فرصتی دیگر برای طهارت روح :: مرکز نزدیکی به خدا
مرکز نزدیکی به خدا

خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
اللهم عجل لولیک الفرج

بایگانی

فرصتی دیگر برای طهارت روح

این الرجبیون

آرام آرام نسیم خوش آغاز ماه پرفیض الهی (رجب المرجب) فرا می رسد این الرجبیون...

گو اینکه با گوش دل نوای خوش دعای سحرماه خدا و طنین ربنای هنگامه افطار از هم اکنون گوش دل و جان مؤمنان را می نوازد، آری ماه رجب با تمام شکوهش آمد، و «لیله الرغائب» شبی به بزرگی تمامی آسمانها، شبی که خداوند به ملایک فخر می کند و مناجات بندگان خوبش را به رخ فرشتگان می کشد...!

با ادامه مطلب همراه باشید

بزرگان و اهل معنا و اهل سلوک، ماه رجب را مقدمه‌ى ماه رمضان دانسته‌اند. ماه رجب ماه شعبان، یک آمادگی است براى اینکه انسان در ماه مبارک رمضان - که ماه ضیافت الهى است - بتواند با آمادگى وارد شود. 

 

آمادگى به چیست؟ 

در درجه‌ى اول، آمادگى به توجه و حضور قلب است؛ خود را در محضر علم الهى دانستن، در محضر خدا دانستن - «سبحان من احصى کلّ شى‌ء علمه»(الکافی، ثقة الاسلام کلینی، ج ‏۳، ص ۴۶۷؛ کلیات مفاتیح الجنان، شیخ عباس قمی، ص 46) - همه‌ى حالات خود را، حرکات خود را، نیّات خود را، خطورات قلبى خود را در معرض و محضر علم الهى دانستن؛ در درجه‌ى اول، این مهم است؛ و اگر این حاصل شد، آن وقت توجه ما به کارهایمان، به حرف هایمان، به رفت ‌و آمدهایمان، به سکوتمان، به گفتنمان، بیشتر خواهد شد؛ توجه می کنیم که چه می گوئیم، کجا می رویم، چه اقدامى می کنیم، علیه چه‌ کسى حرف می زنیم، به نفع چه ‌کسى حرف می زنیم. 

وقتى انسان خود را در محضر الهی دانست، بیشتر متوجه کارها و حرکات و رفتار خود می شود. عمده‌ى اشکالات ما به خاطر غفلتى است که از رفتار و اعمالِ خودمان می کنیم. وقتى انسان از حال غفلت خارج شود، توجه کند که دارد دیده می شود، محاسبه می شود «إِنّا کُنّا نَستَنسِخُ ما کُنتُم تَعمَلونَ»(جاثیه، 29) - همه‌ى حرکات او، کارهاى او در محضر پروردگار است، طبعاً مراعات می کند.

با این حالت، با یک طهارتى، با یک نزاهت و پاکیزگى‌اى، انسان وارد ماه رمضان شود - «شستشوئى کن و آنگه به خرابات خرام»؛ شستشو کرده وارد ماه رمضان شود - آن وقت در محضر ضیافت الهى حداکثر بهره را خواهد برد.

ماه رجب را با این چشم نگاه کنید. در واقع خود را در محضر خدا دیدن در واقع همان یاد خدا بودن در هر حال است. یاد خدا باعث می‌شود انسان همیشه در حال ذکر الهی باشد و آن وقت این انسانی که تمام زندگی‌اش حول خدا ترسی، خدا ناظری، ایمان الهی، تقوای الهی، آخرت بینی الهی، خود را در محضر خدا دیدن الهی و ذکر الهی است، زندگی او رنگ خدا می ‌گیرد.

تمام اندیشه‌اش، رفتارش زیر کلمة الله قرار دارد. بندگی خدا چون این چنین است، خدا را در کنار خود می‎ بیند. "أَلاَ بِذِکْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ".(28، رعد) 

دیگر هیچ نگرانی ندارد ولو زیر تیغ دشمنان در کربلا باشد، می‌گوید الهی رضا برضائک. این چنین می‌شود. لباس تقوا همان محضر خدا بودن است یادمان باشد که همه ی این حرف ها را می توان در یک کلمه خلاصه کرد و آن همان تقوا است.

لباس تقوا برای ما با ارزش تر و ارزنده تر از هر چیز دیگری است. تقوا در یک کلام، خود را در محضر خدا و اهل بیت (علیهم السلام) دیدن است.   

ملائکه در جایی که تشویش و اضطراب است نمی‌آیند، ملائکه در جای سکون و آرامش می ‌آیند، ملائکه در جایی که دائماً محلّ جَوَلان فکر و تخیّلات و خیالات (است نمی آیند)...؛ این آن را گفت، آن را گفت، این به من این حرف را زد، چرا آن نسبت به من این فکر را کرد؟ من این جوابش را بدهم، با این اینجور صحبت کنم اینها به درد ماه رجب نمی ‌خورد

تأثیرات ماه رجب را دست کم نگیریم

ماه رمضان برای عامّه مردم انفَع است و نَفع بیشتری دارد ولی ماه رجب برای خصوص سالکان الی الله این نفعش از ماه رمضان بیشتر است و تأثیراتی که در ماه رجب بر نفس وارد می ‌شود آن تأثیرات، تأثیرات عمیق‌ تریست، تأثیرات زیر بنایی تریست از آن چه که در سایر ایّام الله که شعبان و رمضان و یا فرض بکنید که در آن ذی‌القعده به خصوص دهه اوّل ذی‌الحجّه که بسیار آن جَلوات و جَذبات خاصّی دارد در آن عُشر اوّل ذالحجّه، این ماه رجب از همه آنها مهمتر است.

ماه رجب ماه الهی است، در ماه خدا، غیر خدا را نباید انسان داخل کند، مراقبه‌اش را در این ماه باید بیشتر کند، کلامش را در این ماه باید منضَبط ‌تر قرار بدهد، هر حرفی را نزند، هر مطلبی را نگوید، حتّی مسائل عادی، حرف های عادی، اینها در این ماه مضرّند. 

هر چه در این ماه حالت سکوت و حالت سکون و آرامش بیشتر باشد، واردات بیشتر خواهد بود. 

ملائکه در جایی که تشویش و اضطراب است نمی‌آیند، ملائکه در جای سکون و آرامش می ‌آیند، ملائکه در جایی که دائماً محلّ جَوَلان فکر و تخیّلات و خیالات (است نمی آیند)...؛ این آن را گفت، آن را گفت، این به من این حرف را زد، چرا آن نسبت به من این فکر را کرد؟ من این جوابش را بدهم، با این اینجور صحبت کنم اینها به درد ماه رجب نمی ‌خورد.

اگر شخصی با این تصوّرات و تخیّلات داخل در ماه رجب بشود نصیبی نخواهد داشت. 

یا من ارجوه

شرط اوّلی را که بزرگان می فرمایند: این است که انسان قلب خود را از هر چه که تا به حال با او بوده پاک کند و بدون این فایده ندارد، هیچ فایده‌ای ندارد. هر چه ذکر بگوید فایده ندارد، هر چه توجّه کند فایده ندارد، چرا؟ چون این توجّه و ذکر توجّه صوریست، توجّه عُمقی نیست،‌ عُمق خراب است، عُمق در او تشویش است، عُمق در او هوا و هوس است، عُمق در او تکثّرات است، عُمق در او توغّل در کثرات است، فایده ندارد، فقط از یک صورت ظهور پیدا می‌ کند و به همان صورت هم ختم می ‌شود. 

