💪راهکارهای تقویت اراده💪 :: مرکز نزدیکی به خدا
مرکز نزدیکی به خدا

خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
اللهم عجل لولیک الفرج

بایگانی

💪راهکارهای تقویت اراده💪

راه هایی برای تغییر توصیه های ویژه مدیران

حتما بخونید :

بارها در راه ترک خود ارضایی شکست خوردم، چه کنم ؟ + راهکارهای عملی تقویت اراده :                    

 

                                                                        ما میتوانیم

این راهکارها که در ادامه به شما ارئه می شود تاکنون توانسته است تعداد زیادی از افراد را برای همیشه از شر این عادت مضر نجات دهد. لطفا آنها را به دقت مطالعه نمایید و همچنین با دقت به کار ببندید تا انشاءالله هر چه زودتر به هدفتان دست بیابید.

 

به ادامه مطلب برید چشمک

1. نخستین گام برای درمان این عادت ناپسند، این است که فرد باور داشته باشد که این مشکل درمان پذیر است. نورمن وینسنت پیل روان‌شناس آمریکایی چنین می‌گوید: «هرگز کلمه نمی‌شود را به کار نبرید؛ زیرا کاربرد آن یعنی قبول آن». بسیاری از کسانی که مدت های طولانی گرفتار خود ارضایی بوده اند، با توکل بر خدا و تلاش و جدیت خودشان توانسته اند این عادت زشت را کنار بگذارند. پس فرد مبتلا به هیچ عنوان نباید ناامید و مأیوس شود و دست از تلاش خودش بردارد.

 

2. برخی از روان‌شناسان، خود ارضایی را «مرض تنهایی» نام نهاده‌اند. این مطلب به خوبی نشان می‌دهد که تنهایی یکی از زمینه‌‌های ابتلای فرد به خود ارضایی است. پس نباید به هیچ عنوان تنها بماند. به هر طریق ممکن از تنهایی چه در خانه و چه در بقیه مکان ها فرار کند. چون معمولاً افراد در حضور دیگران دست به خودارضایی نمی‌زنند، پس بر فرد مبتلا لازم است که زمینه تنها بودن خودش را از بین ببرد و بدین وسیله گامی بلند در جهت درمان مشکل بردارد.

 

3. نکته دیگری که برای درمان این مشکل باید مورد توجه قرار گیرد، کنترل نگاه است. تصاویر و خیالاتی که به ذهن فرد می‌آید به سبب دیدن فیلم‌ها، عکس‌ها و تصاویری است که قبلا دیده است. اگر در گذشته خیلی به این مطلب پایبند نبوده‌، از همین الآن تصمیم جدی بگیرد که چشم و نگاهش را کنترل کند. برای خودش قانونی وضع کند که اگر به نامحرم نگاه شهوانی و غیرعادی کرد و یا فیلم و تصویری را دید، فلان تنبیه را برای خودش در نظر بگیرد. اگر چند وقت این برنامه را اجرا کند، می‌بیند که موفق خواهد شد.

 


