقشونم نمیدونم شاید ی فکره ب هرحال منم خدایی دارم ان شاالله خدا ب توام صبر بده خانمی اگ قبول بشم میرم ک واس همیشه راحت بشن ازم گگگگ
  من ب امار زمین مشکوکم
  اگر این سطح پر از ادمهاست
  پس چرا این همه دل تنهاست
  بیخودی می گویند هیچکس تنها نیست
  چه کسی تنها نیست همه از هم دورند..
  همه در جمع ولی تنهایند
  من ک در تردیدم تو چطور؟
  • پاسخ:

   مریم
   بله کار واقعا زشت اما مطمئن باش که خدا میبخشه حتما میبخشه اصلا حالش خوب میشه وقتی یه دختر  خوب توبه میکنه 
   مریم جان ببین مشکلات برای همه است بعضی کار ها رو ما مشکل میدونم اما شاید مشکل نیست 
 29. کی میشه از لرزش دست خلاص شم بخدا هر کی متوجهم میشه یا بم میخنده یا مسخرم میکنه خسته شدم خدا جوونی کاشکی یکی بود کنارم باش دردو دل میکردم کاشکی این گریه هام تموم شه زوتر اگ خودکشی گناه نبود تا حالا خودمو کشته بودم ولی میترسم از اخرتم گگگگگگگ شکرررت خدایی بابت همه چی
  کاری ب کار کسی ندارم اصن ت خانواده اروم ترینم ولی نمیدونم همیشه اینایی ک مهربونن تنها ترن یا من فق اینجوریم بنظرتون اگ یکی شبیه خونوادش نباشه این جرمه نمیدونم همه میگن شبیه شون نیستم شاید دلیل واس دوس نداشتن من همینه ولی یکی نیس ب آدما بگه بخدا دست من نبوده خدا منو افریده چرا با حرفاتون زجرم میدین تازه 18 سالمه گگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ کسیو ندارم مجبورم یا اینجا بحرفم یا رو جا نماز با خدایی ک بهترینمه اخ چ خوبه خدا با منه الیس الله بکاف عبده .......
  • پاسخ:

   مریم
   خدا همین طوری آفریده پس ناراحت نباش خدا جای حق نشسته 
   لرزش دستتون هم به همراه ترک به مرور زمان خوب میشه مطمئن باش و نادامید نباش
   چه قدر حرف دلتون شبیه حرف دل من بود!!
 30. سلام مریم جون خوبی من نمیتونم زیاد بیام اینجا اخه چن هفته دیه کنکورمه ب طور اتفاقی این مطالبو خوندم خوشم اومد من انجام نمیدم اصن سر چن وقتی خودم موندم چرا اخه بد این همه وقت دلیلشم میدونم فکره خیلی خستم گگگگ مردم از گریه خدا عاقبتم ب حق همین ماه مبارک ب خیر بکنه دخترم هم اسم خودت اجی
  • پاسخ:

   مریم
   په دعای قشنگی کردید 
   خب خییل خوبه که تازه شروع کرده بودید چون ترک براتون خیلی راحت تر میشه این عالی که دلیل تحریک تون رو میدونید و  فکر تون رو با یه کش پول کنترل کنید شما میتونید چون خیییلی قوی هستی  بعد از کنکور بیا منتظرتون با تعداد روزهای پاکی هستم اسم انقدر خوشگل پس چرا گذاشتی دلشکسته خدا نکنه که دل نازت بشکنه
   موفق باشید
 31. دستامم خیلی میلرزه نمیدونم از اینه یا از مشکلات زندگیم دلم میخاد با یکی حرف بزنم درد ودل بکنم اما ندارم کسیو جز خدا ولی خوب خدا برای من کافیه الیس الله بکاف عبده
  خیلی سخته دنیا ب این بزرگی ولی هیچکی نباشه کنارت نمیدونم هرکاری میکنم بدش کلی پشیمون میشم گریه میکنم واس هر چی پدر و مادرمو خیلی دوس دارم میترسم خوشحالشون نکنم میترسم از شرمندگی گگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگگ تورو خدا ج بدین
  • پاسخ:

   مریم 
   ممکن لرزش دستون بخاطر خ.ا باشه چون خیلی عوارض داره
   خوب اکه دوست دارید صحبت کنید که اگه خانم هستید تو بخش همفکر خانم ها منتظر تون هستم هم من و دیکر دختر ها اما اگه آقا هستید تو بخش همفکری آقایون دوستان هستن و باز هم من میتونم جواب تون بدم 
   حالا هر کمکی از دستم بر می آید بکید تا انجام بدم
 32. سلام
  نمیدونم چی بگم و از کجا شروع کنم مطالب ک خوندم خیلی عالی بود منم هر بار ک میگم ترک کردم ولی چن وقت بد دوباره ... ولی نکه بخام خودم ن بخدا فکر تا فکر میکنم اینجوری میشم ولی دیگه خسته شدم بخدا گگگگگگ ان شاالله ک با این مطالب و اراده قوی خودم موفق میشم نمیدونم نظرم ت سایتتون نوشته میشه یا ن ولی برام دعا کنید من هیچکسو ندارم جز خدای مهربونم ناسپاسی هم نمیکنم خانواده دارم خیلیم دوسشون دارم ولی اونا منو نمیخان گگگگگ خیلی دلم گرفته دعا کنید قبول بشم کنکور برم ی جایی ت این دنیای غریب موندم با این همه مشکل گناه کردنم چی میگه هی خدااااا صبرم بده
  • پاسخ:

   مریم.
   سلام خدا نکنه که دلتون بشکنه 
   چرا که نشه ترک کرد حتما هم میشه خواستن توانستن 
   شما از ته دلتون تو این شب های عزیز بخواید و خدا حتنا کمک تون خواهد کرد
   و چشم حتما دعا تون میکنم
   موفق باشید
 33. کیوان(العفو)

  کتاب قورباغه ات را قورت بده از برایان تریسی هم واسه برنامه ریزی عالیه...
 34. از مدیریت خطاب به کاربر محترم «دختر»
  سلام
  پیام شما منتظر تایید قرار داده شده و به زودی همراه با پاسخ نمایش داده خواهد شد
 35. سلام من چند وقته تو ترکم ولی یه مشکلی ک هست بعضی از افرادی آشنا رو مثل فیلم های پورن در اون لحظه با خودم یا کسای دیگه تصور میکنم ناخودگاه میاد تو ذهنم این مشکل کی تموم میشه؟ بخدا از این میترسم اون دنیا این افراد بفهمن ک من یه همچین فکرایی داشتم ترو خدا کمک کنید نمیخوام حق الناس بشه
  • پاسخ:

   رضا:

   سلام خواهرم خیلی راحت با تمرین چند روزه میتونید این کار رو انجام بدید و راحت بشید از دستش! ولی به شرطی که به حرفام عمل کنید!!!
    
    از تکنیک های کنترل فکر بیشتر استفاده کنید که توی روش ترک خودارضایی هم گفته شده ! برید و اونا رو بخونید و اگر میدونید بازم برید بخونید تا نکات ریزش که یادتون رفته یادتون بیاد.
   دقت کنید که برای کنترل فکر باید نذاری شروع بشه! یعنی تا یه تصویری میاد تو ذهنت همون لحظه اول فکرت رو تغییر بدی به خنده دار ترین اتفقات زندگیت یا.... و حواس خودتو پرت کنی! یه کم اینو تمرین کنی دیگه برات خیییییییلی راحت میشه!!! همچنین تا میتونی سرت رو شلوغ کن! بیشتر این افکار زمانی میاد سمتت که تو بیکاری و نشستی یا دراز کشیدی و فکر میکنی! سعی کن تا خستت هم نشده نرو به رخت خواب! زمانی برو که بدونی اگر بری توی رخت خواب درجا خواب میری!

    

 36. من میتوانم

  سلام بعد از کلی شکست امروز تصمیم گرفتم ترک کنم
  التماس دعا
  من میتوانم...
  • پاسخ:

   نازنین:
   سلااام.خیلی عالیه من از اسمت خیلی انرژی گرفتم." اعوذبالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم." یاعلی
 37. سلام اقا رضا
  بابت راهنمایی هاتون واقعا ممنونم کامل و جامع بود متشکرم
  ازتون التماس دعا دارم این قدر شکست خوردم دیگه حال کامنت گذاشتن تو این سایت و شمردن روزای پاکیمو ندارم میدونم خدا دعای بنده های خوبی مثل شما رو زمین نمیندازه پس برام دعا کنید این دفعه دفعه اخری باشه که از صفر شروع میکنم
  خداپشت و پناه شما و خانوادتون باشه یاعلی
  اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
  • پاسخ:

   سجاد :

   سلام به شما ،

   آرزوی موفقیت برای جنابعالی داریم .