بنابراین اوّلین کاری که سالک باید انجام بدهد این است که تصوّر کند در ماه رجب متولّد شده. بچّه‌ای که تازه از مادر متولّد می ‌شود دشمن دارد؟ هنوز کاری نکرده توی این دنیا، دشمن ندارد. آیا بچّه‌ای که از مادر متولّد می ‌شود کسی راجع به او حرف زده؟ کسی غیبتش را کرده؟ کسی فرض کنید که...؟ نه، تازه هنوز متولّد شده و نه دوستی پیدا کرده، نه دشمنی پیدا کرده،‌ نه کسی را زده، نه به کسی بی ‌احترامی کرده، نه شخصی نسبت به او بی ‌احترامی کرده، هیچی هیچ گونه ارتباطی نداشته.  دیگر نه کینه‌ای در بچّه است، نه بُغضی در بچّه هست، نه حَسدی در بچّه، نه حسابی هیچ چیزی نیست.

در این ماه باید این گونه بود و می توان نسخه ی اصلی را در همین دید که بدانیم در محضر خداوند هستیم. 

بر پایه برخی روایات ماه رجب ماه امیرالمومنین(ع) است، همان گونه که شعبان ماه حضرت رسول(ص) و رمضان ماه خداست. نخستین شب آن از شبهای چهارگانه ای است که درباره احیا و شب زنده داری آنها سفارش فراوان شده است. 

شبی که دستها به آسمان نزدیکتر است

«لیله الرغائب» یا شب آرزوها نخستین شب جمعه ماه رجب است که برای آن اعمال و فضایل بسیاری نقل کرده اند که از آن جمله می توان به روزه پنجشنبه و استغفار زیاد اشاره کرد.

لیلة الرغائب

از پیامبر روایت شده که فرمود: از نخستین شب جمعه رجب غافل نمانید. این شب را فرشتگان «لیله الرغائب» نامیده اند. در این شب آنگاه که یک سوم شب بگذرد، فرشتگان همه در اطراف کعبه گرد آیند، خداوند بدانها می فرماید: فرشتگانم هرچه از من می خواهید بخواهید! می گویند: خدایا خواسته ما این است که بر روزه داران رجب ببخشایی! خداوند می فرماید: بخشودم.

«رغائب» جمع «رغیبه» و به معنای چیزی که مورد رغبت و میل است. این لغت همچنین معنای عطا و بخشش فراوان را نیز داراست. «لیله الرغائب» شبی است که عطاء و بخشش پروردگار بسیار است و بندگان با روی آوردن به بارگاه احدیت و خشوع، شایسته دریافت عطا و کرم بی حساب می شوند.

 از برای آن عملی از حضرت رسول(صلی الله علیه وآله)وارد شده با فضیلت بسیار که سیّد در اقبال و علاّمه در اجازه بنی زهره نقل کرده اند از جمله فضیلت او آنکه گناهان بسیار بسبب او آمرزیده شود و آنکه هر که این نماز را بگذارد چون شب اوّل قبر او شود حقّ تعالی بفرستد ثواب این نماز را بسوی او به نیکوتر صورتی با روی گشاده و درخشان و زبان فصیح پس با وی گوید ای حبیب من بشارت باد تو را که نجات یافتی از هر شدّت و سختی گوید تو کیستی بخدا سوگند که من روئی بهتر از روی تو ندیدم و کلامی شیرینتر از کلام تو نشنیده ام و بوئی بهتر از بوی تو نبوئیدم گوید من ثواب آن نمازم که در فلان شب از فلان ماه از فلان سال بجا آوردی آمدم امشب بنزد تو تا حقّ تو را ادا کنم و مونس تنهائی تو باشم و وحشت را از تو بردارم و چون در صور دمیده شود من سایه بر سر تو خواهم افکند در عرصه قیامت پس خوشحال باش که خیر از تو معدوم نخواهد شد هرگز.

و کیفیت آن چنان است که روز پنجشنبه اوّل آن ماه را روزه میداری چون شب جمعه داخل شود ما بین نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز می گذاری هر دو رکعت به یک سلام و در هر رکعت از آن یک مرتبه حمد و سه مرتبه اِنّا اَنْزَلْناهُ و دوازده مرتبه قُلْ هُوَ اللهُ اَحَدٌ می خوانی و چون فارغ شدی از نماز هفتاد مرتبه می گوئی: اَللَّـهُمَّ صَلِّ عَلی مُحَمَّد النَّبِیِّ الاُْمِّیِّ وَعَلی آلِهِ پس به سجده می روی و هفتاد مرتبه می گوئی: سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ پس سر ازسجده برمیداری وهفتاد مرتبه می گوئی: رَبِّ اغْفِرْ وَارْحَمْ وَتَجاوَزْ عَمّا تَعْلَمُ اِنَّکَ اَنْتَ الْعَلِیُّ الأَعْظَمُ پس باز به سجده می روی و هفتاد مرتبه می گوئی: سُبُّوحٌ قُدّوُسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَالرُّوحِ پس حاجت خود را می طلبی که انشاءالله برآورده خواهد شد.

امام باقر ع

بخشی از توصیه های آیةالله قاضی برای ماه های رجب، شعبان و رمضان

هان ای برادران عزیز و گرامیم – که خدای شما را در طاعت خود موفّق بدارد – آگاه باشید! متوجه و هشیار باشید که ما در قرقگاه داخل شده‌ایم و همانگونه که در زمین‌های حرم باید از محرّمات اجتناب نمود و ارتکاب یک سلسله اعمالی که در حرم جرم نیست در آنجا جرم محسوب می‌شود، در این ماه‌ها هم که قرقگاه زمانی محسوب می‌شود چنین است و باید با هشیاری و مواظبت در آن وارد شد، و به همان نحو که در قرقگاه مکانی که حرم است، انسان به کعبه نزدیک می‌شود، در این ماه‌ها هم که قرقگاه زمانی است، انسان به مقام قرب خداوند می‌رسد. پس چقدر نعمت‌های پروردگار بر ما بزرگ و تمام است؟! و او هرگونه نعمتی را بر ما تمام نموده است؟

پس حال که چنین است، قبل از هر چیز آنچه که بر ما واجب و لازم است، توبه ایست که دارای شرایط لازمه و نمازهای معلومه است. مقصود همان دستور توبه ایست که رسول خدا (ص) در ماه ذوالقعدة الحرام داده اند و در کتب ادعیه مثل «مفاتیح الجنان» آمده و چهار رکعت نماز دارد، و پس از توبه، واجب ترین چیز بر ما پرهیز از گناهان صغیره و کبیره است تا جائیکه توان و قدرت و استطاعت داریم!.»

«پس (ای برادران عزیر) دستور توبه را در شب جمعۀ اول ماه (رجب) یا روز جمعه؛ و یا روز یکشنبۀ آن، انجام داده نماز توبه را بخوانید؛ سپس آنها را در روز یکشنبۀ دوّم همان ماه تکرار و اعاده نمائید.

سپس ملتزم شوید به مراقبه، چه مراقبۀ صغری (باز داشتن نفس از آنچه که خداوند بدان راضی نیست) و چه مراقبۀ کبری (نگاه داشتن دل از آنچه محبوب نمی‌پسندد). و نیز خود را وادار به محاسبه (حساب کشیدن از نفس) و معاتبه (سرزنش نمودن در صورت لغزش) و معاقبه (تنبیه نمودن نفس در صورت ارتکاب خلاف) به آن چیزی که شایسته و سزاوار است نمائید.

پس براستی هر کسی که در صدد متذکر شدن به ذکر حقّ و در مقام خشیت از ذات اقدس حضرت حقّ متعال بوده باشد می تواند از راه مراقبه و محاسبه و معاتبه و معاقبه متذکر گردد!.»