4. همان طور که حواس ظاهری نقش مهمی در تحریک میل جنسی دارند، فکر و خیال پردازی نیز سهم بسزایی در این زمینه به خود اختصاص می‌دهد. بعضی از افراد در کنترل حواس ظاهری خود موفقند؛ ولی کنترل فکر و خیال را خیلی جدی نمی‌گیرند و از همین‌جا ضربه می‌خورند. دائماً در خیال خود صحنه‌های غیر اخلاقی را تجسم می‌کنند و همین امر ممکن است آن‌ها را به سمت گناه سوق دهد. امام علی (ع) در این زمینه می‌فرماید:« هرکس زیاد به فکر گناهان باشد، عاقبت به سمت گناه کشیده می‌شود.»
قبل از بیان راهکارهاى عملى جهت کنترل افکار مزاحم توجهتان را به چند نکته جلب مى‏کنیم:
اولاً، کنترل چنین افکار مزاحم نیازمند تلاش مستمر و مداوم شماست و نباید پنداشت که با بیان یکى دو نکته همه چیز درست مى‏شود.
ثانیا خطور این گونه افکار مزاحم در ذهنتان که بدون اختیار به شما هجوم مى‏ آورند، گناه محسوب نمى‏شود. بنابراین نگران آن نباشید. اما جهت مقابله با چنین افکار مزاحم میتوانید از دستورالعملهاى زیر بهره‏ گیرید و امیدواریم به تدریج از شر آن رهایى یابید:
الف) از آنجا که معمولاً این افکار به هنگام بیکارى به سراغ فرد می آید، سعى کنید با یک برنامه‏ ریزى دقیق و حساب شده تمام اوقات شبانه ‏روزى خود را پر کنید و هیچ گاه بیکار نباشید. به مطالعه، نظافت اتاق، کمک به دوستان، ورزش و... مشغول باشید. و هر گاه بیکار شدید خود را به کارى مشغول سازید.
ب) مطمئن باشید و بدانید که وقتى به چیزى فکر مى‏کنید به این معنا نیست که آن کار را انجام خواهید داد مثلاً اگر در ذهن و قلبتان به فردى فحش مى‏دهید، به این معنا نیست که آن جمله و کلام زشت و فحش را به زبان جارى خواهید کرد. یعنى فکر کردن درباره موضوعى الزاما به فعل و انجام آن منتهى نمى‏شود. این مطلب را خودتان مى‏توانید در طول روز چندین بار مشاهده و لمس کنید و به آن باور کنید.
ج) در صورتى که به چنین افکارى اهمیت ندهید مطمئن باشید اگر تحمل کنید پس از چندى نهایتا آن را رها خواهید کرد.
د) هرگاه افکار مزاحم به سراغ شما آمد خود را مشغول کار دیگرى کنید و با ایجاد حواس‏پرتى از آن افکار مزاحم دورى کنید.
ه) هرگاه این افکار به سراغتان آمد و متوجه شدید، وسط افکار به خود بگویید: «بس است دیگر» و بدین وسیله رشته افکار مزاحم را قطع کرده و به سراغ مطلبى دیگر خواهید رفت.
در اینجا ذکر این نکته لازم است که غالبا افکار مشوش و آلوده از بازى‏هاى شیطان و وسوسه ‏هاى نفس است که هدف از آن سرگرم کردن انسان و باز داشتن او از توجه به عبادت خدا و انجام اعمال نیک است و انسان باید در برابر این نوع افکار و هجوم آن بى اعتنا باشد و با پرکردن فضاى قلب و سینه از یاد خداوند و ذکر او و تفکر در شگفتى‏هاى خلقت او، جایى خالى براى شیطنت شیطان در قلب خود باقى نگذارد.
کنترل افکار (خواطر) راه های متعددی دارد ولی نباید پنداشت که با اولین گام همه چیز درست می شود. بلکه کسی که می خواهد زمام افکار خویش را به کف گیرد باید با تمام توان به خودسازی بپردازد و با جدیت این راه را دنبال نموده تا تدریجا به هدف نزدیک گردد. خوب است، کسی که گرفتار خود‌ارضایی است همیشه موضوعاتی برای فکر کردن در ذهنش داشته باشد ، موضوعاتی علمی، اجتماعی، سیاسی، اعتقادی و مذهبی و ... و هر زمان که افکار و تخیلات جنسی به ذهنش هجوم آوردند، با پرداختن به آن موضوعات خودش را از شر افکار و وسوسه‌های شیطانی نجات بخشد.

 

 

5. معمولاً کسانی که گرفتار خود ارضایی می شوند، اراده شان ضعیف می شود و همین مسأله آنها را در درمان با مشکل مواجه می سازد. البته قطعاً اراده آنها به طور کلی از بین نرفته است؛ نشانه‌اش هم این است که این کار را در جلوی دیگران انجام نمی‌دهند و یا این که گاهی اوقات برای مدتی کوتاه یا طولانی این عمل را ترک کرده‌اند. پس اراده‌شان به طور کلی از بین نرفته است. منتهی ممکن است کمی ضعیف شده باشد.

 

در اینجا به برخی از راهکارهای تقویت اراده اشاره می کنیم:

 ا) یکی از کارهای اساسی برای تقویت اراده، تلقین جملاتی است که به فرد نیرو و انرژی روانی می دهد. یعنی هر روز جملاتی که انرژی مثبت دارند در ذهنش مرور کند و حتی به زبان بیاورد. جملاتی مانند: « من اراده لازم برای انجام کارهایم را دارم» ، « هیچ چیز نمی تواند اراده ام را متزلزل کند» ، « اراده ام هر روز محکم تر می شود» ، « من باید موفق شوم؛ زیرا موفقیت از آن نیرومندان است» و ... . همچنین در کارهای سخت و دشوار هم تلقین را فراموش نکند.
ویکتور پوشه ـ روان شناس فرانسوی ـ در مورد خود ارضایی می گوید: افراد مبتلا به این عادت شوم، ‌هر روز به دفعات مختلف با تمرکز فکر به خود بگویند: « من به خوبی قادرم این عادت بد را از خود دور کنم، من قادرم». این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد.
ب) برای تقویت اراده، باید از پراکنده کاری و آشفتگی در کارها پرهیز کند. کارهای متنوع و مختلف علاوه بر این که انرِِژی فرد را پراکنده می سازند، موجب به هم ریختگی فکری هم می شوند. پس تلاش کند به کارها و فعالیت هایش تمرکز و انسجام بخشد.
پ) سعی کند کارهایی را که بر عهده می گیرد، ناتمام رها نکند و آن ها را تا رسیدن به نتیجه مطلوب ادامه دهد. کارهای نیمه تمام باعث می شوند، فرد خودش را انسانی بی اراده و یا دارای ضعف اراده تصور کند و دیگر قدرت برعهده گرفتن فعالیت ها و مسؤولیت های مختلف را نداشته باشد. قبل از انجام هر کاری کمی دربارة آن کار و توانایی ها و استعدادهای خودش بیاندیشد و اگر توانایی اتمام آن کار را ندارد، از اول آن را بر عهده نگیرد.
ت) هرگز در کارها نا امید نشود و تا جایی که می تواند تلاش کند.
ث) هر روز صبح حداقل بیست دقیقه، به طور مرتب و در ساعتی معین ورزش کند.
ج) ترک گناه و مخالفت با وسوسه های شیطان، نقش بسیار مؤثری در تقویت اراده دارد. ویلیام جیمز روان شناس معروف آمریکایی چنین می گوید: « یک نه گفتن به یک عادت بد، موجب می شود شخص برای مدتی تجدید قوا کند و بدین وسیله ضعف اراده خود را به تدریج برطرف سازد.»
چ) مقید باشد هر روز تعدادی معین از آیات قرآن را تلاوت کرده و ترجمه آنها را هم بخواند.
ح) پس از تدبیر و مشورت از عواقب تصمیم‏های خود هراسناک نباشد و به خدا توکل کند و در تمام امور از او کمک بخواهد.
خ) باور کند همانند دیگر انسان‏ها از توانمندی‏های بسیار برخوردار است و از دیگران کمتر نیست. فراموش نکند نقاط قوت انسان از نقاط ضعفش بیشتر است و نباید خود را دست کم بگیرد. تصمیم خوب در پرتو تکیه بر قوت‏ها، جبران ضعف‏ها و احساس توانمندی ها شکل می گیرد.
د) هر کاری را آسان تلقی کند؛ زیرا در برابر اراده پولادین انسان همه سختی‏ها آسان می‏گردد. به استقبال کارهای به ظاهر دشوار برود و به خود تلقین کند می‏تواند در این امور درست تصمیم بگیرد و افتخار موفقیت در انجام آن‏ها را به دست آورد.
ذ) مدتی برنامه ریزی و تصمیمات خود را با فردی ذی صلاح در میان بگذارد و از وی بخواهد مراقب باشد تا در او دودلی پیش نیاید. و همچنین اجرای تصمیماتش را به تأخیر نیاندازد.
ر) از خواب زیاد، پرخوری و دیگر اسباب تنبلی و سستی اراده بپرهیزد.
ز) با کسانی که روحیه و اراده ای قوی دارند دوست شود تا اراده او نیز قوی گردد.
ژ) تصمیمات به جا و پر ارزش گذشته‏ خودش را به یاد آورد و توجّه کند که چون گذشته برای انجام دادن کارهای مهم آمادگی دارد.
س) با تصمیم‏های آسان در کارهای ساده، به تدریج خود باوری و توانمندی را در خویش پدید آورد و راه را برای تصمیم گیری در امور پیچیده و مشکل هموار سازد.
ش) از شکست خوردن نهراسد و بداند که شکست ها پلی هستند به سوی موفقیت و کامیابی.
ص) سرگذشت افراد سخت کوش و با اراده را مطالعه کند و از آنها درس بگیرد.

 

 

