خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
الهم عجل لولیک الفرج

فواید بیشمار ترک خود ارضایی

فواید ترک خودارضایی

حتما حتما بخونید :

فواید بیشمار ترک خود ارضایی :

ترک خود ارضایی سراسر فایدست و یکی دو تا نیست که بنده اینجا کامل بتونم بگم . به لطف خدا مثل سابق خواهی شد به علاوه یک سری حالات خیلی خوب دیگه ای که خداوند بهت هدیه میده به خاطر ایستادن و پیروزی در برابر نفست . 

 

 

مهمترین فایده ترک خود ارضایی جنبه معنویش هست . تو داشتی کاری رو انجام میدادی که خدا حرامش کرده و مورد غضب خدا هست . الان تصمیم گرفتی این کار رو بذاری کنار . یعنی در واقع داری میری به سمت خدا و داری راهی رو میری که درسته و باید بری . و وقتی که ترکش کردی یعنی اینکه حرف خدا رو گوش دادی و جلوی نفست ایستادی و نذاشتی که همچنان بهت غلبه پیدا کنه . یعنی اینکه کار مورد غضب خدا و کاری که خداوند دوست نداره و برای همه حرامش کرده و از گناهان کبیره هست رو ترک کردی و خودت رو از اون پاک کردی . دیگه کارهای خوب و عباداتت قشنگ به دلت میچسبه . دیگه خدا ازت راضی هست . احساسی که بهترین هدیه از طرف خداست . در واقع بهترین حسن و فایده ترک خود ارضایی رضایت خداوند از تو هست . بنده ای که احساس بکنه خدا ازش ناراضی هست خیلی تفاوت داره با بنده ای که احساس بکنه خدا ازش راضی هست . تمام زندگی این دنیا و اون دنیا به رضای خدا بستگی داره . اصلا هدف از خلقت انسان همونجوری که در قرآن اومده، عبادت خداوند بزرگ هست و هدف انسان باید عبادت معبود باشه . احساس گناهی که به خاطر خود ارضایی بهت دست داده بود و عذاب وجدانی که به خاطرش تو زندگیت داشتی با ترک این کار از بین خواهد رفت . کلا ازین رو میشی به اون رو . اصلا قابل مقایسه نیستی با زمانی که این کار مورد غضب خدا رو انجام میدادی .

وقتی خود ارضایی رو ترک بکنی از همون روزهای اول ترکت خودت متوجه تغییرات بوجود اومده میشی . و به تدریج هم به لطف خدا میشی همون آدم سابق قبل از شروع خود ارضایی . به علاوه یک سری امتیازاتی که خدا بهت در اون زمان میده . مثل احساس اعتماد به نفس بالا، احساس یک قدرت شیرین، احساس عزت نفس بالا و ...

در اون زمان هست که اگر بخوام در یک جمله بگم وصف حالت میشه این : احساس میکنی همه چیز سر جاش هست و دوست داری زیاد عمر کنی . جمله قبلی رو هیچ وقت یادت نره . یک روزی حتما بعد از پاکی و ترک کاملت به لطف خدا این احساس میاد سراغت: احساس میکنی همه چیز سر جاش هست و دوست داری زیاد عمر کنی . 

 

روزهای ابتدایی ترکت و به مرور زمان به لطف خدا این اتفاقات برات خواهد افتاد :

 

1- گودی زیر چشمت رفته رفته برمیگرده به حالت سابق و نهایتا از بین خواهد رفت .

 

2- احساس میکنی کمرت داره روز به روز محکمتر و قوی تر میشه و همین یه احساس خوبی بهت میده . دیگه سست راه نمیری . ضعیف راه نمیری . به قول معروف شل نیستی.

 

3- رفته رفته قوز کمرت، از بین خواهد رفت و هیکلت و اندامت روز به روز بهتر و زیباتر میشه و مثل سابق صاف و محکم و با اعتماد به نفس بالا راه میری .

 

4- خودت احساس میکنی قدرت فیزیکیت و روحیت داره یواش یواش برمیگرده به حالت سابق و شاید حتی بهتر از سابق . از نظر روانی فوق العاده تغییر خواهی کرد .

 

5- اعصابت که ضعیف و داغون (به معنای واقعی کلمه) شده بود ، رفته رفته قوی تر خواهد شد و خودت قشنگ احساس میکنی به مرور . و در نهایت هم مثل سابق میشه و شاید حتی بهتر از سابق . دیگه به کوچکترین چیزی اعصابت خورد نمیشه . وقتی کسی اعصابش سالم باشه جسمش هم سالم خواهد شد . اگر ترک خود ارضایی فقط همین یک حسن رو داشت باز کلی می ارزید ترکش .

 

6- روحیت که افسرده و پریشان و آشفته شده بود رفته رفته مثل سابق خواهد شد و حتی شاید بهتر .

 

7- نشاط و سرزندگی که خود ارضایی ازت گرفته بود به مرور برمیگرده سر جاش و سر حال و سرزنده خواهی شد.

 

8- انگیزه و ذوق و امیدت به زندگی که خود ارضایی ازت گرفته بود و یا کمش کرده بود به مرور برمیگرده سر جاش و احساس میکنی انگیزت داره روز به روز بیشتر میشه، امیدت به تدریج بیشتر میشه، ذوق و خلاقیتت هم داره سیر صعودی پیدا میکنه .

 

9- اضطراب و دلشورت خوب میشه به تدریج . اون احساس نا امنی که در درون خودت احساس میکردی از بین خواهد رفت .

 

10- تمرکز حواس . همون چیزی که خیلی بودنش مهم هست . خیلی خیلی مهم هست . خود ارضایی اونو ازت گرفته بود . و حالا بعد از ترک دائمی و نرفتن سراغ چیزهای تحریک کننده (همون چیزی که حتما باید انجام بشه تا تمام فواید بیشمار ترک خود ارضایی رو کامل ببینی) تمرکز حواست رو به راه میشه و برمیگرده به زمان سابق . ذهن و حواست جمع میشه و تیز میشی . میدونی که چی میخوام بگم؟

 

11- حافظت که ضعیف شده در اثر خود ارضایی، رفته رفته قویتر میشه و برمیگرده به حالت سابق .

 

12- لرزش دستت به مرور برطرف میشه انشاا... .