«پس از این مرحله، با دلهای خود بخداوند رو آورده، بیماری‌های گناهانتان را معالجه و مداوا نمائید و بوسیلۀ استغفار، بزرگی و سنگینی عیوب خود را کاهش دهید. و بپرهیزید از اینکه حریم الهی را بشکنید و پرده های حجاب را بالا زده حرمت حرم را هتک نمائید!

زیرا براستی چنین شخصی در نظام تکوین بی آبرو و مهتوک است گرچه خداوند کریم از روی کرمش، بحسب ظاهر آبروی او را حفظ نماید؛ و همین جزای اوست و نیازی به مجازات پروردگار ندارد!.

...

ما را با دنیا چه کار؟! براستی دنیا ما را فریب داده، به پستی و ذلّت کشانید! ما را از مقام عزت و رفعت پائین آورد! و دنیا پست تر از آنست که برای ما هدف قرار گیرد! پس آن را برای اهل دنیا واگذارید! پس به به! خوشا بحال آن مردانی که بدنهای آنان در این عالم خاکی است ولی قلوبشان در عالم لاهوت، یعنی در عالم احدیت و واحدیّت و عزّ پروردگار در پرواز می‌باشد! و این افراد، اگر چه از نظر تعداد بسیار کم هستند ولیکن از نظر قوّت و مدد و از جهت واقعیت و اصالت و حقیقت دارای اکثریت می‌باشند. من می‌گویم آنچه را که شما می شنوید و از ذات اقدس حضرت حق طلب مغفرت می نمایم.

 

 

«با بهره گیری از سایت روشنا»

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

نظرات (۳۲)

 1. تنها باخدا

  سلام به همه
  اولای متن و که داشتم میخوندم
  نمیدونم چه کسی این مطلب به جا وزیبارو گذاشته ولی اولین چیزی که تو ذهنم خطور کرد که این کار،کار آقای عبدالمهدی
  یه وقتایی که پاسخ کاربرارو میدید خیلی لذت میبرم از کلماتی که به کار میبرید و خیلی برا خودم مورد استفاده بود
  با کمال تشکر ازشما آقای عبدالمهدی

  و
  و
  و
  بقیه ی مدیرای گل وگلاب
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   لطف دارید شما بله ایشون واقعا قلمشون نافذه 
   پیام تون رو بهشون رسوندم تا انشالله پاسخگو شما باشن
 2. سلام
  ممنون از نویسنده این پست قدیمی😊
  این قسمت متن فوق العاده بود برام
  👇👇👇
  که تصوّر کند در ماه رجب متولّد شده. بچّه‌ای که تازه از مادر متولّد می ‌شود دشمن دارد؟ هنوز کاری نکرده توی این دنیا، دشمن ندارد. آیا بچّه‌ای که از مادر متولّد می ‌شود کسی راجع به او حرف زده؟ کسی غیبتش را کرده؟ کسی فرض کنید که...؟ نه، تازه هنوز متولّد شده و نه دوستی پیدا کرده، نه دشمنی پیدا کرده،‌ نه کسی را زده، نه به کسی بی ‌احترامی کرده، نه شخصی نسبت به او بی ‌احترامی کرده، هیچی هیچ گونه ارتباطی نداشته. دیگر نه کینه‌ای در بچّه است، نه بُغضی در بچّه هست، نه حَسدی در بچّه، نه حسابی هیچ چیزی نیست

  مرسیاز همه تون 🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷
 3. سلام
  میخواستم بدونم چه مواد غذایی میتونه ضعف جسمانی و گودی زیر چشم رو درمان کنه
  • پاسخ:

   رضا:
   سلام
   بهتر بود سوالتونر و در بخش سوالات بیان کنید
   برای گودی زیر چشم راهکاری ساده بهتون میگم که راحت حل بشه!
   برید توی گوگل و سرچ کنید :
   درمان خانگی رفع سیاهی و گودی زیر چشم
   برای درمان ضعف جسمانی نیز عذاهای مقوی بخورید مانند ماهی،گوشت مرغ،میوه و....
 4. کابوس شیطان به مهدی

  سلام.
  وسواس آینده نگری داری..
  آینده مرتبط ب الانته‌. یک چیز بی معنیه داشتن حساسیت بیش از حد ب فردا..
  ریشه در ضعف اعتماد ب نفس داره. زیاد ب نتونستن فکر نکن. تلقین نکن. قدرت کلمات زیادن.. اگ بگی نمیتونم نمیتونی.. اگ بگی میتونم شک نکن میتونی..
 5. کابوس شیطان به علی

  کارت درسته.
  ایول داش. تمرین تمرین..
  در ضمن داش علی آدمایی ک وارد زندگیت میشن و احساس میکنی دارن کمکت میکنن.. اونارو دستان خداوند ببین..‌
  ازت میخوام راجب ربوبیت خدا مطلب بخونی..
  یادت نره ک منم ب کمک و راهنمائیات نیاز دارم شدید.
  فدات فعلا
 6. سلام
  من چند روزی هست که ترک کردم ولی نگران اینم که در اینده بازم تکرار کنم و از شما میخوام که راه حل بدید
 7. من که تمرینو از امروز شروع کردم چندین بار به ذهنم اومد ولی هر بار سریع دفع کردم گفتم اصلا میخوام ببینم چی میشه اگه این کارو نکنم. میمیرم؟
  خدا رو شکر روز اول به خوبی تموم شد.
  داداش دستت درد نکنه تو بهم امید دادی خدا گناهاتو ببخشه.
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   اییییینه
   راهشو پیدا کردی
   همینطور پیش برو که موفقی داداش
 8. کابوس شیطان- به علی

  اگه آدم یه عادت بدی رو 21روز انجام نده از ضمیر ناخودآگاهش خارج میشه.
  متوجه ام منظورتو.. من نمیگم بعد از 21 یا 40روز تو دیگ حسی ب نام شهوت نداری نه.. زمانی شهوت نداری ک 60سالت شده و عصا دستته.. وگرنه تا زمانی ک گشنه تشنه میشی این شهوت هم باهات هست..
  باریکلا ب نکته خوبی اشاره کردی.. کنترل شهوت.. مهارتیه ک ماخودمون باید ب خودمون یاد بدیم..
  اما میگم ک فلا تمرکز نکن روی دوماه آیندت.. تو زمان حال باش. مهم فعلا الانه داداش.
  و تو از یه طرفم داری خودتو میسازی و تقویت میکنی برای بعد از 40روزت دیگ.. اگ خوب تمرین کرده باشی دوماه دیگ سختی رو حس نمیکنی چون تمرین کردی ..
  ایولا به تو
 9. اخه می دونی چیه؟ من خوندم تو بعضی سایتا یا حتی همینجا تو نظرات که بعضیا گفتن ما بعد 40 روز دوباره شکست خوردیم. احتمالش هس پس شکست خوردن.
  چون میدونی فرق این اعتیاد با اعتیاد به مثلا هرویین اینه که اون از بدنت خارج میشه و شما تو بدنت حسش نمیکنی و بهش نیازی پیدا نمی کنی ولی این لامصب توبدنمون هس بیرون نمیره ما فقط کنترلش میکنیم خدا میدونه شاید باز یهو کنترلش از دستمون خارج شد؟ البته من جلو میرم قول شرف دادم. ترکش میکنم. امیدوارم که خدا هم پشتم همیشه باشه
  • پاسخ:

   یاسین:
   سلام داداش علی
   درسته باید حواسمون جمع کنیم تند نریم و پله پله ترک این گناه رو انجام دهیم.
   40 روز دوم باید از تجربه 40 روز اول استفاده کرد.
 10. کابوس شیطان- به علی

  سلام داش علی.
  داداش تو بعد از 21روز یا نهایت 40روز
  روح و روانت.. طرز نگاهت.. طرز فکرت.. دیدت نسبت ب این دنیا . کلا از همه لحاظ تغییر میکنی و میشی ی آدم دیگ.. هر چند این تغییراتی ک گفتم رو بعد از 21روز هم میتونی احساس کنی..
  داداش نگران اینی ک ترک کنی و بعدش دوباره گرفتار بشی..؟ بعد از اینکه ی چله گناه نکنی اونقدر قوی میشی از لحاظ عقلانی اونقدر دیدت تغییر میکنه.. اون موقه دیگ بیدی نیستی ک ب بادی بلرزی.. بعد از ی مدت ک این گناهو گذاشتی کنار خیلی پخته میشی.. همه کارات حساب شدست.. اون موقه تازه شروع زندگیته..
  ب اون نجواهایی ک میاد تو ذهنت و فاز منفی میده توجه نکن.. اونی که داره اوضاع دوماه دیگتو الان برات بازشش میکنه شیطونه میخواد بهت استرس وارد کنه.. فهمیده تو داری بلند میشی واس تغییر عزا گرفته..
 11. ممنون داداش محمد حسن و یا لثارات حسین
  فقط یه چیزی
  آدم گاهی اوقات به ذهنش این حرف میاد که من الان کلی تلاش میکنم تا از این حالت خارج شم و. اگه بعد چند ماه دوباره خدای ناکرده دچارش شدم اگه بعد چند ماه پاکی یهو گول خوردم دچارش شدم چیکار کنم؟ دیگه نمیتونم دوباره ترک کنم آدم خیلییییی سست میشه.
  همین فکر به تردید میندازه منو. با این فکر منفی چیکار کنم؟
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   آهان به خوب نکته ای اشاره کردی
   اول اینکه تلاش فقط چند ماه نیست بلکه این تلاش باید همیشه ادامه داشته باشی تا وقتی که فرصت استفاده حلال از این نعمت ایجاد بشه
   خب دیگه داری تلاش میکنی که گول نخوری دیگه
   بعدم بعد از اینکه چند ماه خییلی خوب ذهن و فکرتو بتونی کنترل کنی راه خیلی هموار میشه و شهوت به خواب میره و تحریک پذیری کمتر میشه
   ان شاءالله که ابدیه این پاکی تردید بخودت راه نده برادرم

 12. کابوس شیطان- به علی

  داداش اسم من محمد حسنه.
  ماشا ءالله
  گذشتتو فراموش کن. گذشته اسمش معلومه.. گذشته.. رفته تموم شد..
  خدارو مربی خودت بدون.. تو برنامه ریزی کن شروع کن . استارت کارو بزن.. خدا ایده های لازم بعدی رو بهت میگه.. نگران نباش. حرفی سوالی بود من اینجام. منم ب کمک تو احتیاج دارم رفیق. موفقیت تو موفقیت منه و برعکس..
  • پاسخ:

   ممنون دادش محمدحسن
   مرسی از بودنت
 13. داداش کابوس من دوباره شروع میکنم. قول شرف میدم دیگه سمتش نرم هر طوریم شد نمیرم
  خدایا من دیروز کفر گفتم ببخش
  ولی این گناهای منو نبخش اول باید ترک کنم بعد منو ببخشی
  و ترک میکنم . حتما حتما حتما
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   احسنت بر این تصمیم
   میدونستی خدا چقدر منتظرت بود
   بالاخره به به دعوتش لبیک گفتی
   باید خودنو برای لبیک گفتن به قیام امام زمان آماده کنیااااااااا
   بسم الله مرد با اراده
   من یکی مشتاقانه منتظر موفقتات هستماااااااااااااااااااا
 14. کابوس شیطان- به علی

  نه همچین فکری نمیکنم. زندگی پر از سختیه.. بالا پائین داره. تلخی داره. تو نباید مسئله ها رو قاطی کنی..
  نباید منزوری باشی.. باید بگی نخندی خوش باشی..
  ازت میخوام با خودت آشتی کنی. رو عزت نفست کار کن. عزت نفس داشته باشی خیلی خوبه. با خودت رفیق باش. خودتو با همه بدیات .. با همه عیب و ایراد هایی ک داری ببخش و دوس داشته باش. وگرنه نمیتونی برای خودت کاری کنی. کنکور تموم میشه میره. اینقدر کنکور رو بزرگ نکن. مهم اینه ک تو کنکور زندگیت خوب تست بزنی . مهم اینه که ترازت تو زندگی بالا باشه. ب کنکور زیاد فک نکن. بگو خدا من تا حد توانم تلاش میکنم خودت نتیجه رو رقم میزنی.. باهام راه بیا..
  همه چی دست خداس. خدا تورو میبینه گذشتتم دیده و خوب درکت میکنه..
  نگران نباش. تو تلاشتو بکن .. نتیجه با یکی دیگس.

  اونقدر تلاش کن. آزمون و خطا کن تا بشه و بتونی.

  رفیق با خودت رفیق باش
 15. کابوس شیطان به علی

  داش تو حرفای قبلی کلی از فکر و خیال و نتونستن گفتی منم راجب کنترل فکر و تونستن گفتم برات..

  اما الان میگی نمیتونم جنب شم . طبیعیه. ب قول خودت دست کاری کردی ب سیستم بدنت. باور کن منم اینجوری بودم قبلنا.. ینی وقتی خ.ا نمیکردم دو هفته بعدش موقه ای ک باید جنب میشدم نمیشدم و وقتی از خواب پا میشدم خییلی حال خراب بودم.. ی جووری بودم.. خودم از خودم گناه میخواستم ولی میییدونستم اگ اون کارو کنم شاید ی لحظه بار ذهنیم خالی شه و آروم شم ولی مطمئن بودم مشکلات جنسیم بدتر میشه.. ب خاطر همین مقاومت میکردم .. انصافا مسئله جنب شدنم درست شد..
  منم اینجوری بودم.. زمان میبره داش علی. تا برگرده روال عادیش بدنت زمان میبره.. خودتم قبول داری.
  من اگه میگم تلاش کن سختی بکش منظورم از سختی همون صبح روز 15 بود ک گفتی.. اونجا بود ک باید مقاومت میکردی.. مگ نمیگی خیییلی تحریک شده بودم...؟ خودت ک خودتو تحریک نکرده بودی.. خواب و فکر و خیالاش تحریکت کرده بود دیگ.. بدنت ناخود آگاه خیلی تحریک شده بود درسته..؟ باید اون موقه فل فور پا میشدی از جات.. نه اینکه بری اون تحریکتو خالی میکردی.. خب سختی ک میگم ینی همین دیگ.. تو ی مدت ک خ.ا نکنی بدنت رااحت جنب میشه .. اذیتت نمیکنه.. ب شرط اینکه هر جا مخصوصا زمانی ک قرار بودجنب بشی اما نشدی و بیدار شدی و حس شهوت اذیتت میکنه.. مخصوصا تو اون لحظات.. باید هرجوووری شده از اون مرحله رد شی خودتو خالی نکنی.. بعد ی مدت بدنت برمیگرده ب روال عادیش.. همه چی عوض میشه
  • پاسخ:

   صبا
   واقعا ممنون از کمکتون
 16. داداش کابوس به خدا تمرین میکنم. شما الن این حرفای منو میخونی فکر میکنی مثل بقیه اونایی که الکی میگن نمیتونم منم الکی میگم. حقم داری
  ولی باور کن من نمی تونم ! من خیلی سختیا کشیدم. مخصوصا ازین بابت.
  من در کل شخصیت منزوی دارم . همیشه تنها بودم. خیلی دوست داشتم یه همدمی داشته باشم ولی به خاطر خدا رو این خواستم پا گذاشتم. روزی نبود تو دانشگاه که من دخترپسرای کلاسمون یا دانشگامون رو با هم ببینم که بگن بخندن و من دلم نخواد. ولی همیشه گفتم من با همسرم میخندم نه با نا محرم. این خودش از خ ا سخت تره.
  دختری که یه سال دوسش داشتم ولی بهش حرف دلمو نگفتم چون با اینو اون زیاد میخندید و سر به زیر نبود . علاقه مو بهش تو دلم دفن کردم. فقط به خاطر خدا
  من کم جهاد با نفس نکردم. این مقابل اونا چیزی نیس. ولی اون حمله که دست میده باید تو اون شرایط دو سه ساعت تحمل کنم و اون دفعه که 15 روز تحمل کردم واقعا انرژیمو گرفت و نتونستم درس بخونم. الانم کنکور نزدیکه از یه طرف درس و از طرف دیگه این و عذاب وجدان. چیکار کنم؟
  کاش دارویی معرفی می کردین که میلمو کم می کرد. حداقل برا این 20 روز مونده تا کنکور. بعدشو روزه میگیرم ورزش میکنم جلوش وایمیستم.
  • پاسخ:

   صبا
   واقعا بهت تبریک میگم خیلی مردی...
   چرا یه سری دارهای گیاهی هست...
   من سعی میکنم براتون پیگیری کنم...
 17. داداش کابوس :)
  یه قسمتی از حرفام راجب این بود. من فکرمو کنترل میکنم ولی بعد چند روز چون کمرم پر میشه و از طرف دیگه چون تعادل هورمونی بدنمو بهم زدم با این کوفتی ، بیش از حد هورمون ترشح میشه و زیاد شهوتی میشم. ببین من یه بار تونستم به طور عجیبی 15 روز تحمل کنم و واقعا هم خیلی سختی کشیدم چون هر روز دو سه ساعت اینطوری حمله بهم دست میداد ولی نمیدونم چجوری تحمل کردم از قضا با معنویاتم جلو نرفتم البته من همیشه نمازمو میخونم منظور ذکرو قرانو یاد خدا اینا نکردم ولی رفتم اما اخرش صبح روز 15 چون تو خواب میخواستم جنب بشم و بدنم میخواست تخلیه کنه رویا دیدم ولی از خواب پاشدم دیدم جنب نشدم ولی به شدت تحریک شده و قلبم میزنه اونقد این حالت تحریک زا بود که دوباره شکست خوردم . میخوام بگم از روز دهم به بعد این حمله بهم دست نداد یعنی اگه یه مدت کوتاه بتونم تحمل کنم اینا همش میره پی کارش. حرفم اینجاس ..... که این دیگه به کنترل ذهن ربطی نداره یا باید اونقد از بدنم کار بکشم روزه بگیرم که انرژی برا ترشح هورمون نمونه که نمیتونم چون کنکور میخونم و همین منو به زار آورده ! یا باید تحمل کنم یا باید این کارو بکنم. اصلا واقعا میگم من به چیزی فکر نمیکنم. ولی بعد 4 روز اون حالت واقعا با یه فکر عادی متفاوته. من قبلا قبل این که به این خ ا دچار بشم هم بعضا یه چیزایی میدیدم مثلا عکس فیلم ولی ازین کارا نمی کردم یعنی میلی نداشتم منتها الان دیگه قضیه فرق کرده روز چهارم شاید حتی خبرنگار شبکه 6 رو هم ببینم حالم دگرگون شه. واقعا آدم از خودش بدش میاد....... میخوا اینو بگم شاید شرایط من واقعا متفاوته ؟ شاید این همه عذاب طبیعی نیس . من تا جایی که میتونم به خودم تلقین مثبت میدم که من میتونم اینا لذتی توش نیس. فردا با خانومت زندگیت بهشته و.... ولی واقعا هیچی افاقه نمیکنه. فقط میدونم این یه ماهو سپری کنم و بشم آدم سابق دیگه این حملات رخ نمیده ولی الان یه ساله که هی نمیشه یه ماه .
  راستی اون حالت جنب شدن هم برام یه معماس. نمیدونم اون مرحله رو چجوری بگذرونم . البته با فرض گذروندن مراحل اولی
  • پاسخ:

   صبا
   الان بدنتون عادت کرده به اونجوری ارضا شدن
   طبیعیه که تو خوابم جنب نمیشین
   ولی اگه تحمل کنید(که میدونم واقعا سخته سخته سخته)
   به اون شرایط برمیگردین
   میدونم اوجشم تو سال کنکور اتفاق می افته که درگیره درسین
   من خودمم همین بودم
   ولی تو همون سال تونستم ترک کنم...
   منی که از شدت حملاتش بدنم میلرزید
   چیزی که تو هیچ کس ندیده بودم
   میدونم سخته ولی باور کن که شدنیه
   میخوام بازم بجنگی...خواهش میکنم
   هرچی بگذره کار سخت تر میشه
 18. کابوس شیطان- به علی

  من با اون مواردی ک گفتم اگه تو لس آنجلس هم که باشی جواب میده.
  تو خودت نمیخوای. بی برنامه نمیتونی..
  برای کنترل شهوت بی برنامه عمل کنی ب در بسته میخوری..
  ب خدا قسم آدمی رو میشناسم روزی 8بار خ.ا میکرد. ولی اونایی ک گفتمو تونسته ب کار بگیره و الان خیلی وقته بهش فکرم نمیکنه.... فک نمکینم من وتو در اون حد غرقش شده باشیم. هستی یا نه..؟
  داداش؟
  من ادعایی ندارم و خودمم تازه اول راهم ولی حاضرم قسم بخورم برات.. تقریبا 1 ماهی که گذاشتمش کنار مث برق گذشت.. کوچکترین سختی نکشیدم و ندیدم..

  مشتی اینقدر ب خودت تلقین نکن.. هیچوقت شهوتت رو سرکوب نکن.. چون قدرتش بیشترو بیشتر میشه..
  شهوت ارضا شدنی نیست.. شهوت کنترل شدنیه..
  ارضا نمیشی هیچوقت .. اینو فراموش نکن.. شهوت و نفست عین یه نی نی کوچولو میمونه.. وقتی خودتو خالی میکنی فرداش میاد میگ بازم میخوام..

  شهوتت زمانی خاموش میشه ک 50 سالت شده و عصا دستته. اون موقه دیگ خیلی کم میشه. ولی تا جوونی باید شهوت داشته باشی.. ناراحت نباش از این شهوت زیاد.. قبلا هم ب بعضی از بچه ها گفتم.. خداروشکر کن شهوتت بالاست.. ینی بدنت سالم و نرماله...