   هیچکس تا به حال برنامه ایی برای شکست خوردن ننوشته ، تنها در صورتی شکست می خوریم که برنامه ایی برای موفق شدن نداشته باشیم .

 38. از مدیریت خطاب به کاربر محترم «فاطمه»

  سلام
  پیام شما منتظر تایید قرار گرفته و به زودی همراه با پاسخ نمایش داده خواهد شد.
  تشکر از صبوری شما
 39. سلام دوباره
  من هدفامو نوشتم اما به چندتا مشکل برخوردم
  مثلا من میخوام احکام مربوط به نماز و روزه و چیزایی مثل اینا که هر مسلمونی باید بدونه رو بدونم
  یا یه شخصیت شاد و پر انرژی داشته باشم و راوابط عمومیم روهم بالا ببرم
  درمورد دینم تحقیق کنم و با اطمینان کامل دینم رو انتخاب کنم
  اما مشکلام
  نمیتونم درست براشون برنامه ریزی کنم و باتوجه به این کنکوریم وقت کمی برای این جور مساءل دارم اگه بخوام اونا رو به دوسال اینده موکول کنم ممکنه فراموششون کنم
  اصلا نمیدونم واسه این که بتونم شخصیت خوبی داشته باشم و خودمو بسازم چی کار باید بکنم
  حقیقتش اینه که میتونم واسه هدفای درسی اون جوری که شما گفتین برانامه ریزی کنم اما حتی اشپزی روهم که خیلی دلم میخواد یاد بگیرم نمیتونم تو برنامم جابدم
  قبول دارم اتلاف وقت خیلی زیادی دارم ولی وقتی شروع میکنم به برنامه ریزی دچار کمبود وقت میشم و نمیتونم حتی درس های فردا رو تو برنامم جا بدم چه برسه به چیزای دیگه
  حالا به نظرتون هدفای غیر درسیمو که بعضیاشون رو خودم به تنهایی نمیتونم انجام بدم و بقیه مواردی رو که گفتم و البته این مشکل که چه جوری بهشون برسم رو چه طور حل کنم
  اگه میشه به این سوالم هم جواب بدید ازکمک هاتون متشکرم
  یاعلی
  • پاسخ:

   رضا:
   سلام
   خب بذارید اولیوت بندی کینم.
   شما درس هایی دارید که برای کنکور هست و باید بخونید! این مهمه ! آشپزی فعلا مهم نیست! من خودم با اینکه پسرم یکی دو بار کنار مادرم وایسادم و یکی دو بارم از روی کتاب یاد گرفتم غذاهای مختلفی درست کردم چون عاشق هنر های مختلفم و آشپزی رو دوست دارم و باید بگم با همون چهار دفعه ا اونجایی که آشپزی دوست داشتم یاد بگیرم غذاهایی پختم که همه فکر میکردن رفتم از رستوران گرفتم الکی میگم خودم پختم خلاصه اینکه شدم آشپزخونه وقتی مادرم نیست!  ادمایی هم هستن که به اشپزی علاقه ندارن و ده سالم برن یاد بگیرن بازم غذاشون افتضاحه! پس چون علاقه دارید شک نکنید زمان کمی یاد میگیرید! اینو بذرید زمان بعد کنکور که حسابیو سرتون خلوته! در مورد معنویات هم شما نیاز نیست همه رو توی یه مدت کوتاهی تحقیق و مطالعه کنید! شما برنامه درسی ای که مهه هستند رو بریزید و بین اونا مطمئن باشید یه وقت هایی خالی هست ! اونا اختصاص بدید به مطالعه احکام نماز و روزه و آروم اروم روزی چند نکته رو یاد بگیرید و زیاد به خودتون فشار نیارید! خواهید دید توی یه مقطع زمانی خیییییییلی مطالب رو یاد گرفتید بدون اینکه وقت زیادی براش بذارید و فشاری وارد بشه بهتون! خیلی وقت ها هم ما داریم که بهشون میگن وقت مُرده! مثل وقتایی که تو مسیر هستیم،تو اتوبوس.مترو.پارک.تو صف و... راحت مشه کتاب های کوچیک یا اصلا مطالبی که توی گوشی میشه ذخیره کرد رو مطالعه کرد و از وقتتون هم استفاده کرد! اونجا هم بهتون گفتم نیاز نیست خیلی خشک در مورد برنامه ریزی رفتار کنید و بذارید انعطاف باشه توش! همچینین نیازی نیست که همه چیزایی که میخوایین به دست بیارین رو حتما وارد جدول کنید! به هرحال امیدوارم اینایی که گفتم به دردتون خورده باشه و بتونه قضیه رو براتون ساده تر کرده بشه.
   اگه بازم موردی مبهم موند حتما بگید تا اگر بتونم کمک کنم 