 

13- زیبایی چهره اون چیزی هست که خود ارضایی داغونش میکنه . طراوت رو از صورت کسی که خود ارضایی میکنه میگیره . ظاهر و تیپت که قبلا توسط خود ارضایی بد و پژمرده و بی طراوت شده بود به تدریج برمیگرده سرجاش . خودمونی بگم، خوشگل میشی . زیر پوستت آب میندازه . زیبا و خوش تیپ میشی . جوری که وقتی تو آیینه خودت رو میبینی قابل مقایسه نیستی با قبل از ترک . از همون روزهای اول ترک و  به مرور زمان  این روز رو تجربه خواهی کرد .

 

14- بدنت در دوران خود ارضایی کلا کوفته و خسته بود . بعد از ترک مشکل حل میشه. سرحال میشی و رفته رفته حالتی بهت دست میده که احساس میکنی مثل فنر میتونی اینور و اونور بپری .

 

15- برق چشمانت برمیگرده و دوباره تیزی نگاهت رو به دست میاری. اینی که میگم هم برای خانمها مهم هست و هم برای آقایان . منتها چیزی هست که خودمون متوجه نیستیم یا خیلی متوجه نیستیم و دیگران بیشتر متوجه این نکته هستند. خود ارضایی برق چشمهات رو میگیره و بعد از ترک دوباره برق چشمهات تیز خواهد شد . هم آقایان و خانمها به زودی برق چشمانشون رو  که کند شده بود و یا از بین رفته بود، دوباره به دست خواهند اورد با ترک دائمی این کار .

 

16- خود ارضایی باعث شده که خلق و خو و روابط اجتماعیت و روابط عمومیت داغون بشه . ممکنه از نگاه دیگران هراس داشته باشی و از جمعیت فراری باشی . با ترکت به مرور مثل سابق خواهی شد و حتی شاید بهتر .

 

17- به واسطه خود ارضایی، حساسیت بیش از حد و زود رنجی بهت دست داده بود . واقعا عذاب آور هست این چیزها . همه ضررهای خود ارضایی عذاب آور هست، مخصوصا عوارض روحیش . حساسیت زیاد و زود رنجیت هم با ترک دائمیت به لطف خدا از بین خواهد رفت و به جای این امراض، سعه صدر خواهی یافت . همون چیزی که در ابتدای پستم گفتم . از همون جوایزی که گفتم خداوند به خاطر ترک این کار و پیروزی بر نفست بهت میده . این یکی از اون جوایز هست که خیلی دوست داشتنی هست . سعه صدر بالایی به دست خواهی اورد در زمان رهایی از این کار . این یکی از هدایای خدا به تو برای ترک این کار هست . احساسی که باید تجربش کنی تا خوب متوجه بشی که چی دارم میگم .

 

18- احساس حقارت و کمبود اعتماد به نفست و ضعف نفست، از بین خواهد رفت بعد از ترک . خیلی مهم هست برای هر کسی وجود اعتماد به نفس بالا . احساسی که بعد از ترک دائمی به لطف خدا تجربش خواهی کرد .

 

19- این فایده ای که بهتون میگم از همون جوایز اضافی خداوند هست برای ترک کار مورد غضبش : نا خود آگاه پیش غریبه و آشنا عزیز میشید و با ابهت میشید و همه دیگه یه جور دیگه نگاهتون میکنند . من خودم نمیدونم چه سری در این اتفاق هست . یک حس خیلی زیبایی هست . بخوام خودمونی بگم اینجوری میشه که همه ازت حساب میبرند و تحویلت میگیرن . این از همون فوایدی هست که باید حتما تجربش کنی تا خوب متوجه بشی که چی دارم میگم . حضرت علی (ع) میفرمایند: آن که بر هوای نفس خود غلبه کند، عزیز می گردد.

 

20- اینهایی هم که الان بهتون میگم مثل مورد قبل از پاداش های خداوند به خاطر ترک کار مورد غضبش و پیروزی بر نفست هست : احساس میکنید خیلی قوی هستید . عزت نفس خیلی بالایی پیدا میکنید . تیز میشید . یعنی حرف رو رو هوا میگیرید . از نظر فیزیکی و روانی به حدی احساس قدرت میکنید که میخواهید یک کوه آهن رو آب کنید . میخواهید یک کوه رو جا به جا کنید . شمشیری که در اون زمان در دست شماست برنده تر از هر شمشیر دیگه ای هست . این حالات فقط به یک نحو قشنگ مشخص میشه که چی هست و اون هم زمانی که خوب خوب شدید و خودتون احساسش کردید. اتفاق خوبی که به مرور از همون روز اول ترک شروع میشه و به تدریج و رفته رفته و با کمی صبر اون اتفاق به جایی که گفته شد خواهد رسید به لطف خدا . در یک کلام همونجور که قبلا گفتم از این رو میشی به اون رو، و اصلا قابل مقایسه نیست زمان قبل از ترکت و زمان بعد از ترک دائمیت .

 

 

 

در کل تمام عوارض روحی و جسمی که به واسطه خود ارضایی، استمنا، استشها به وجود اومدند و قابل تغییر باشند به لطف خدا برمیگرده سر جاش و حتی در بعضی عوارض و بعضی جاها احتمالا بهتر از سابق خواهید شد . یک سری فواید منحصر به فردی هم ترک خود ارضایی داره که از پاداشها و جوایز خداوند هست برای تویی که کار مورد غضبش رو رها کردی و تونستی جلوی نفست بایستی که چند تاش رو خدمتتون گفتم . باز هم میگم که اگر در یک جمله بخوام وصف حالت رو بگم اینجوری میگم که در اون زمان احساس میکنی همه چیز سر جاش هست و دوست داری زیاد عمر کنی . زندگی برات جذاب و دوست داشتنی میشه و چه چیزی از این بهتر ؟

همونجوری که گفتم فواید و محاسن ترک خود ارضایی، استمنا، استشها خیلی هستند و یکی دو تا نیست فواید خود ارضایی که بشه اینجا گفت . ترک خود ارضایی سراسر فایدست . سراسر سود هست . سراسر سلامتی هست . روحت، روانت، جسمت، و از همه مهمتر معنویت و شخصیتت بهبود پیدا میکنند و  مثل سابق میشن و حتی در بعضی جاها احتمالا بهتر میشن، و همه اینها لطف خداست .