7. یکی دیگر از روش‌های درمانی، این است که فرد مبتلا، در فاصله زمانی که برای خودش در نظر می‌گیرد، اگر موفق به ترک این عمل شد خودش را تشویق کند و به خودش جایزه بدهد. ولی چنانچه در فاصلة مشخص شده باز هم مرتکب خود‌ارضایی شد، جریمه و تنبیهی برای خودش در نظر بگیرد. تشویق باید چیزی باشد که به فرد انگیزه بدهد و او را در تصمیمش استوار گرداند. همچنین تنبیه و جریمه باید قدرت بازدارندگی بالایی داشته باشد؛ به طوری که فرد هر وقت اراده کرد خود‌ارضایی کند، تلخی تنبیه و جریمه به ذهنش بیاید و همین امر مانعی در برابر خود‌ارضایی باشد. البته تنبیه و جریمه نباید به گونه‌ای باشد که فرد مبتلا از انجام آن ناتوان شود وکم کم از کارآیی بیفتد. نوع تشویق و جریمه هم برای افراد مختلف فرق می‌کند. هر فردی باید خودش جایزه و جریمه خودش را تعیین کند. به سخنان این جوان دقت کنید که عهد و پیمانی با خود بسته است و الآن حدوداً هشت سال از آن می‌گذرد و تاکنون نیز بدان پایبند بوده‌ است: هرگاه در مبارزه با عمل خودارضایی شکست خوردم بر من واجب است که هفت روز روزه بگیرم. سه روز آن باید بلافاصله پس از شکست و پشت سر هم باشد و چهار روز دیگر در طی یک ماه پس از روز شکست به جا آورده شود. این جریمه‌ای که برای خودم گذاشته‌ام بسیار کمکم کرده است.»

 

9. یکی از راهکارهای اساسی برای درمان این مشکل، ازدواج است. ازدواج به طور ریشه ای و اساسی این مشکل را برطرف می کند. شاید الآن سن و شرایط ازدواج را نداشته باشید؛ ولی باید در فکر ازدواج باشید و در اولین زمان ممکن که شرایط شما اجازه می‌دهد، حتماً به این کار اقدام کنید.

 

در اینجا به برخی دیگر از نکات درمان خود ارضایی اشاره میشود:

1. فرد مبتلا سعى کند به هنگام خواب شکمش بیش از حد معمول پر نباشد.

2. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسى و حتى شوخى‏هاى جنسى و تحریک‏ کننده جدا پرهیز کند.
3. از خوردن مواد غذایى که محرک است مانند: خرما، پیاز، فلفل، تخم ‏مرغ، گوشت قرمز، غذاهاى پرچرب، حتى ‏المقدور اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا کند.
4. قبل از خواب حتما مثانه خود را تخلیه نماید.
5. از نوشیدن افراط ‏گونه آب و مایعات پرهیز کند (به خصوص شب‏ها و قبل از خوابیدن).
6. هیچ‏گاه بدن عریان خود را در آینه نگاه نکند.
7. از دست‏ورزى اندام جنسى خود اجتناب کند و در هیچ شرایطى دست‏ورزى نکند.
8. هرگز به رو نخوابد. هنگام خواب سر و دست ها از زیر پتو ولحاف بیرون باشد.
9. به منظور تخلیه انرژى زاید بدن به طور منظم و زیاد ورزش کند.
10. هیچ‏گاه بیکار نباشد، براى اوقات فراغت خود برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش, عبادت و... پر کند.
11. هفته ‏اى یکى دو روز روزه مستحبى بگیرد و اگر توان آن را ندارد و یا شرایط روزه‌گرفتن مهیا نیست حداقل میزان صرف غذا را کاهش و فاصله هر وعده غذا را افزایش و تعداد دفعات غذا را کاهش دهد و به حداقل خوراک اکتفا کند.
12. با نامحرم رفتار متکبرانه داشته باشد و از سخنان ملایمت‏ آمیز با آنها خوددارى کرده واز نرمى در کلام با آنها اجتناب ورزد.
13. هیچ‏گاه با نامحرم و جنس مخالف در مکان خلوت و دور از نگاه دیگران باقى نماند، حتى براى آموزش و...
14. قرآن زیاد بخواند و درباره معانى آیات آن فکر کند.
15. به آسیب ها و عوارضی که ممکن است بر اثر خود ارضایی گریبان گیرش شود فکر کند.

نکته پایانی: مطمئن باشید که در صورت توبه، توبه شما مورد قبول و گناهان شما بخشیده می شود.

مدتی با دقت به این دستورات عمل کنید تا شاهد نتایج شیرینش باشید. 

 

به خدا این کار دیوانگی هست . وقتی این کار رو میکنی یعنی اینکه دوست داری مریض بشی . دوباره جملم رو میگم وقتی این کار رو میکنی یعنی اینکه دوست داری مریض بشی . دوباره میگم وقتی این کار رو میکنی یعنی اینکه دوست داری مریض بشی . دوباره تاکید میکنم وقتی اینکار رو میکنی یعنی اینکه دوست داری مریض بشی . به خدا این کار دیوانگیه . یه کم فکر کنیم بهش میرسیم . اگر همین الان ترک کنی بهتر از اینه که یه ساعت دیگه ترک کنی . بازم میگم اگر همین الان ترک کنی بهتر از اینه که یه ساعت دیگه ترک کنی . اگر دوست دارید مریض بشید بهترین کار خودارضایی و ادامه دادنش هست . اگر اینجوریه و میخواهید مریض بشید من به شما خودارضایی رو پیشنهاد میکنم . هیچ چیزی نمیتونه انقدر این کار(مریض شدن) رو خوب برای شما انجام بده .
پاراگراف قبلی رو گفتم برای اونایی که فعلا نمیخوان این کار رو ترک کنن .