  خلاصه نجنگ با شهوتت. مدیریتش کن.. کنترلش کن..
  اون چیزی ک تو کلته هیولا نیس باورهای منفیته..
  ببین
  من نمیگم تو چچچچچچرا شهوتت بالاست..؟ خودتم حق نداری از خودت بپرسی اینارو.. اصلا خنده داره.. مث این میمونه ک بگی ای بابااااا من چرا اینقدر تشنم میشه.. یا مثلا آخه من چرا یه جک میشنوم خندم میگیره.. خب این سوالا خیلی مسخرس دیگ.. شهوت بایدیه..
  اینقدر گله من نباش. پاشو بابا این حرفارو بنداز دور عزیز من.. شهوت رو کنترل کن مدیرت کن..
  اینو بهت بگم ک دعا و جادو نداره دنباش نگرد...
  باید از راه درست و منطقیش وارد بشی.. ب قدرت خدا و حقانیتش شک داری..؟ اگ شک داری ادامه مطلبو نخون.. اما اگ خدا رو با همه مشکلاتی ک تو زندگیت هست قبولش داری بخون ادامه حرفامو..
  خدا نعوذ ب لله ظالم نیست.. خیلی عادله
  اگ تو وجود من و تو شهوت گذاشته و از یه طرفم گفته حق نداری گناه کنی پس نتیجه میگیریم اصول و راه گناه نکردنشم وجود داره.. حتما داره.. وگرنه خدا نمیگفت گناه نکن .. شهوترانی نکن
  اونی ک میگه راه نداره و نمیشه تمرکزش ب لذت گناهه نه ضررش. تو باید از گناه بدت بیاد. باید از فکری ک تورو ب گناه میکشونه بدت بیاد. اگ توجهت رو لذتش باشه خب معلومه ذهنت خوشش میاد و دل نمکینه.. همین میشه ک میای میگی چرا ول کنم نیس و نمیتونم و نمیشه و این حرفا..

  همه چیز بستگی ب خودت و برداشتت از کنترل شهوت داره.. باید طرز فکراتو از ریشه عوص کنی تا بتونی وگرنه اگ همش ب خودت بگی ک نمیتونم فکرمو کنترل کنم مطمئن باش تا آخر عمر نمیتونی چون خودت قبول کردی اینو ..

  اگم بگی میشه و من میتونم شک نکن مث آب خوردن میتونی.. خب قربونت برم تو میگی فکرش میاد و هر کاری میکنم نمیره.. اصلا همچین چیزی نداریم.. امکانش وجود نداره.. تو خودتو از راه درست سرگرم کن.. از راه منطقی پرش افکار بده باور کن میشه.. آخه چرا نشه..؟
  چرا تمرین نمیکنی..؟ تمرین کن. میشه.
  تو روز اولی ک میری بدنسازی از خودت ک توقع نداری بری وزنه 150 کیلویی رو برداری.. خودت خندت میگیره..

  داش تمرین کن پرش افکار رو. روز اول شاید مثلا میگم 2دقیقه طول بکشه پرش افکارت.. ینی شاید کل روز 20 تا پرش افکار بزنی ک 2دقیقه طول کشیده تا از ذهنت بره.. یک هفته بعد این دو دقیقه میشه 1دقیقه و نیم.. دو هفته بعد میشه 50 ثاینه و هی بهتر و بهتر میشی.. 25روز ک بگذره تا فکرش میاد میبیی تا اقدام میکنی برا از بی بردنش انگاری ی لیوان آب میخوری ینی اینقدر آیون میشه برات.. دست خودتم نیس اون موقه ..چون تمرین کردی سختی کشیدی..

  سختی بکش . مردونه سختی بکش. تمرین کن . تو میتونی ب خدا میتونی.. عهد ببند 20 روز پشت سر هم حساب شده فکر کنی.. فکر مزخرف اومد ب ذهنت بهش پر و بال ندی..
  یه ماه بعد میبنی اصلا چ خبره.. چ فکری چ کشکی چ دوغی..؟ همش ردیف شده.. تا فکر میاد میبینی با ی اشاره ذهنت با یه تغییر موقعیتت میره گم میشه ..

  بیشتر حرفامو زدم بهت .. همه چی بستگی ب خودت داره. منم یکی ام مث خودت. بچه پیغمبر نیستم ک بگم والا بلا حرفام رو باید قبول کنی.. نه بابا منم یکی ام مث خودت ب خدا..
  منتهی همه این حرفایی ک برات نوشتم خودم بهش رسیدم .
  اعصابم بهم میریزه وقتی میبینم ی جوون مث خودمه ولی حرف از نتونستن کنترل شهوت میزنه.. بابا چرا اینقدر قضیه رو گندش میکنید..؟ ولله بلله چیزی نیست. ی برنامه ریزی میخواد .. یک ماه تمرین .. یکم سختی میخواد...

  بلند شو..
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   واقعااا ممنونیم که دلسوزانه کمک میکنین.
   عاقبتتون ختم بخیر
 19. علی به کابوس شیطان

  اقا جان باور میکنی همه اینارو امتحان کردم؟ داداش من مهندسی میخونم الانم برا ارشد دارم میخونم. کارام حساب شدس. وقتی میگم امتحان کردم واقعا کردم
  تو این مدت یکساله که من تو این هچل افتادم و هی خواستم ترک کنم نشد هر کاری کردم. ببین هر روز برنامه درسی دارم. سرم شلوغه ولی باز گفتم وسط درس یهو ذهنم میاد پس این دست من نیس. هر کاریم میکنم ول نمیکنه. ذکر میگم با خودم حرف میزنم خودمو یاد مرگ میندازم به زمینو زمان فحش میدم ول نمیکنه. پا میشم می دوم رو تردمیل . بعد این که نفسم برگشت سرجاش دوباره برمیگرده آقا ولکن نیس ول کن نیس ول کن نیس ول کن نیسسسسسسسسسسسس به پیر به پیغمبر اعصابم شده صفر. با برادرم بد حرف میزنم .خودم روانی شدم. بعضی وقتا دستامو میذارم رو سرم صداهای عجیب غریب میدم. من همیشه از خودارضایی خوف داشتم همیشه این برام خط قرمز بود ولی الان به خاطر یه حماقت این خطو رد کردم و نمیتونم برگردم. یکی یکی مواردی که به اون دوستمون گفتی رو اینجا برا خودم میگم :
  اول : گفتم بیکار نیستم کلی درس دارم خودشم برنامه ونشتم برا خودم منتها این برنامه هر 4 روز یه بار بهم میخوره !
  دوم : کنترل نگاه ببین من بیشتر اوقات خونم ولی بیرون که میرم به خدا قسم سرمو بلند نمیکنم که یهو چیز بدی نبینم. به خدا قسم. یعنی قبلا برام عادی بود ولی الان از ترس این که چیزی ببینم ذهنم قاطی شه سرمو بلند نمی کنم اصلا چهره دخترای ایرانی از یادم رفته همش ذهنم پر شده از خارجیا یعنی خیابون سرمو بلند نمی کنم
  سوم : گفتم هیچی . خود بخود شروع میشه عامل تحریکا زایی نیس. روزای اول بعضی وقتا به ذهنم یه چیزایی میاد ولی چون فقط فکره و پشتش شهوت نیس زود دفع میکنم ولی روز 4 ! این دیگه شوخی بردار نیس این پشتش یه غوله که همیشه میزنتم زمین
  چهارم : این مشکل خوابو ندارم من یعنی خوابمم نیاد تو رختخواب دراز بکشم این جور مسائل نمیاد به ذهنم. در کل زمان خاصی نداره ولی روز چهارم میاد حالا صبح ظهر شب بیرون خونه رو تختخواب یا صندلی فرقی نمی کنه
  پنجم : اینم امتحان کردم ولی فرقی نکرد. این که گول بزنم مثلا تو ترک نیستم یا هستم . چون روز اول این تو ذهنمه چون حالم بده بعدش دیگه زیاد یادم نمیاد که روز چندمم تا روزی که شروع میشه و اون موقع یادم میاد که روز چهارمه
  ششم :بازم کنترل فکر که گفتم وقتی حمله میکنه چیزی جلودارش نیس چون فکر تو خالی نیس توش یه هیولا نشسته . متوجهی؟ من قبل این مشکل زیاد تو خواب محتلم میشدم یعنی بدنم در کل تولیداتش بالاس ولی الان که خودش نمیریزه بیرون منو مجبور میکنه.