 

همین الان توکل کن به خدا و ازش بخواه که کمکت کنه در راه ترک این کار . معجزه نماز رو فراموش نکن . از چهارده معصوم "علیهم السلام" حتما کمک بخواه چون کمکت میکنند . از امام حسین (ع) بخواه . از حضرت ابوالفضل (ع) بخواه . بخواه که کمکت کنند و واسط بین تو و خدا بشن . حتی اگر به این چیزها هم اعتقاد نداری باز کمک بخواه ازشون . انقدر این خانواده بزرگوار هستند که در این صورت هم کمکت میکنند . خدا رو چه دیدی شاید اعتقاد پیدا کردی از نوع خیلی زیادش . امتحانش که ضرر نداره . داره ؟

 

بهترین راه برای ترک و درمان خودارضایی، مشغول بودن و بیکار نبودن هست . بهترین راه برای ترک و درمان خودارضایی، مشغول بودن و بیکار نبودن هست . بهترین راه برای ترک و درمان خودارضایی، مشغول بودن و بیکار نبودن هست . سه بار تکرار کردم که یادت بمونه . هیچ وقت فراموشش نکن . پس همیشه خودت رو به یه کاری، سرگرمیی، ورزشی، هنری و یا هر فعالیت سالم دیگه ای مشغول نگه دار . حضرت علی (ع) میفرمایند: «همراه با بیکاری و فراغت، تمایل به خواسته های شیطانی حاصل می شود.» همچنین حضرت علی (ع) میفرمایند:  «اگر نفس خود را به کاری مشغول نکنی او تو را مشغول میکند.» این دو تا حدیث رو بکن ملکه ذهنت.

 


نکته دیگه ای که خیلی خیلی خیلی مهم هست : این رو ملکه ذهنت بکن که امکان نداره و امکان نداره و امکان نداره که هم بخواهی ترک کنی و کاملا خوب و شاید حتی بهتر از سابق بشی و از اونور خودت رو از چیزهایی که باعث تحریکت میشن دور نکنی و کاملا فاصله نگیری ازشون . امکان نداره . یعنی اگر میخواهی ترک کنی و خوب بشی باید و باید و باید دیگه به چیزهای تحریک کننده نپردازی . حتی اگر باعث استمنا و استشها و بیرون آمدن منی هم نشه باز ایراد داره و باعث میشه یا خوب نشی و یا کاملا خوب نشی . حتما این مورد رو بکن ملکه ذهنت . این عین حقیقت هست . این عین تجربه هست . یعنی جمع بین ترک دائمی و درست با پرداختن به چیزها و فکرهای تحریک کننده ممکن نیست . یعنی مثلا امکان نداره هم بخوای ترک کنی و هم بری سراغ فیلمها و عکسهای مبتذل و تحریک کننده و آهنگهایی که باعث تحریکت میشه . هم بخوای ترک کنی و هم بری سراغ مکالمات و چت های تحریک کننده . هم بخوای ترک ترک کنی و هم با نامحرم دوستی کنی و در ارتباط باشی . هم بخوای ترک کنی و هم ارتباطت رو با دوستان نابابت قطع نکنی . هم بخوای ترک کنی و هم بری سراغ هر چیزی که باعث تحریکت میشه . هر کسی خودش رو بهتر میشناسه، شاید یکی با یه عکسی تحریک بشه که دیگری نشه . شاید یکی با کاری تحریک بشه که دیگری نشه . شاید یکی با چیزی تحریک بشه که اکثریت با اون تحریک نشن . هر کسی خودش رو بهتر میشناسه . آدمها با هم فرق دارن . پس اینو یادت باشه که اگر میخواهی روزهایی رو ببینی که چند موردش رو گفتم، باید ترک دائمی بکنی و دیگه سراغ عوامل تحریک کننده نری و اگر لحظه ای ناخودآگاه هم چیزی باعث تحریکت شد سریع ازش فاصله بگیری و فکر نکنی بهش و حواس خودت رو به چیز دیگه ای مشغول کنی . بعد از ترک و  مراعات این کار هست که اون روزهای خیلی خیلی خوب رو که چند حسنش رو بهت گفتم تجربه خواهی کرد .

 

همین الان که داری این متن من رو میخونی چند پله جلو رفتی و کلی پیش هستی . تصمیم بگیر همین الان از شر این کار مورد غضب خدا خودت رو رها کنی تا خودت ببینی بهترین روزهای عمرت رو . روزهایی که من اسمش رو زندگی جذاب و دوست داشتنی میذارم .

هزاران بار هم اگر توبت رو شکستی و دوباره رفتی سراغش باز نا امید نشو و تصمیم بگیر اینبار دیگه ترک دائمی بکنی و اگر خدای نکرده باز رفتی سراغش باز نا امید نشو و برو برای ترک واقعی و دائمیش و سمت خدا . برای توبه هم پشیمانی کفایت میکنه . امام محمد باقر (ع) : «پشیمانی از گناه برای توبه کافی است» . در قرآن و احادیث به کرات اومده که هیچ وقت امیدتون رو از دست ندید و اگر توبه کنید خداوند قبول خواهد کرد. کسی که توبه کنه مثل کسی هست که تازه از مادر متولد شده و اصلا گناهی نکرده . در هیچ صورتی نباید از رحمت خدا نا امید شد . اینها همه در قرآن و احادیث اومده . خدا گفته و خدا هم زیر عهدش نمیزنه . این حدیث قدسی رو بکن همیشه ملکه ذهنت: خداوند میفرماید : اگر آنهایی که به من پشت کرده اند می دانستند که من چه اندازه انتظار دیدن آنها را می کِشم و چه مقدار مشتاق توبه و بازگشت آنها هستم هر آینه از شدت شور و شوق نسبت به من جان می دادند و تمام بند بند اعضایشان به خاطر عشق به من از هم جدا می شد .

و نکته آخر که خیلی مهم هست این هست که یادت نره هر چقدر دیرتر بذاریش کنار حداقلش اینه که به خودت و عمرت ظلم میکنی . الان بذاریش کنار طبیعتا بهتر از این هست که یک ساعت دیگه بذاریش کنار . ضمن اینکه این نکته فوق العاده و فوق العاده و فوق العاده مهم رو یادت نره : همیشه هم فرصت برای توبه و بازگشت و ترک نیست . همیشه توفیق توبه کردن نیست . توبه خودش یه توفیق هست که همیشه و همه وقت و به همه کسی داده نمیشه . همین که الان و یا هر وقت دیگه ای این حس رو پیدا کردی که توبه کنی از این کار، بدون که خدا به دلت انداخته و توفیق از جانب خداست .