 

 

وقتی دیگه کاملا رها بشی از خود ارضایی اونوقت لذت واقعی زندگی رو خواهی چشید . هزار بار هم اگر شکست خوردی باز نا امید نشو که نا امیدی بزرگترین گناه هست . کاری نداشته باش که چند وقت و چند بار این کار رو انجام دادی . اتفاقا شمایی که خیلی خیلی این کار رو انجام دادی اگر ترک کنی کار بزرگتری انجام دادی و لذت رهاییت هم مسلما بیشتر هست و اجر بیشتری هم پیش خدا خواهی داشت . همین الان توکل کن به خدا و ازش بخواه که خودش کمکت کنه . نماز رو حتما بخون که خیلی کمک میکنه بهت . از ائمه علیهم السلام هم حتما کمک بگیر . کارت خیلی جلو میفته . خودت تاثیراتش رو به وضوح خواهی دید . از هر چیز تحریک کننده ای هم کاملا فاصله بگیر . امکان نداره که کسی نتونه خود ارضایی رو ترک کنه . همون خدایی که شهوت رو در وجود انسان قرار داده از اونطرف راههای مهار درستش رو هم در اختیارش قرار داده . اوایل ترک شاید کمی سخت باشه ولی بعدش میفتی رو غلتک . 

 

 

دستهای بزرگ خدا آماده گرفتن دستهای ماست . فقط کافیه دستت رو دراز کنی . 

 

یا علی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

نظرات (۲۵)

 1. آقا یا خانوم aiden با این چیزایی که شما نوشتی و گفتین که نخورین یا خیلی کم بخورین  دیگه باید بریم خیلی عذر میخوام علف تو بیابونو بخوریم؟دیگه چیزی نمونده که نباید بخوریم که... خب شما حتی انارو قدغن کردین.. 😕😕
 2. سلام.
  14 روزه توبه کردم بسیار افسرده ام.
  همیشه فکر میکنم اگر این رفتار را کنم دیگران چه فکر خواهند کرد.
  دوستدارم فکرم آزاد شود چه کنم؟
  • پاسخ:

   پوریا
   سلام 
   دوستد عزیز شما دو هفته فوق العاده پاک بودید 
   خیلییییی عالیه دیگه افسردگی واسه چی؟؟؟؟
   دیگران رو رها کنید به فکر خودتون باشید
   میتونید موزیک بی کلام گوش کنید یا نماز بخونید و با خدا راز و نیاز کنید
   واسه خودتون جایزه تعیین کنید حتی شده بستنی
 3. دوستان عزیزسعی کنید این غذاها رو خیلی کم مصرف کنید
  اگرم مصرف کردید بعدش از فکرتون مراقبت کنید چون این غذاها بشدت محرک هستند

  من چند ساعت وقت گذاشتم تا این لیست رو آماده کنم،مدیران عزیز سایت هم میتونن ازش بعنوان پست استفاده کنن تا همه بخونن


  گوشت قرمز،شیرینی جات از قبیل کیک و شکلات و .....، غذاهای سنگین و چرب و زعفران و
  دانه ها : مغز فندق، پسته، گردو، بادام، چلغوزه (تخم صنوبر) و میوه هایی مثل موز، آناناس، انگور و انجیر
  تره، پیاز و شاهی، گوشت گوسفند، میگو، زنجبیل، مربای شقاقل، شلغم، هویج زرد ایرانی (زردک)، نخود و لوبیا (به ویژه نخود) ،تخم مرغ عسلی به صورتی که سفیده آن کاملا پخته و زرده به حالت نیم بند باشد،روغن فندق،موز،انجیر
  کرفس ، سیر ،هلو ، انگور ،توت ، دارچین ، فلفل ،وانیل ،بادام ، غذای دریایی ،مرکبات ،زنجبیل،گیلاس،سیب ،جگر،آب انگور قرمز ،شکلات تلخ ،ماهی ،خرچنگ،خرما، شیرخرما، عرق بیدمشک، عرق کاسنی، هویج و آب هویج، موز، نارگیل، پیاز، نخود، شلغم، انجیر، دارچین، ترنجبین، رازیانه، کنجد و روغن کنجد، تخم مرغ، سیر، پیاز، بادنجان(به شرطی که در مجاورت مستقیم آتش و بدون روغن پخته شود) روغن زیتون، ارده شیره و حلوا ارده، انار، گوشت با تخم مرغ، شیر و عسل با هم ، انواع مغزی جات ، خرمالو، موز، فسنجان، بعضی از سبزیجات مانند: نعناع، کلم، کاهو، شاهی و تخم آن.
  • پاسخ:

   راحیل
   ممنون از شما
 4. سلام
  من چندین بار این پستو خوندم ولی فایده نداره میدونی چرا چون من قبلا تا 10 ماه جلو رفتم ولی شکست خوردم دوباره تا40 روز رفتم بعد 3 هفته یعنی شکست که میخورم فقط از یه بار انجام دادن این کار لجن زده ست همینطور دارم پسرفت میکنم به جای پیشرفت من کسی هستم که همیشه نمازهام اول وقته حتی با وجود این کار زشتم نمازهام قضا نمیشه ولی نمیدونم چرا خدا منو دوست نداره دعاهامو مستجاب نمیکنه اصلا منو نمیبینه بختمو قسمتم نمیکنه که ازدواج کنم که از این روزهای لجن زده بیام بیرون واقعا چرا... دیگه اعتقادی به دعا و احادیث و... ندارم تا کی دعا کنم و متوسل بشم و جوابی نگیرم حتی امام رضا هم نمیطلبه منو چرا همه درها به روی من بسته شده توی باتلاقی افتادم که هرچی بیشتر دست و پا میزنم بیشتر فرو میرم چرا همه شماها خوشحالین دعاهاتون برآورده میشه ولی من نه.... بیخیال شرمنده به خاطر پرحرفی هام فقط خواستم یکم خالی بشم
  • پاسخ:

   مریم
   سلام علیکم
   شما چرا تو روز ۱۰ یا ۲۰ و یا ۴۰ شکست میخوردید ؟ علتش چیه باید اول قشنگ بشینید با خودتون حساب کتاب کنید ببینید با چه چیزهای وسوسه میشید حتما متوجه بشید و یا این که تو روز های که شکست میخوردید چی باعث این اتفاق میفته ؟بعد کنترل فکر و در اخر هدف که همون کسب رضایت خدا 
   و اینکه گاهی خدا انقدر صدای بنده هاش رو دوست داره که سکوت میکنه تا بگی ای خالق من ، اونجا ست که خدا میکه این یه بنده پاک من و بهتون یقین میدم که بهترین ها رو برا شما در نظر داره
   خدا یا بر آروده نمیکنه چون به مصلحت تون نیست
   یا میگه صبر کنید
   و یا سریع اجابت میکنه
   که انشالله که حاجت روا بشید
 5. سلام دوستای گلم.من چند وقت پیش گفتم دارم فیلم های .......رو ترک میکنم،الان ی جورایی کاملا دارم ترکش میکنم .برام دعا کنید بتونم ترک کنم منم شمارو دعا میکنم.واقعا عجب سایتی دارید عاشقتونم💜💜
  • پاسخ:

   مریم
   سلاااام
   واییی چقدر خوب که دارید ترک میکنم
   الهی که حاجت روا بشید و پاکی تون ابدی بشه
   منتظر موفقیتون هستیم
 6. خدا اجرتون بده. سایتتون حرف نداره. خودم بارها شکست خوردم. بیشترین زمانی که دووم آوردم ۲۸ روز بود. ولی بعدش نا امید نشدم. با اینکه بازم بعدش شکست خوردم. امیدوارم اینبار بتونم این لعنتیو ترک کنم. امیدوارم آخرین تلاشم باشه!
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   لطفا این نکات رو هم در نظر داشتید باشید
   - برای ترک خودارضایی بهتر است ورزش کنید.معروف است که ورزشکاران نسبت به مسائل جنسی کم علاقه هستند چون ورزشکاران مقدار فراوانی از انرژی های فکری و بدنی خود را به ورزش اختصاص می دهند به همین دلیل برای جلو گیری از تحرکات جنسی برنامه ورزشی بسیار مهم است . افراد معتاد به خودارضایی معمولا آدمهای منزوی و کم تحرک و گوشه گیری هستند که همین عوامل تحرک جنسی را در آنها تشدید می کنند که راه مبارزه با آن ورزش است .
   3. سعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد.
   4. برای ترک خودارضایی بهتر است از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد.
   5.برای ترک خودارضایی بهتر است از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود.
   6. از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک‏ کننده و فکر کردن در این امور، دوری شود.
   7. از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، مرچ، تخم‏ مرغ، گوشت سرخی، و غذاهای چرب – اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود.
   8. قبل از خواب مثانه تخلیه شود.
   9. از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود.
   10.برای ترک خودارضایی باید از دست ‏ورزی با اندام جنسی،اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ ورزی کرد.
   11. هرگز نباید به رو خوابید.
   12. به منظور تخلیه انرژی – زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد.
   13.برای ترک خودارضایی بهتر است برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشد و آن را با مطالعه، ورزش، عبادت و … پر کند.
   14. برای ترک خودارضایی بهتر است سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شوید و خود را به کاری سرگرم کنید. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی بسیار مفید است.
   انشالله که موفق باشید
  • پاسخ:

   مریم
   قابل شما رو نداره
 7. سلام دوستان.منم مث شما مبتلا هستم اما میخوام ترک کنم.ببینین بچه ها بعضی از ماها به فیلم های ...... اعتیاد داریم پس باید اول فیلم ها رو ترک کنیم.بچه ها تورو به چهارده معصوم برام دعا کنین بتونم ترک کنم. من مطمعنم که میتونم اره میتونممممممممم . دوستان برام دعا کنین
  • پاسخ:

   آسمان پاک :
   سلام. خیلی درسته 
   ما براتون دعا میکنیم ولی شما هم مارو دعا کنید. باشه؟ 
   با این روحیه ای که دارید من قول میدم میتونید حنی اگه هزار با شکست بخورید بازم روحتون رو از دست ندید. قول میدید؟ 

   یاعلی
 8. سلام رفقای هم درد همدلم که میدونم دارید چی میکشید واقعا سخته منم مث شمام اما من ی مدت سوره ی لقمان رو میخوندم واقعا تاثیر داشت من بیشترین مشکلی که برای ترک کردن دارم نداشتن هم درده که بتونم باهاش حرف بزنم یک کلام تنهام
  • پاسخ:

   محمد :
   شما در خونه تنهایید یعنی مستقلید؟

 9. سلام
  ازهردری بندازیش بیرون باز از دری دیگه وارد میشه شما باید اون درارو ببندید.تا خودتونو قوی کنید.هرموقع میخوای گناه کنی همون لحظه یاد خدا بیفت تودلت بگو من که میدونم بعدش چیه جز افسردگی وبدبختی چیزی نصیبم نمیشه ولی اگه این کار انجام ندم به سعادت میرسم.مطمئن باش که خدا بهت یه چیزی میده که باحال قبلت فرق میکنه.دوست عزیز به خدا من خیلی شکست خوردم اونم سه ماه چهار ماه.اول که اصلا دو روزم نمیتونسم.بس شاید از بعضی هاتون بیشتر تجربه داشته باشم این نصیحت من به شما.بخدا چیزی جز عادت نیست.مثلا عادتون ۱ماه یکباره اون یک ماه رو رد کنی حله.
  وسلام
  • پاسخ:

   مریم
   متشکر
 10. مهدی تراشی

  سلام
  همیشه یه همراه خوب میتونه خیلی کمک حال ما باشه... بخصوص حالا که میخوایم پاک بشیم...
  یه دوست خوب و پاک اگه دارین سفت بهش بچسبین... شاید بد نباشه ازش بخواین هر چند وقت به شما زنگ بزنه و در مورد انجام نماز و دعا و روزه و... سوال کنه...
  اگه تو جلسه قرآن یا دعا و نمازجماعت شرکت میکنه سعی کنید باهاش همراه بشین... این روزا خیلی روزای خوبی واسه شرکت در مجالس عزاداری...
  سعی کنیم این روزا رو از دست ندین....
  • پاسخ:

   یااباصالح المهدی:

   ممنونم از کمکتون
 11. سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من چن بعد از هر مثل 10 یا 20 روزی ک ترک میکنم بعدش سریع لغزش میکنم و چن روز پشت سر هم این کار ادامه داره و بعد وارد دوره جدید میشم
  مثلا هر ده روز خیلی بهم فشر میاد و اخرش لغزش میکنم هیچ وقت نتونستم برای مدت زیاد ترک کنم.
  شما راهکاری برا این مشکل ندارین؟
  • پاسخ:

   یااباصالح المهدی:

   سلام انگیزه تون رو باثه ترررررک زیاد کنید

   پر قدررررت💪

   شجاعت💪

   درحال اماده باش باشیطان💪👊

   ببینید دلیل شکستتون چیه پیداش کنید وزخمیش کنید اندفعه موفق میشی👌
 12. خادمین نواب وبلاگتون حرف نداره