 40. سلام داداش رضا
  الان نمیدونم با چه زبونی ازتون تشکر کنم واقعا خیلی شرمنده شدم
  توروخدا ببخشید نمیخواستم اینقدر تو زحمت بیفتید
  اجرتون با امام زمان امیدوارم هرچی از خدا میخوایین بهتون بده وهمیشه سالم و سرحال باشید
  بازم بابت وقت گرانبهایی که گذاشتین ممنونم
  یاعلی
  اللهم صلی علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم
  • پاسخ:

   رضا:
   سلام خواهر مهربانم
   ای بابا کاری نکردم که
   امیدوارم دیگه هدف دار برید جلو و اساسی برنامه هاتونو پیش ببرید.ما اینجا خادم شماییم هرکاری داشته باشید که در توان ما باشه کوتاهی نمی کنیم.
   مارو هم دعا کنید سر نماز
   التماس دعا
   یا علی
 41. سلام
  ببخشید میشه یه توضیح ساده تر و خلاصه تر به من بدید
  مطلب بالا عالیه اما من نمیتونم بخونمش به دلایلی
  ببخشید اگه زحمتتون میشه
  یاعلی
  • پاسخ:

   رضا:
   سلام
   حیفه هرچی از این متن بخوام خلاصه کنم ولی باشه چشم :
   یه دفترچه تهیه کنید و لیست همه آروزهاتون رو بنویسید! همه از از کوچیک و بزرگ(توضیح ندید در باره هر آروز و فقط عنوانش رو بنویسید) تمام آرزوها ، نقشه ها و اهداف کوچک و بزرگی که از کودکی در سر داشته ای را روی کاغذ بیاور.مطمئنا یک لیست طولانی خواهد شد . ممکن است الان که بزرگ شده ای بعضی از این اهداف برایت خنده دار و عجیب باشد . اشکالی ندارد آن ها را هم از ذهن خودت بیرون بریز و روی کاغذ بیاور . قرار است ذهن خودت را تخلیه کنی ، آت و آشغال ها را بیرون بریزی و بعد یک ذهن تمیز با اهدافی مشخص و معلوم داشته باشی. اهدافی که الان داری را هم بنویس . تمام آرزو ها و اهدافی که می خواهی درآینده به آنها تحقق ببخشی ، حتی اگر بیش از حد بلند پروازانه باشد را هم بنویس .حالا یک نگاه کلی به اهدافی که آنها را زیر هم لیست کرده ای بیانداز. باید آنها را سروسامون بدی و تنظیم کنی و ناخالصی هاشو جدا کنی . پس شروع میکنی و بعضی را حذف ، بعضی را اضافه و بعضی را هم اصلاح کنی . نخستین قدم برای موفقیت این است که اهداف مشخصی داشته باشی و الان باید این کار را انجام دهی . دوباره به اهدافت نگاه کن:

   تعدادی از آنها قبلا تحقق یافته . خوب پس مبارک است . آنها دیگرتمام شده اند . رویشان خط بکش .
   تعدادی از آنها کودکانه اند و اصلا ارزش این را ندارند که به دنبالشان باشی . خوب ، باطلشان کن.
   تعدادی از آنها نیز از روی خامی در ذهن نشسته بوده اند .آنها اهدافی هستند که اگر الان خوب فکر کنید ، می بینید با توجه به روحیات و خصوصیاتی که الان دارید ، آنها اصلا ربطی به شما ندارند . روی اینها هم یک خط پر رنگ بکشید وحذف.
   تعدادی از اهداف هم در توان شما نیستند . با یک حساب دو دو تای منطقی این اهداف کاملا معلوم و روشنند . البته منظور من اهدافی است که بیش از حد بزرگند و تحققشان عمر نوح می خواهد به انضمام یک گروه پر کار. اینها بیشتر به آرزو و تخیل شبیهند نه یک هدف واقعی در زندگی . اینها را هم باطل کن.
   ته ماجرا تعدادی اهداف کوچک و بزرگ دیگر باقی می ماند : بیست تا، سی تا ، یا بیشتر. حالا باید برای اینها برنامه ریزی کنی . 
   در این مرحله برای برنامه ریزی برای اهداف باقیمانده باید زمان بندی کنی . اهداف باقیمانده را به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم کن . این کوتاهی و بلندی نسبی است. اما منظور من از اهداف بلند مدت در اینجا اهداف چندین ساله (پنج یا ده ساله به بالا) است . 
   اهداف و آرزوهای کوتاه و بلند باقمیانده را با یک نظم خوب تفکیک کنید . مثلا اهافی که یک ماه برای تحقق آن کافی است را زیر هم ، اهداف شش ماهه را زیر هم ، اهداف یک ساله را زیر هم و همین طور دو ساله پنج ساله ، ده ساله و بیست ساله و ... .

   حالا از درون هر یک از این گروه های زمانی یکی دو هدف را انتخاب کنید . دقت کنید که ما می خواهیم به صورت پلکانی برنامه ریزی کنیم. یک مثال می زنم :
   فرض کنید من الان بیست سال دارم . هدف بزرگ و بلند مدت من آن است که ده سال دیگر فارغ التحصیل رشته ادبیات در سطح دکترا باشم. دو تا فرزند داشته و ... هدف پنج سال دیگر من ازدواج است . هدف دو ساله ام، خرید ماشین ؛ هدف یک ساله ام، قبولی در کنکور و هدف یک ماهه ام ، سفر مشهد و ...
   خوب حالا که اهدفتان را گلچین کردید ، باید آنها را به تناسب به اهداف کوچکتر تقسیم کنید ؛ مثلا ده ساله را به پنج ساله ، دو ساله ، یک ساله ، شش ماهه ، یک ماهه ، و هدف یک ماهه را به دو هفته ، یک هفته ، سه روزه و یک روزه و ....
   مثلا اگر قرار است ده سال دیگر دکترای ادبیات شوید ، هدف پنج سال دیگرتان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد باشد ، در سال دیگر کارشناسی ، امسال قبولی در کنکور ، کاردانی یا کارشناسی ، شش ماه دیگر تمام کردن دوره کتاب های سال های اول و دوم و سوم دبیرستان ، یک ماه دیگر تمام کردن کتاب های پایه اول ... این هفته اتمام مرور کتاب های ادبیات ، سه روز دیگر تمام کردن کتاب اول ادبیات ، امروز مرور صفحه یک تا صد و پنجاه کتاب اول ادبیات . ساعت هشت تا نه صبح مرور صفحه یک تا پنجاه و .... . فکر کنم با این مثال منظور مرا درک کرده باشید
   یادت باشه اینایی که نوشتی توی برگه نباید توی اون دفترچه که گفتم باشه هااا اینو روی برگه های جدا بنویس چون چرک نویس هستند حالا میخواییم پاک نویسی کنیم توی دفترچه:
   نکته : در این دفترچه تعداد اهداف بلندی که برای امسالتان برگزیده اید از ده مورد نباید تجاوز کند. اکنون نوبت می رسد به دفترچه ای جیبی که قبلا از آن صحبت کردیم . سراغ دفترچه بروید. ورق اول را خالی بگذارید (چون معمولا در طول استفاده این ورق کنده می شود. پس احتیاطا آن را به عنوان حاشیه ای امن کنار بگذارید) و بروید سراغ ورق دوم.
   اینجا چه چیزی را باید بنویسید .به اهدافی که که برای امسالتان برگزیده اید و انها را تجزیه کرده اید ، نگاه کنید. از بین آنها ده هدفی را که باید در یک ماهه اخیر انجام دهید که باعث نزدیک تر شدن به ان هدف های یک ساله میشوند را برگزینید مثلا اگر شما هدف دارید که تا یک سال دیگر زبان انگلیسی را خوووب صحبت کنید باید هدف ماهانه شما این باشه که مثلامثلا ماهی 200 کلمه انگلیسی جدید یاد بگیرم با معنی و تلفظ درست(این یه مثال بود بهتر متوجه بشین). این ده هدف را در برگه دوم دفترچه جیبی با خط خوش بنویسید . اکنون به ورق سوم بروید و ده هدف هفته اول را بنویسید(ده هدفی که باعث نزدیک تر شدن به ان ده هدفی که میخوایین سر یک ماه بهش برسین  باشه) مثلا همون یکی از هدف های یک ماهه شما که قرار بود 200 کلمه جدید یادبگیرین رو تصور کنید! خب شما قراره دوستا کلمه توی یک ماه یاد بگیردی که هر ماه 4 هفته میشه! پس هدف هفته اول شما میشه یادگرفتن 50 کلمه در این هفته. به تعداد ایام هفته برگه ها را بشمارید و بعد ده هدف هفته دوم و همین طور سوم و ... را ثبت کنید. مثلا همون مثال قبل میشه هفته دوم و سوم و چهارم نیز هر کدوم یادگیری 50 کلمه! که اگر دفت کنید سر یک ماه میشه 200 کلمه! الان گرفتید چی شد؟ یادگیری 200 کلمه در ماه میشه هدف ماهانه و اون 50 تایی ها میشه هدف هفتگی! خب این یه هدف بود حالا هدف های دیگت هم همینطوری در نظر بگیر و تحلیل کن و ریز ریزش کن