 

حالا دیگه وقتش هست . توکل کن به خدا و یه یا علی بگو و شروع کن .

 

یا علی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

نظرات (۵۷)

 1. یه گناه کار

  سلام من ۱۵ سالمه و ۲ ساله این عمل زشت رو انجام میدم ترکم هم تا ۲ ماه هم رفته ولی نتونستم از وقتی این عمل رو انجام میدم نمره هام داغون شه بقیه عوارضاش بماند مطالبتون روم تاثیر گذاشت اما بارها و بارها شکست خوردم نمیشه که نمیشه لطفا کمکم کنید و مهم تر از همه دعام کنید چون درسم برام مهمه و امسال امتحان نهایی دارم
  • پاسخ:

   مریم
   سلام شمایی که دو ماه پاک بودید یعنی حتما میتونید دیگه فقط کافی عامل شوست و یا تحریک تون رو بدونید اون وقت که کارتون راحته 
   عامل تحریکتون رو میدونید چیه ؟
   حتما شناسایی کنید که موفق هم خواهید شد
   انشالله همه مشکلاتتون حل بشه
 2. سسسسسلام
  من همون زهرام که ۱۸ سالم بود
  که چند ساله درگیرشم
  منم میخوام ترک کنم
  فردا اولین روزمه
  برام دعا کنین
  خیلی
  من مطمنم که میتونم
  چون دارم با خدا معامله میکنم
  در قبال پاک شدنم
  میخوام یه ارزومو براورده کنه
  قول میدم دیگه سمت این کار نرم 😊☺️
  • پاسخ:

   سیداحمد
   مطمئن باش که با خدا معامله کردی میتونی من بهت قول میدم
   خواستن توانستن است
   یاعلی
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   سلام چه خووووب
   با اقتدار پیش به سوی پاکی ابدی
   میتونید بیایید و از تجارب موفقتون بهمون بگید؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 3. بنده ی خدا😉

  سلام،28 روزه پاکم،تاحالا به اینهمه روز نرسیده بود،16و21البتهدتو تابستون،چون تو تابستون بیکاریم یکم سخته،اما تو زمستون راحت تره،خدایا کمک کن بقیه راهم بتونم برم
  انشالله همتون پاک بشید
  یاعلی
  • پاسخ:

   نارین خانم : 
   آفرین به شمااا 
   ۲ روز دیگه میشه دقیقا ۱ ماه که پاکید 💐
   به امید پاکی ابدی 
   منتظر ۴۰ روزه شدنتون هستیم 💐
 4. بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  ** ***** ************ ** ** *** ***** ******** ******** *** ** **** ******** * ******* ** **** *** **** *** *** **** ****** *** * ***** **** ** *** ** **** ***** ****** ******* **** **** * *** **** *** ***** ***** ** ******* ********* ***** *** ***** ****** ***** *** ***** **** ******** ******
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   لطفا به قوانین احترام بزارید
   چت ممنوع هست بزرگوار
 5. اخرین گناهکار

  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  ****** ***** *** ******
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   لطفا به قوانین احترام بزارید
   چت ممنوع هست بزرگوار
 6. بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  ل***** ***** ***** **** **** *****
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   لطفا به قوانین احترام بزارید
   چت ممنوع هست بزرگوار
  • پاسخ:

   مریم
   سلام لطفا به قوانین احترام بزارید
   چت ممنوع 
 7. آخرین گناهکار

  بریدم از زندگیم دیگه هیچ راهی نبوده که نرفته باشم واسه ی ترک این گناه ولی نشد.از خدا شرمنده ام این دنیا رو که به خاطر عوارض این گناه از دست میدم تموم ترسم از اون دنیاست.
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   عه ادم نباید ناامید بشه اااا ناامیدی خیلی بده اما که نباید زود خسته بشه بلکه باید دنبال راهی باشه تا بتونه زندگی ش رو از نو بسازه 
   حالا شما اول دلیل شکستتون رو بررسی کنید و بعد عامل تحریک رو بررسی کنید و بعد اون عوامل رو حذف کنید کنترل فکر داشته باشید مطمئنا پیروز خواهید شد
   پاکیتون ابدی
 8. منم مث بقیه زیباییم و زرنگیم رو از دست دادم....
  ایا تا دو ماه برمیگرده زیباییم؟پوستم خیلی سفید بود ولی الان .....
  • پاسخ:

   زینب سادات: برادر ناامید نباشید شما ترک کنید مطمئن باشید عوارضش از بین میره یادتون باشه ناامیدی گناه بزرگیه ها پس ناامید نباشید پیش به سوی پاکی ابدی
 9. سلام منم یه پسر ۱۹ساله بدبخت که میخوام ترک کنم و خوشبخت بشم تاریخ ترکمم ۹۶/۸/۱۱از ساعت ۴صب
  • پاسخ:

   زینب سادات: به به چه عالی احسنت به اراده قویتون بهتون تبریک میگم پاکیتون ابدی پیش به سوی پاکی ابدی
 10. برام دعا کنین
  😔😔😔😔
  تو رو خدا برام دعا کنین
  خدا شماهارو‌ خیلی دوست داره
  • پاسخ:

   مریم
   انشالله حاجت روا بشید
 11. یه پسر ترک کرده

  به zahra خانم :
  متاسفانه چاره ای نیست . باید شروع کنید . جلوی ضرر رو از هر جا بگیری منفعته .
 12. از این کار متنفرم تازه دو سال فهمیدم کاری که میکردم گناه بوده
  این دوسال مردم و زنده شدم
  😔😭
  کاش میمیردم حداقل
  • پاسخ:

   مریم
   عه خدا نکنه
   توبه کنید و از این به بعد روزهاتون رو پاک پشت سر بزارید
 13. یه پسر ترک کرده

  به zahra خانم :
  سلام . با توجه به سنی که دارین مدت زمان ابتلای شما به این کار خیلی زیاده . باید علت رو ریشه یابی کنید . از عوامل تحریک کننده دوری کنید و به خدا توکل کنید .
  • پاسخ:

   مریم
   ماشالله همه جا کمک میکنیداا
   دستون درد نکنه
 14. سلام
  من زهرام
  ۱۸ سالمه
  من خیلی وقته که این کار زشت رو انجام میدم
  حدود ۷ سال
  خیلی تلاش کردم نشد که نشد
  خسته شدم میدونم گناهه میدونم بده
  میدونم زشته
  ولی نمیشه
  نمیشه نمیییییشه
  عوارضش تو بدنمه
  دارم داغون میشم
  کمک کنین 😔😭
  • پاسخ:

   مریم
   سلام عه زهرا خانم داشتیم ناامیدی ؟ ا اصلا نباید شما ناامید بشیداااا ناامیدی خییلی بده به خودت ایمان داشته باش شما حتما میتونی ترک کنید کافی با هدف جلو برید و بعد از هر چیزی خب محرک هاتون شناسایی کنید و تحت هیچ عاملی سمت این محرک ها نرید جوری رفتار کنید که اون محرک ها از یادتون بره و دوم هر فکر وسوسه انگیزی که تو ذهنتون میاد به جای گسترش دادن اون فکر وسوسه انگیزی در دم خفه اش کنید یعنی به جای فکر های وسوسه انگیز مثبت و قشنگ فکر کنید مثلا به آینده و یا خییلی فکر های قشنگ دیگه
 15. سلام من خیلی وقته به این زشت معتادم نزدیک یک ساله دارم تلاش میکنم ترک کنم امانشدوبازهم میخوام تلاش کنم برا همیشه بزارم کنارایا عوارضش بعدازترک واقعلاازبین میره ممنون ازسایت خوبتون
  • پاسخ:

   الیاس:
   سلام علیکم برادر خوبم آقا ابوذر
   روایتی از امام کاظم داریم که می فرماید محبوب ترین و دوست داشتنی ترین بندگان نزد خداوند آن است که بار ها لغزش می کند و باز هم ناامید نمی شود و توبه می کند.و البته این فرق داره با کسی که هر بار از روی عمد گناهی را انجام می دهد .و بعد یک توبه ی دروغین می کند.
   پس بدونید که جزو محبوب ترین بندگان خداوند هستید.
   در مورد سوالتون باید بگم از این بابت خیالتون راحت باشه چرا که تمام عوارض این کار به تدریج در شما از بین خواهد رفت.
   التماس دعا
 16. یه دختر خانوم👩

  به ف:
  سلام. دو سال ترک عالیهههههه
  پاکیتون ابدی🍀🍀🍀
 17. کسانی که خود ارضایی دارن آقایان نمی دونم دلی دختر خانوم ها کمکم اندام زنانه می گیرن چشم هاشون ضعیف. میشه وامان داره نازایی بگیرن فقط کافی هر وقت وسوسه شدیم 3تا صلوات بفرستی خودتو مشغول کاره دیگه بکنی من انجام دادم باور کنید جواب می ده
 18. سلام من 19سالمه الان دوساله خود ارضایی رو ترک کردم حدوداً 4سال در گیرش بودم الان هیچ کدوم از عوارضی هاشو ندارم زندگیم بهتره تصمیم بگیر انجامش بده
  • پاسخ:

   نرگس:
   سلاااام 🌸🌷🌸
   خیلییی تبریک میگم بابت این پاکی زیبا ! 
   ان شالله ابدی باشه 🌸
   التماس دعا
 19. کاربرمحترمyoungwolf
  ســـــــــــــــــلااااام
  مطمئن باشیداگربرای همیشه ترک کنید
  درآینده مشکلی نخواهیدداشت!!!
  هم ورزشکاری هم۱۸سالته
  داداش خوبم برای همیشه کنارش بزار...
  ۱۴صلوات به نیت ۱۴معصوم هدیه من به شما:))
  • پاسخ:

   یااباصالح المهدی:

   ممنونیم از کمکتون خواهررررم🌻
 20. یه دختر خانوم👩

  به آقای young wolf:
  سلام. این خیلی خوبه که میخواین ترک کنین. تقریبا تمام عوارض تا جایی که میدونم از بین میره بعد سه ماه ولی مثلا من که چشمام ضعیف شده دیگه کاریش نمیشه کرد.
  در مورد زندگی مشترک در آینده هم باید بگم شما هنوز مجردین،
  اصلا اون مشکل براتون پیش نیودمده که دارین به راه حل فکر میکنین.
  اصلا ممکنه هیچ وقت پیشم نیاد‌!
  با فکر کردن به این چیزا خودتونو فقط ناامید و ناراحت میکنین.
  الان تنها کاری که میتونین بکنین ترکه. فقط مصمم برین جلو🍃
  امیدوارم موفق باشید🌺
  • پاسخ:

   یااباصالح المهدی:

   ممنون از کمکتون
 21. سلام...من18 سالمه و تقریبن دوساله این کار زشت رو انجام میدم...بارها خواستم برگردم ولی بازم شکست خوردم ...دیگه خسته شدم واقعن...از خودم بدم میاد..نمیخوام تعریف بکنم از خودم ولی خیلی باهوش و خوشتیپ و محبوب هستم تو جامعه ای که زندگی میکنم ...همیشه هم شاد زندگی میکنم...ولی دارم عینن احساس میکنم که دیگه شور و نشاط سابق رو ندارم...دیگه نمیخوام برم به سمتش به خیلی دلایل....نمیخوام از چشم خدا بیوفتم..نمیخوام بدنم ضعیف و حافظم داغون بشه...نمیخوام رو اخلاقیاتم اثر بذاره..نمیخوام هیکل و تیپم رو داغون کنه...نمیخوام با همسر ایندم دچار مشکل بشم تو روابطم...نمیخوام جلوی شیطون احساس عجز کنم..و یه مورد خیلی مهم اینکه من امسال کنکور دارم و میدونم که اینکار خیلی بهم ضربه میزنه...تموم اینا دلایلیه که میخوام ترکش کنم...دلم میخواد یه پسر قوی و محکم بشه ...اون چیزی که همیشه بودم..مث قبلن...
  تو کامنتا یکی گفته بود که عوارضش از بین نمیره ولی ترکش کنی بهتره...ایا واقعن راسته..؟
  من اگه ترکش کنم عوارضش بازم میمونه؟این خیلی منو نگران میکنه..میدونم ترکش خیلی فواید داره به علاوه تموم چیزایی که ذکر کردم...ولی دلم میخواد مثل قبلن بشم...خدا وکیلی اینو جواب بدین.