  فک کنم خدا هم ازم ناامید شده دیگه. خودش مونده تو خلقت من !
  به هر حال ممنون
  • پاسخ:

   صبا
   یادش بخیر
   یه زمانی تو مدرسه همش سوال ۴ رو غلط مینوشتم
   به همه هم میگفتم من نمیتونم ..این سوال رو جواب بدم
   واقعا مسخره اس ولی اون قدر تلقین کرده بودم که این اتفاق می افتاد
   خب اصن شهوت شما بالا
   ولی واقعا غیر قابل حل که نیس
   واقعا اگه برین بیرون تو خیابون بچرخین
   جلو بقیه این کارو انجام میدین؟؟؟؟؟.
   خب نه دیگه...
   اون قدر تو اون روز خودت رو مشغول کن و خسته کن
   اصن قرار کوه و استخر بزار
   که اومدی خونه فقط بیهوش شی بخوابی
   میدونم اولش خیلی سخته ولی شدنیه
   ما هم کنارتیم
   و از اون مهم تر یه خدای قادر و توانا داری که کنارته...
   به قول کتاب(روی ماه خداوند را ببوس)
   خدای ما آدما به اندازه ی ایمان و باور ما آدماست
   خدای یکی در حد خریدن یه خونه و ازدواجه
   خدای یکی آتش رو گلستون میکنه
   خدای یکی عصا رو اژدها میکنه
   و خدای حضرت علی(ع)...
   انصافا خدای ائمه بزرگ ترین خداست
   چون مولامون فرمودند 
   اگر همه ی مرده ها کنار رود ذره ای از ایمان من کم یا اضافه نمیشود
 20. کابوس شیطان- به علی

  سلام. علی جان ازت میخوام بیای به بخش سوالات.
  اون متنی که برای M.A.B تایپ کردم قشنگ بخونی. قول میدم خیلی کمکت میکنه.
  بیا زودتر
 21. اقا من اصلا لذت نمیخوام. من لذت این دنیا رو نمیخوام. هیچ وقت هم به خاطر لذت این کار نکردم. مجبور شدم . مجبور
  گفتم هر وقت به سرم میزنه هیچ چیزی یادم نمیوفته. نه گناه نه عهد هیچی.
  ببینید کنترل آدم از دست خودش خارج میشه .
  باور کنید به هیچی فکر نمیکنم. امروز دوباره شکست خوردم بعد 4 روز. باور میکنین وسط درس یهو اومد؟ همین طور که درسمو میخوندم یهو ذهنم رفت سراغ یه صحنه و ول نکرد. من دنبالش نرفتم اون اومد. اونقدر تو مغزم رژه میره تا بلاخره مجبورم میکنه. ذکر گفتن عهدو ایمان گفتن نمیدونم قران خوندن همشو امتحان کردم. استغفر الله موقع قران خودن به ذهنم یماد خجالت میکشم از قران چیکار کنم؟ وللللللللللللله گریم مگیره اخه من چرا اینطوری شدم؟ من هیچ وقت با کسی رابطه بد برقرار نکردم. دوستایی داشتم که همیشه با یکی بودن من هیچ وقت اینو نخواستم خیلی دلم میخواست ولی نخواستم. به خاطر خدا فقطططططططططططططط خدا
  اما الان خدا منو ولم کرده به حال خودم. چرا؟ چیکار کردم؟ اولشو من شروع کردم ولی بعدش دست من نبود. وقتی یهو حمله میکنه هیچ کاری نمیتونم بکنم .شده تو کلاس یهو حلمه کرده مغزم از جاش درمیومد اصلا نفهمیدم استاد چی گفت. بعد چند ساعت هنوز دیوونم میکرد. پا شدم اومدم خونه و.... اخه من چقدر جلوش وایسم. ولله تریاکم اینقد ادمو بهم نمیزنه.
  • پاسخ:

   صبا
   بخدایی خدا ول نکرده
   دِ اگه ول کرده بود که اینجا نبودی
   از گناهت ناراحت نبودی
   صداش نمیکردی...
   میدونی ول کردن خدا ینی چی؟؟؟؟
   ینی فراموش کردنش
   ینی لذت بردن از گناه بدون هیچ عذاب وجدانی
   ینی بنده و برده شیطون شدن
   ینی مهر زدن به قلبت....
   ناشکری نکن که خدا ولت کنه...
   یه دقه به قصه حضرت یعقوب فکر کن
   خواهش میکنم فکر کن
   خدا ولش کرده بود که اون همه بیماری بهش داد؟؟؟؟؟؟
   ولش کرده بود که بچه هاشو و همه ی دار و زندگیشو ازش گرفت؟؟؟؟؟؟
   امتحانه به خدا امتحان
   ما داریم تو آخرالزمون غربال میشیم
   داریم غربال میشیم برای ظهور حجتمون
   خدا میخواد ببینه ما چند مرده حلاجیم
   ببینه طاقت سختی تو راه پاکی داریم؟؟؟؟؟؟
   ببینه ایمانمون چ قدره
   حالا میخوای شما بزنی دیگه دست خودته
   ولی اینو یادت باشه که اشرف مخلوقاتی
   و خیلفه خدا رو زمین...پس اون توانایی داری که بتونی وضعیت فعلیتو تغییر بدی
   منتظر روحیه خوبم 
   یاعلی
 22. اقا من ناموسا دیگه خسته شدم. به خدا خسته شدم. الان قریب به سکاله که هی شکست میخورم. هر بار به مصیبت خودمو قانع میکنم تا دوباره مقاومت کنم ولی نمیشه . ولله نمیشه
  3 روز می گذره یه حس نیاز شدید میاد ول کنم نیس. اخه من چیکار کنم ؟
  یه دارویی هس ما بخوریم میلمون کم شه ؟ فقط برا یه ماه که بتونم ترکش کنم . ببینید من روزه گرفتم نشد شدید ورزش کردم نشد شدید که میگم روزی 5 6 بار می دویدم . کلی داروی گیاهی کاهنده میل جنسی گرفتم خوردم نشد. بعد 4 5 روز شروع میشه. من قبلا خیلی جنب میشدم یعنی بدنم ذاتا تولیداتش خیلیه. الان که تو ای هچل افتادم ولم نمیکنه. نمیتونمم ازدواج کنم اولا نه کار نه پول نه حتی پایان خدمت دارم و دوما نمیخوام به خاطر یه دلیل مسخره و کثیف ازدواج کنم میخوام ازدواجم از رو عقل باشه . به وقتش باشه . حتی با همه این ها می دونم که ازدواجم بکنم مشکلم حل نمیشه چون باید اول ترک کنیم تا ازدواج کنیم وگرنه از زنمون سیر میشیم خدای ناکرده و بدبختی بیشتر میشه. دیگه آدم کثیفی مثل من که هر بار چندین فیلم از چندین آدم متفاوت میبینه و ارضا میشه چطوری می تونه یه عمر به یه نفر پایبند باشه؟ کاش خدا عمرمو زودتر تموم میکرد تا لااقل توشه گناهام بیشتر نشه.
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   سلام عه علی آقا این حرفا چیه؟؟اول این جملات منفی رو از خودتون دور کنین و بجاش بگین من می توانم من می توانم من می توانم
   خب حالا میریم سراغ مشکل شما:
   باید علت شکستت رو بررسی کنی یعنی اون اولین جرقه که زده میشه چیه؟؟
   فکر.داستان.فیلم.تصاویر.توی خیابون نگاهتون رو کنترل نمیکنین، و یا هرچیز دیگه؟؟
   بهترین و تضمینی ترین راه کنترل فکر در نقطه آغاز و اولش هست این کار رو که بکنی و درکنارش روزه و ورزش و غیره که میتونی جواب بگیری
   ببینید برادرم شهوت در همه انسان های سالم هست درسته شدتش متفاوته و به علل مختلفی هم بستگی داره اما کار نشد نداره شما برو یه سر به قسمت مصاحبه با افراد ترک کرده بزن
   ببین اونا موفق شدن پس توهم میتونی پس شک نکن
   من یه چیز کلی میگم که ازش جواب گرفتم 
   یه عهد مشکلت رو حل میکنه اونم با خدا و امام زمان و یه توبه واقعی و هر روز بخودت بگی من بخاطر دل شکسته امام زمان هرگز این کارو نمیکنم
   یه لذت لحظه ای رو به چشمای گریون امامم نمیفروشم
   دوستی با شیطان و جایگزین دوستی با خدا نمیکنم
   من اشرف مخلوقاتم و قراره تو قیامت سرمو بالا بگیرم پیش اربابم حسین
   وقتی اینارو با خودت مرور کنی
   و در لحظه فکرت رو خفه کنی و بهش شاخ و برگ ندی 
   و اینکه ذکر و یاد خدا هم دائم داشته باشی میتونی ۱۰۰ درصد میتونی
   منتظر موفقیتای روز افزونت هستما
   بعدم ان شاءالله ترک که کردی خدا وسیله استفاده حلال از لذت ها رو روزیت میکنه از فضل خودش.
   موفق باشی یا حق