  ما ی همکاری در فروش زدیم خوشحال میشم نظر شما را در موردش بدونم

  اگه لایق دوستی همکار بشیم

  با حضورت خوشحالم کن :)
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   خیلی متشکریم.
   میشه بیشتر درمورد طرحتون توضیح بدید؟
   البته ما با وبلاگ کار تجاری نمیکنیم و از تبلیغات متفرقه استفاده نمیکنیم.
  • پاسخ:

   ان شاء الله 
   اگر همین پیام رو در بخش پیشنهاد ها بذارین، بهتر میتونیم رسیدگی کنیم
   ممنن از حضورتون/مصباح
 13. همه متونیم

  من الان یک روزه که پکم و میخوام پاک بمونم وقط بعضی اوقات وسوصه میشم من زیاد دعا میکنم و نماز میخوانم تا ترک کنم
  • پاسخ:

   سیداحمد
   به معنویات بیشتر بپردازین
   یاحق
 14. بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  ****به نام خدایی بخشنده****

  ** **** **** **** *** *** * ****
  نیاز جنسی اسمش روشه نیازه مثل غذا و هیچ کس و هیچ چیزی نمیتونه جلوشو بگیره و ترک یه دروغه :(
  • پاسخ:

   خادم الرضا 
   درسته این  نیاز جنسی لازم آدم هست اما این نیاز باید به طور حلال نصیب آدم بشه نه از راه حرام مثل خودارضایی
 15. امروز دیگه که واقعا از خودم خسته شدم اومدم ایناجا تا شاید..
  امیدوارم هرشب بتونم با افتخار بیام اینجا و اعلام کنم که تونستم امروز اون عمل ناشایستو نکنم
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   خیلی خوشحالیم از حضورتون.
   قطعا شما هم با همت و تلاش، میتونید به جمع دوستانی اضافه بشید که ترک کردن.
   پیشنهاد میکنم در بخش زیر، اعلام پاکیتون رو انجام بدید

  • پاسخ:

   میلاد:
   ببین مشکل کارت کجاس.علت شکستت چی بوده؟تنهایی؟هرجیزی ک بوده جلوش رو بگیر.
   روش رو اجرا کن.راههای شکست رو پیدا کن.تصمیم جدی بگیر و توکلت ب خدا باشه
   از همین الان دوباره شروع کن.2ماه دیگه ب خودتو پاکیت افتخار میکنی
   یاعلی
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   سلام
   در اون که شکی نیست شما حتما میتونید.
   شما حتماااااا قادرید
   موفق باشید 

 16. سلام مطلب خوبیه
  من خودم پیشنهاد میکنم کسایی که تنبلن و به حرف والدین گوش نمیدن، اگه یه مدت هر چی والدینت بهت میگن انجام بدی در این صورت نفست سرکوب میشه. جان من برو انجامش بده.
  امروز من خودم اینکارو کردم الان خدایی حس خوبی دارم.
 17. متاسفانه شکست خوردم روزه 9
  علت شکستمو فهمیدم
  حالا تویه چله فیلم های مستهجنهم شرکت میکنم تا اینکارو هم ترک کنم
  به امید خدا ایشالله ایشالله ترک میکنم
  برام دعا کنید خواهشا
  چهل روز دیگه میام اینجا ایشالله که ماک پاک میشم
  تو این مدت هر روز میام اعلام پاکی میکنم تا این هم برام عادت بشه ایشالله
  اراده مو قوی تر میکنم و باز هم به سوی رستگاری قدم برمی دارم
  تو این مدت 9،10 روز واقعا نزدیک تر شدن به خدا را احساس کردم
  خداروشکر خدا یه مدت قبل چشمه از همین آثار به هم نشدن داده بود ولی متاسفانه خودم کردم که لعنت برخودم باد
  ایشالله جبران میکنم
  با کارهای جدید
  دعا کتید برام
  • پاسخ:

   عسل:
   سلام
   ماشاءالله به این همه امید و انرژی.... برو جلو داداش امیر خدا پشتته و هواتو داره
   خدارو شکر که فهمیدین کجای کار  میلنگه و دارین براش اقدام میکنین
   براتون دعای موفقیت دارم
   یا علی
 18. سلام به تمانی عزیزان
  سوالی داشتم
  من وقتی خواب بودم صحنات مستهجنی در خواب دیدم
  ولی منی ازم خارج نشده
  آیا لازم به غسل جنابت هست؟؟
  • پاسخ:

   رهاشده:

   سلام
   خیر لازم نیست.
   موفق باشید.
  • پاسخ:

   امید امیدوار:
   سلام 💐نظر لطفتونه.بازم به ما سر بزن خوشحال میشیم