  اگه من این مرض رو ترک کنم بعد از مدتی (حالا هر چقدر)اثارش از بدنم پاک میشه؟یا تاهمیشه اثراتش رو هست؟؟؟
  چون من جوونم و خیلی زیاد هم انجامش ندادم و ورزشکار هم هستم.(میدونم دوسال خیلیه ولی بعضیا رو دیدم که نزدیک به 10 سال انجام دادن و ترکش کردن) ...تغذیم هم عالیه...

  خب حالا اگه توبه کنم...روزانه ورزش کنم و تغذیم هم عالی باشه...

  چقد طول میکشه تا اثراتش بره؟


  شرمنده طولانی شد...خیلی محتاجم به کمکتون ...حرف یه زندگیه ..خودتون که بهتر میدونین اینکار باعث تباه شدن زندگی میشه...
  واقعن ممنونم...
  منتظر جواباتون هستم

 22. یه پسر ترک کرده

  به یه دختر خانوم :
  بله ای کاش در مدارس این مسائل گفته بشه .
  آفرین به شما همیشه اینو یادتون نگه دارید که خودارضایی آینده تون رو نابود میکنه . گذشته که گذشت . مهم امروز شماست که فردای شما رو میسازه .
  ان شاالله موفق باشید
 23. یه دختر خانوم👩

  به یه پسر ترک کرده:
  بله متوجهم. درست میگین شما. کاش فقط در مدارس بهمون میگفتن که جلو گیری بشه!
  من که دیگه کامل قانع شدم میذارمش کنار صد در صد.
  .
  .
  کاش فقط همسر آیندم هم ترک کنه ...
  خدایا نمیدونم کیه ولی خودت کمکش کن!!! خخخ
 24. یه پسر ترک کرده

  به یه دختر خانوم :
  خواهش میکنم وظیفه خودم دونستم که بگم .
  رکوردتون خیلی خوب بوده ولی کلمه ی رکورد رو فراموش کنید به خودتون قول بدید که دیگه این کارو نکنید ‌. من توی پیام نمیتونم شدت این حرفمو بیان کنم :
  ازتون خواهش میکنم که دیگه هیچ وقت این کارو نکنید . نگران آینده زناشویی تون باشید خیلیا بودن که به خاطر این مشکل کارشون به زبونم لال ؛ خیانت و طلاق کشیده واقعا آمارش خیلی بالاست . پس لطفا ترک کنید .
 25. یه دختر خانوم👩

  به یه پسر ترک کرده:
  ممنون از حرفایی که زدین🙏
  واقعا اینجور تلنگری واسه ی همه ی ما لازمه!
  در ضمن من رکوردم 100 روز بوده😆😆
  حتما از فردا جدی تر تلاش میکنم.
  بازم ممنونم خیلی 🙏🙏
 26. یه پسر ترک کرده

  به یه دختر خانم :
  ممنون
  خانم من خیلیارو دیدم و میشناسم و توی اینترنت هم خیلی تحقیق کردم که میگم . البته من نمیخوام ته دلتون رو خالی کنم و بترسونمتون . ولی این واقعیته . البته مدت زمان ابتلای شما خیلی زیاد نیست و میزان آسیبی که به هرکسی وارد میشه متفاوته ولی خودارضایی حتی ۱ بارش هم ضرر داره شما توی اینترنت در این مورد جستجو کن توی هر سایت یا وبلاگی که رفتی نظرات رو بخون خودتون میفهمید که حرفم راسته . البته ترک کردن این کار و فاصله گرفتن ازش یه مقدار باعث بهبودی میشه و جلوی ضرر رو از هر جا بگیری منفعته . من از شما خواهش میکنم اگه نگران آینده تونید دیگه حتی ۱ بار هم اینکارو نکنید . به جرئت میتونم بگم بزرگترین عامل
  به وجود اومدن مشکلات جنسی خودارضاییه مخصوصا اون ۲ مشکلی که گفتم . شما هر چه سریع تر این کارو ترک کنید ان شاالله با کمک خدا خوب میشید . ۱ بار دیگه میگم اگه زندگی زناشویی آینده تون براتون مهمه خواهش میکنم ترک کنید
 27. یه دختر خانوم👩

  به یه پسر ترک کرده:
  سلام. پاکیتون رو بهتون تبریک میگم. میشه لطفا منبع این اطلاعات رو بهمون بگین؟
  الان یعنی دیگه اصلا ماها خوب نمیشیم؟ چون من دوسال و نیم مبتلا بودم و الان تو ترکم.
  ممکنه کل اثراتش تا ده سال دیگه بره؟؟ حتی این هایی که گفتین؟
 28. بانوی آسمانی 💚💫

  سلام به متین اگه میخواست نبخشه نمیگفت
  گر توبه شکستی باز آ
  در قرآن نود نداوند گفته:
  خداوند توبه کنندگان را دوست دارد پس ناامید نباشید

  اون عذاب مال زمانیه که قصد توبه نداشته باشید و گناهتونو تکرار کنید.
  یا علی
 29. سلام
  من قبلا همش توبه کردم و شکستمش اما اینبار میخوام توبه کنم و با همیشه فرق داره این توبه. می خوام نمازم بخونم.
  من همش نگرانم. میترسم خدا نبخشه منو،اخه همه جا نوشته خدا کسی را که استمنا می کند مورد نفرین قرار می دهد و عذابی در جهنم دارد.
  خواهش می کنم بگید خدا می بخشه؟
  • پاسخ:

   مریم
   خب شما اول باید محرک هایتون رو شناسایی کنید و بعد از اون عامل دوری کنید کنترل فکر داشته باشید یعتی فکر بد رو در دم خفه کنید و حتما اراده تون رو قوی کنید با یه زمین خوردن زود خسته نشید  و کلی از بچه از جمله خودم با خوندن این پست ترک کردن شما هم این پست رو مطالعه کنید و به تمامی نکاتش عمل کنید که حتنا موفق خواهید شد  👈 ترک استمناء  
   منتظر موفقیتون هستم
 30. سلام
  خوب معلومه که نداره اگه داشت که خدا گناه کبیره به حساب نمی آوردش
  گرچه یه از خدا بی خبرایی میگن فایده داره (برخی دکترا)
  که جوان با بدن خودش بیشتر آشنا میشه و حالتهای خودشو میشناسه ولی همش چرته
  اینکه میگن گناه هم نیس دورغ محضه
  آخه خدا وکیلی چه فایده ای میتونه داشته باشه
  • پاسخ:

   داداش رهی:
   سلام
   نه واقعا چرا فکر میکنی این عمل باید فایده ای داشته باشه؟ هیچ چیزی نداره حتی لذتش هم ماندگار نیست پس نباید توقع سودی از این عمل داشت
   موفق باشی
 31. خدا جون میشه ازم راضی بشی؟

  سلام
  برای من که دست کم 7 سال دارم این کار رو انجام میدم
  تقریبا چقدر طول میکشه سیاهی زیر چشمام بره؟؟
  تقریبا
  • پاسخ:

   سیداحمد
   هرچی زودترترک کنی بهتره
   اما حد معمولش ۳ ماه است
  • پاسخ:

   مرتضی   سلام کاملا درست نوشته 

   حافظه برمیگرده منتها بسته به اناتومی شخص تغذیه و مدتی که درگیر این گناه بوده داره ورزش مخصوصا دوی استقامتی روند بازسازی حافظه رو تسریع میکنه
 32. سلاااام...
  من تصمیمو گرفتم و میخوام شروع کنم.انشاالله اجرتون با سیدالشهدا خیلی وقت بود دنبال همچین سایتی میگشتم
  • پاسخ:

   مریم 
   سلام فاطمه خانم خییلی خوش امدید 
   ما منتظر تون بودیم منتظر یه بنده تواب خوب خدا
   انشالله شاهد پیشرفت خواهیم بود منتظر خبرهای خوبتون تو اعلام پاکی هستیم
   روزهای خوبی در انتظارتون فاطمه خانم
   پیش به سوی روزهای خوب 
 33. سلام من امروز بعداز ۲۱ روز خ.ا.کردم آیا تمام درجات معنوی که در حد خودم بهشون رسیده بودم از بین میره
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   سلام برادرم حتی اگه در روز ۱۰۰ یا ۱۰۰۰ هم باشید و شکست بخورید اجر کارتون پیش خدا از بین نمیره و نخواهد رفت
   اما از جهت اینکه بالاخره گناه نافرمانی از خداست
   و روح خدادوست و خداگرا بعد از گناه دچار ناراحتی بشه ویا بواسطه گناه چه بسا برخی سلب توفیق ها بشه.
   هر چه از مدت ترک یک گناه بگذره انسان باید سعی کن هرگز دیگه به سمت گناه نره.
   به هر حال خدا بسیار آمرزنده و مهربان است.
   او بخشنده گناهان و دوستدار توابین است.
 34. سلام ببخشید ایا بعداز ترک خ.ا ایا درسم مثل قدیم خوب میشه یعنی از وقتی شروع کردم سال به سال معدلم کمتر شده از ۱۹.۸۹ رسیده به ۱۳.۴۸ میخواستم بدونم دوباره میتونم مثل قبل بشم؟
  • پاسخ:

   نازنین:
   سلام داداش سعید.حتما معدلت خوب میشه چون حافظه ات دوباره تقویت میشه.تو فقط بخواه و شروع کن. از تو حرکت از خدا برکت.زود باش جا نمونی
 35. یاابالفضل العباس(هانیه)

  به نیلوفرخانم
  به بخش درخواست کمک برید و سوالتونو اونجا بپرسین زودتر جواب داده بشه.
  تو قسمت بالای سایت بخش درخواست کمک هست
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   سلام نیلوفر خانم لطفا آرامشتون رو حفظ کنین
   من در خدمتم خواهرم
   الان بهتون ایمیل میدم و یا اگه میخوایین همینجا حرفاتونو بگین
   به هر حال من در خدمتم
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   به ایمیلتون پیام دادم.
 36. سلام
  عجب متن زیبایی و واقعا دلنشینی بود انگار از زبون خدا نوشته شده بود
  من تا حالا چنین متن تاثیرگذاری رو نخونده بودم حاشا به نویسنده این متن جامع و کامل
  واقعا عالی بود
  تشکر فراوان
  • پاسخ:

   کیوان(العفو) : دلتون مملو از یاد خدا ...
  • پاسخ:

   غریب مدینه...
   قابل شما رو نداشت!
   به امید پاکی ابدی
 37. سلام
  خیلی زیبا بود
  بهترین متن این سایت!

  نویسنده ش لایک داره به خدا
  حالی کپی بود یا مدیران نوشته بودن؟
  در هر صورت دستتون درد نکنه
  • پاسخ:

   عسل:
   سلام
   خواهش میکنیم برادر
   یا علی
 38. بسم الله
  فوق العاده عالی بود
  باور کنید من اینارو حس کردم
  بیشترین چیزی هم که حس کردم این بود که دیگه زودرنج نیستم
  قبلا که تو خوابگاه بودیم وقتی یکی حرفی میزد فورا دلخور میشدم و سکوت میکردم کل اون روز
  اما الان با شوخی جوابشو میدم و صمیمی تر شدیم
  ممنون از همگی
  یا الله شکرت
  ما را ثابت قدم گردان
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   خواهش میکنیم
   عاقبت بخیر بشین ان شاالله
 39. سلام من یه سوال داشتم من دیروز تصمیم به ترک گرفتم ولی امروز بازم گناه کردم حالا تکلیفم چیه توبه کنم و غسل کنم اون وقت چیکار کنم
  • پاسخ:

   نازنین:
   اشکالی نداره میدونیم که پشیمونی پس غسل کن و توبه کن و روش رو بخون تو این روش ما نماز توبه رو گفتیم بخون و از خدا کمک بخواه و شروع کن اینجا هرروز همراه بقیه اعلام پاکی کن و هرجا به مشکلی برخوردی یا سوال داشتی بپرس جواب میدیم حتما.منتظرتیم زود بیا
 40. خییلی پر انرژی بود...دارم کم کم خودمو جمع و جور میکنم.
  ممنون بابت زحمتاتون
  • پاسخ:

   رضا:
   مخلصیم
 41. سلام، درود خدا بر شما، من 80 روز که ترک کردم، تک تک جملاتی که نوشتید رو با همه وجودم لمس کردم این مدتم، واقعا همشون درست و دقیق نوشته شده، در یک کلام: زندگیم زیر و رو شده، الانم دارم با تمرکز کامل میخونم برای دکتری از همه شما خوبه میخوام برام دعا کنید میخوام یه رتبه فوق العاده بیارم ان شاالله :-)
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام
   خدا رو شکر
   ان شاالله بهترین نتایج رو در تمام زندگیتون کسب کنید

   پیروز باشید
 42. دیگه مهم نیست که چی بشه و چی بیاد سمتم ، من باید پیروز شم ، چون راهی جز پیروزی ندارم ، حتی یه لحظه به خودم اجازه نمیدم که لغزش کنم ...
  الهی به امید از تو
  • پاسخ:

   مائده:
   سلام اقانیما
   افرین به اراده شما خیلی خوشحالم اینقدرقوی هستین.ماهم مطمئنیم شماپیروزمیشید
   یاعلی
 43. سلام ببخشید من سوال پرسیدم اما شما میگین به نکته ی قشنگی اشاره کردم (پاسخ:
  سیداحمد
  ممنون، به نکته قشنگی اشاره کردین)
  ؟؟من یکی از همین مورد های بالا رو گذاشتم تو پرانتز و سوال پرسیدم در موردش گویا متوجه نشدین
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام
   درمورد سوالتون باید بگم در این رابطه روایات زیادی وجود داره. البته نه درمورد خ.ا، بلکه روایات این مطلب رو به طور کلی گفتن.
   از جمله گفته شده: اگر انسان رابطه خودش با خدا رو درست بکنه، خداوند هم رابطه بین او و دیگران رو درست میکنه. و یا روایتی به این مضمون که اگر انسان خودش رو برای خدا خالص کنه و در انجام اعمالش خدا رو درنظر بگیره، خداوند اون شخص رو بین مردم عزیز میکنه و محبتش رو در دل دیگران می اندازه.
   و قطعا ترک این گناه هم از مصادیق عمل به این روایات حساب میشه. و البته معلومه که اگر فردی صرفا این گناه رو ترک کنه، ولی اعمال ناپسند دیگه ای رو همچنان انجام بده، و یا نسبت به اعمال خیر، بی اعتنا باشه، بطور کامل به روایت عمل نکرده، و قاعدتا به همون مقدار عملش برخوردا از این موهبت خدا خواهد شد.
   این از جهت روایت.

   اما از جهت خود این عمل هم که بررسی کنیم، این عمل عوارض زیادی داره، و خصوصا بر اخلاق و رفتار انسان هم تاثیر زیادی میذاره و انسان رو در انجام کارها سست میکنه.
   حالا وقتی فردی این کار رو ترک کنه، قطعا روحیه و رفتارش هم تغییر خواهد کرد. عصبانیتش کمتر میشه. انرژی بیشتری برای انجام کارها پیدا میکنه. روحیه و اخلاق بهتری پیدا میکنه.
   و همه اینها باعث میشه نگاه دیگران به او هم تغییر مثبتی پیدا کنه.
 44. (- این فایده ای که بهتون میگم از همون جوایز اضافی خداوند هست برای ترک کار مورد غضبش : نا خود آگاه پیش غریبه و آشنا عزیز میشید و با ابهت میشید و همه دیگه یه جور دیگه نگاهتون میکنند . من خودم نمیدونم چه سری در این اتفاق هست . یک حس خیلی زیبایی هست . بخوام خودمونی بگم اینجوری میشه که همه ازت حساب میبرند و تحویلت میگیرن . این از همون فوایدی هست که باید حتما تجربش کنی تا خوب متوجه بشی که چی دارم میگم . حضرت علی (ع) میفرمایند: آن که بر هوای نفس خود غلبه کند، عزیز می گردد.)
  آخه مگه ممکنه ؟خ.ا یه چیزی مخفی بین انسان و خداست با ترک این کار چرا رفتار دیگران عوض بشه؟؟به نظرتون بعضی از مواردیکه گفتین اغراق نیست؟؟نمیدونم شایدم من چون توفیق ترک پیدا نکردم نمیتونم درک کنم..
  نکنه اینجوری که بگم شامل حال من نشه این فواید؟؟ چه بختی:(((

  • پاسخ:

   سیداحمد
   ممنون، به نکته قشنگی اشاره کردین
   یاعلی
 45. 4 روز هیچ حس شهوتی تو این چهار روز سراغم نیومده من دانشجوام یکی از عوامل اصلی خود ارضایی من تنهایی که دیگه سعی میکنم تا حد امکان تنها نشم ...به امید روزی که این 4 بشه 40
  • پاسخ:

   سیداحمد
   ان شا الله ثابت قدم باشید....یاحق
 46. سلام
  واقعا دمتون گرم
  بی مزد و منت دارید واسه سربلندی جوونا تلاش میکنید
  اجرتون با امام حسین
  • پاسخ:

   سیداحمد
   خواهش میکنم،برای مدیرا هم دعا کنید
  • پاسخ:

   سیداحمد

   احسنت بر اراده ی قوی تون،مواظب محرک ها باش....یاحق
 47. تلاشتون ستودنیه اینبار به نظر میرسه بهتر شروع کردم برام دعا کنید......
  • پاسخ:

   سجاد :
   ان شاء الله که شروعتون با موفقیت همراه هست .
   یا علی
 48. سلام اول از همه ممنون از زحماتتون دوم اینکه چند سال هستش که گرفتار این مشکل هستم (تقریبا 11 سال) شاید باورتون نشه ولی من وقتی گرفتار این مشکل شدم خیلی بچه بودم آدم مذهبی هم نبودم ولی امام حسین رو دوست داشتم محرم پارسال دلم شکست و تصمیم به ترک گرفتم چند بار سعی به ترک کردم ولی شکست خوردم اما میخوام ایندفعه قوی تر از همیشه شروع کنم.تو دوره ای هم که سعی به ترک داشتم تمام این فوایدی رو که نوشیتید رو دونه به دونه اش رواحساس کردم. برام دعا کنید منم براتون دعا میکنم
  • پاسخ:

   محمدجواد:

   سلام.براتون آرزوی موفقیت میکنم.
   البته شما که با این انرژی دارید شروع میکنید حتما موفق می شوید.
   منتظر خبر پیروزی هاتون هستیم.