   حالا می رسیم به برگه ای که باید اعمال روزانه متناسب با هدف رو بنویسی که روز اول اجرای برنامه زندگی شماست.خب اگه باز به مثال قبل برگردیم حساب کنید وقتی قراره هفته ای 50 تا کلمه یاد بگیرید و هفته 7 روز داره پس 50 رو تقسیم میکنیم بر 7 تا ببنیم باید هر روز چنتا کلمه بخونیم؟ خب میشه حدودا هفت تا کلمه در روز!
   در برنامه روزانه تان لزومی ندارد ، اهداف را با دقت زیاد و زمان بندی دقیق بنویسید. برنامه را طوری بنویسید که انعطاف داشته باشد. هر چه خشک تر و میلیمتری بنویسید ، ضمانت اجرایی و موفقیت آن کمتر می شود. 
   به محض پایان یافتن یک هدف یک نفس عمیق بکشید خودتان را تشویق کنید : با یک خط پر رنگ آن هدف را محو کنید و به دنبال اجرای نزدیک ترین هدف بعدی از نظر فاصله زمانی باشید. سعی کنید اهداف مهمتر را زودت و معمولا در صبح ها انجام دهید . اگر به انجام هدفی موفق نشدید ، خود را سرزنش نکنید . آن را در اهداف روز بعد بنویسید . اگر باز هم نشد روز بعد آن قدر بنویسید تا بالاخره انجامش دهید . اگر برنامه ریزی شما کامل انجام نشد ، اعتماد به نفس خود را از دست ندهید . برنامه ای که بیش از هفتاد درصد آن انجام شده باشد ، موفق به حساب می آید . اگر می بینید خیلی برنامه تان نا موفق شده یا به این علت است یا اشتباه برنامه ریزی می کنید (بیش از حد توان ، در وقت نامناسب) و یا این که تنبلی می کنید.
   سعی کنید تا انرژی تمام کردن یک کار را به دست نیاورده اید ، سراغ کار بعدی نروید . طوری برنامه ریزی کنید که تمام طول وقت شما را در بربگیرد. به این ترتیب دیگر فرصتی را برای سکس اندیشی نخواهید یافت و در کنار توصیه های دیگری که برای ترک خودارضایی گفتیم ، موفق خواهید بود . ان شاء الله.

   اینم خدمت شما به صروت خلاصه وار و ساده برای موفق شدن در زندیگ و اهداف

   در ضمن برای ترک افکار جنسی تکنیک های روش هم خیلی خوبه اگه انجام بدین!