 23. یا لثارات الحسین

  سلام
  خیییلی ممنونم آقای عبدالمهدی از این مطلب زیبا
  زندگی خیلی پستی و بلندی داره و شیطان واقعا ماهرانه عمل میکنه
  امیدوارم به کمک خدا هممون بتونیم بهترین مقاومت رو در برابر نفس اماره خودمون داشته باشیم.
  و بیشترین بهره معنوی رو از این سه ماه پربرکت ببریم.
  اجرتون حواله به سیدالشهداء.
  لطفا دعا در حق همدیگرو فراموش نکنیم.
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   خواهش میکنم
   ممنون از حسن توجه شما
  • پاسخ:

   😊
 24. سلام دوست عزیز ضمن تشکر از سایت عالی و بی نظیرتون و اجرتون با امام زمان
  بنده الان مدتیه که سعی دارم تا این عمل رو ترک کنم. تجربه زیادی تو پستی بلندی های این راه داشته و تا حد زیادی موفق شدم فقط یه مشکل دارم. من الان میتونم تا دو هفته خودمو نگه دارم وبه قولی اون روزهای پر حرارت رو بگذرونم ولی بعد دو هفته نزدیک صبح بدنم که میخواد جنب شه نمیشه ! یعنی رویا می بینم ولی قبل جنب شدن از خواب پا میشم و میبینم که آ.ل.تم به شدت تحریک شده و تپش قلبم به شدت بالاس ولی جنب نشدم و این حس آنقدر تحریک زاست که منو مجبور به این عمل میکنه و اینجاس که شکست میخورم. سوالی که دارم از شما اینه که من میدونم که چون مدتی خودم خودمو ارضا کردم بدنم به این رویه عادت کرده و نمیتونه به طور طبیعی خودش خودشو ارضا کنه این حالتم به خاطر این پیش میاد. آیا اگه دو سه بار این طوری شد و من فرضا تحمل کردم بدنم به فرم طبیعی برخواهد گشت؟ یا هر بار بخواد جنب شه این حالت ترسناک رخ میده؟ اصلا برا شما که ترک کردین این اتفاق افتاده بود؟ واقعا اگه اینو حلش کنم دیگه تمومه. بدنم اگه به فرم طبیعی بتونه اینو خارج کنه دیگه هم حالم بهتر میشه هم دیگه نیاز به این کار یپدا نمی کنم. امیدوارم ججوابمو بدین . خیلی ممنون
  • پاسخ:

   سلام بله نگران نباشین
   به حالت طبیعی برمیگردین
   سعی کنین وقتی این اتفاق براتون پیش میاد(میدونم خیلی سخته)
   ولی حتما موقعیت رو عوض کنین
   و خودتون رو مشغول به چیز دیگه ای کنین
   سعی کنین جنب شدن تو بیداری اصلا صورت نگیره
   بدنتون و نفستون تود به خود به شرایط عادی برمیگرده
   لطفا صبور باشید
   ان شاءالله موفق میشید

 25. وقت بخیر♡
  خدمت وضو با تپش پنجره ها میگیرم:
  خیلی ممنون که وقت گذاشتین؛ اینجور نسبت به همدیگه مقید بودنا خیلی ادمو اروم میکنه . ای کاش یه روزی جامعه مون هم اینجوری شه . ایشالله موفق باشین .اگرچه دعام از سقف اتاق بالاترنمیره ولی برای تک تکمون اروزی سعادت میکنم
 26. من وضو با تپــش پنجره ها میگیرم..

  ممنون برای این مطلب
  ان شاء الله کربلای امسالمون رو بتونیم بگیریم


  به اینجا آرومم میکنه
  سلام :)
  خوش اومدین
  فقط یه چیز میگم
  کسی باید داغون باشه که از خدا دوره، که فرصت توبه و برگشتن ازش گرفته شده، که قبل از جبران از دنیا میره!
  نه کسی که درهای رحمت به روش باز شده...

  تازه کسی که اعتقادات قوی تری داره توی این راه به واسطه همون اعتقادات موفق تره... این نظر شخصیمه

  یک چیز رو نباید فراموش کنیم اون هم اینه که هیچوقت نباید خودمون رو مصون از خطا و اشتباه ببینیم
  پسر حضرت نوح، پسر پیامبر بود و عاقبتش اینطوری شد..!
  حواسمون باید باشه به خودمون... اونم توی دوره ای مثل آخر الزمان

  والعاقبة للمتقین
  براتون آرزوی موفقیت دارم
 27. سلام من این چن روزه تازه با اینجا اشنا شدم . تا دیشب همچی خوب بود. ولی الان حالم خییییلی بده ،داغونم . فکر میکنم چون از یه خانواده ی مذهبیم نباید این مشکلات برام پیش میومد. ازخودم متنفرم ،
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   سلام بر خواهر یا برادر گرامی
   عه عه عه اینحرفا چیه از شما بعیده که اینجا آرومت میکنه
   متاسفانه شیوع این گناه زیاد شده و تو همه قس
   شری هم هست
   چیزی نیست که نشه حلش کرد
   مهم بازگشت به سمت خداست.شروع کن که به فضل خدا رستگار میشی
 28. عبدالمهدی به مریم خانم:
  ببخشید اون نماز یه مقدار با برخی مطالب دیگه اشتباه شده بود، که الآن درستش رو گذاشتم. ممنون که گفتید.
  اعمالی که در حرف دل گفتید هم درسته.

  البته در این پست بیشتر به جنبه ی تذکر این ماه تاکید شده. و این ماه اعمال زیادی داره که میتونید به مفاتیح (قسمت اعمال ماه رجب) مراجعه کنید.
 29. دختری در جستجو خدا (مریم)

  به آقا عبدالمهدی
  قشنگ بود
  فقط من اون نماز حضرت محمد نفهمیدم
  راستی اون اعمال که تو حرف دل گذشتم اگه اشتباه هست پاک کنید
  ولی من اون مطالب از یه سایتی خوندم