 42. حمید حمید

  سلام ممنون بابت توضیحتون فقط یه سوال!مثلا من دوست دارم معدل دانشگام بالا بشه این میشه یه هدف یکی دوساله بعد اینو من تجزیه کنم به یه هدف چندماهه که میشه 1ترم مثلا و بعد هدف چندماه تبدیل میشه به هفتگی که باید هرروز درس بخونم!اره درسته؟
  • پاسخ:

   مصباح: سلام، بعد از اینکه براى هر هفته هدفگذارى کردین و مقدار درسى که باید خونده بشه توى هر هفته مشخص شد، کافیه توى برنامه روزانتون علاوه بر کارهاى روزمره اون مقدار درس رو هم جا بدید
   لازم نیست حتما هرروز درس بخونین اما باید به این نکته توجه کنین که مقدار درس مشخص براى هر هفته رو تا آخر همون هفته خونده باشید

   اینکه هرروز درس بخونین ضرورتى نداره اما طبیعتا برنامه درسى رو سبک تر و قابل اجراتر میکنه
   امیدوارم به جواب رسیده باشید

   موفق و موید باشید

   یا على

   عبدالمهدی:
   سلام
   بله از اون جهت شیوه برنامه ریزی که مورد سوالتونه، همینطوره که گفتید،
   و همکارمون هم با توضیحاتشون تکمیل کردن.
 43. حمید حمید

  سلام میشه کمی درباره این برنامه ریزی بیشتر برام توضیح بدید اون قسمتی که باید اهداف رو بنویسیم تو دفترچه
  • پاسخ:

   سجاد :
   سلام دوست عزیز 
   هر کدوم از ما توی زندگی خودمون هدفهای متفاوت و زیادی داریم . که این هدف ها بعضی با اهمیت تر و بعضی کم اهمیت تر هستند .برای اینکه در رسیدن به هدفهامون دچار سردرگمی نشیم ، بهتر است که همه ی هدف هامون رو از ریز و درشت و با اهمیت و کم اهمیت روی کاغذ بنویسیم .
   با دقت به همه ی هدف هامون نگاه کنیم ، قطعا نیاز هست که بعضی هدف ها زودتر به نتیجه برسند . پس بر اساس نیازمون هدفهامون رو اولویت بندی میکنیم .  
   بعضی هدف ها نیازه که همون روز انجام بشن ، بعضی هدف ها برای اون هفته هستند و بعضی هدف ها ماهانه و بعضی هدف ها سالانه هستند .
   مثلا به این صورت که توی دفترچه یادداشت میکنیم ، هدف شماره 1 ، هدف شماره 2 ، هدف شماره 3 ، .....تا الی آخر .
   مشخص کردن و اولویت بندی هدفها باعث میشن که نسبت به انجام هدفها با انگیزه و اراده بیشتر اقدام کنیم .
   پس از مشخص کردن هدفها باید برای رسیدن به این هدفها برنامه ریزی کنیم .. و در برنامه ریزی انعطاف لازم رو داشته باشیم ..
   اگه نیاز به توضیح بیشتر داشتین ، حتما بفرمایید ..
   یا علی 
 44. سلام خیلی خوب بود ولی فونت سایتتون رو کمی درشت تر کنید چشمم درد گرفت و اینکه میشه فقط به یک هدف فکر کنیم مثلا فعلا من هدفم این هست که تو این 40 روز گناه خود ارضایی رو ترک کنم و زمانی که موفق شدم به هدف بعدی فکر کنم مثل گرفتن دیپلم و درس خواندن و بعد قبولی در کنکور و بعد رفتن به دانشگاه که همه اینها در کنار کار های روزانه که با برنامه ریزی انجام میدم باشه
  • پاسخ:

   الهام
   سلااام...ممنون بابت لطفتون...حتما درمراحل بعدی فونت بزرگتر میشه
   این خیلی خوبه که اول تو ی زمینه ادم اراده اش رو محکم کنه و جا پاشو سفت کنه بعد بره تو زمینه ی دیگ رو خودش کار کنه...ولی گاهی وقتا بعضی کارا مکمل و تکمیل کننده همدیگه هستن...اینم بهش دقت کنین
   موفق باشین
   یاعلی
  • پاسخ:

   مصباح: کاربراشم عالین :)
کد حباب و قلب