خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
الهم عجل لولیک الفرج

۰

(تاثیر مثبت اندیشی در ترک خود ارضایی)

راه هایی برای تغییر

 

خیلی از دوستان لحن کلماتی که استفاده میکنن منفیه (حالا آگاه یا نا آگاه) ولی به هر حال منفیه و این خیلی چیز بدیه (البته این که گفتم منفی هم خودش منفیه میتونستم بگم لحن دوستان مثبت نیست). طبق قانون جذب ما هر فرکانسی که به جهان میفرستیم مثل همون رو دریافت میکنیم. اگر منفی بفرستیم، منفی دریافت میکنیم و اگه مثبت، مثبت. 
طبق قانون جذب شما به هر چی فکر می کنید رو میتونید بهش برسید. دلیل تکرار در خود ارضایی هم همینه. آیا اگر کسی فکر منحرفی نداشته باشه به سمت خود ارضایی میره؟
معلومه که به سمت چنین چیزی نمیره. اما شاید بپرسید فکرمون که دیگه دست خودمون نیست. ولی بهتون جواب میدم که شاید فکر کردن دست تو نباشه اما فکر مثبت یا منفی کردن که دست خودته. 
الان باز سوال پیش میاد که منی که فکرم منحرف شده و کاریش نمیشه کرد، من باید چیکار کنم ؟
خوب همونطور که یه زمانی فکر مثبت داشته و کم کم منفی شده، حالا باید عکس اون از منفی کم کم مثبت بشه (کم کم). میتونید از همین الان شروع کنی و هر چیزی که باعث میشه حس بد بهت دست بده رو حس خوب جایگزینش کن (در یه جمله مثبت گرا باش).
در مورد ترک این عمل (خود ارضایی) چند تا توصیه میکنیم:
((ادامه مطالب رو بخونید))
1- از هر کاری که تو رو به فکر این عمل میندازه دوری کن و کار لذت بخشی که میتونه جاشو بگیره با اون تعویض کن.
2- اصلا دیگه کلمه ی خود ارضایی رو جایی نخون و به کار نبر (کلا از دایره کلمات مغزت حذفش کن). 
3- از افراد منفی گرا که تو رو یاد مشکلات گذشته ات میندازن دوری کن و رابطه ات رو به حداقل برسون.
4- وسیله محرکت هر چه که هست (کامپیوتر، موبایل و ...) باید کمِ کم بشه و یا در صورت لزوم حذف بشه.
5- تردد در جایی که این عمل رو انجام میدادی خیلی کم بشه و یا در صورت لزوم و امکان حذف بشه .
  
این کارها فقط به خاطر این است که فکر کردن به یه چیزی، عمل کردن به اون رو دنبال داره و همونطور که گفتم طبق قانون جذب شما چیزی رو جذب میکنید که بهش فکر می کنید. پس با عمل به چیز هایی که گفتم فکر کردن به این عمل کاهش پیدا میکنه و قطع میشه و انجام اون هم کاهش پیدا میکنه و قطع میشه.
 
خیلی ها میگن ما در موقع ترک این عمل (همه اش میگم این عمل چون قرار شد دیگه اون کلمه از دایره لغاتت حذف بشه) خیلی فشار عصبی بهمون وارد میشه باز میریم دنبال این عمل. چیکار کنیم؟
اول اینکه کی گفته موقع فشار عصبی باید این کار رو انجام داد؟ (یه تلقین اشتباه است فقط) موقع فشار عصبی میتونی کاری رو انجام بدی که اون رو کاهش میده (برای هر کس فرق میکنه)، یه نفر با گوش دادن به موزیک، یه نفر با پیاده روی، یکی با مطالعه و ... . این چیزیه که باید خودت در مورد خودت بدونی و اون کار رو انجام بدی .
و دوم که قبل از این هم گفتم، باید فکر کردن به این عمل کم و قطع بشه که قبل از همین سوال مفصل توضیح دادم.
 
وقتی یه عمل تاثیر میذاره که با اولین قدم شروع بشه و تبدیل به عادت بشه.
یکی از دوستان، همینجا نظر گذاشته بود من بعد از 63 روز ترک، باز این عمل رو انجام دادم. باید به مقاومت ایشون احسنت گفت. میدونید مشکل برگشتن این عمل چیه؟ ایشون با فکر انجام ندادن این عمل، 63 روز (که خیلی هم هست) تونست تحمل کنه. یعنی همه اش این عمل تو ذهنش بوده و بالاخره انجام شد. این یعنی فکر منفیه هنوز باهاش بوده. وقتی که عادت به داشتن فکر مثبت بکنیم اصلا فکر منفی دیگه تو مغز ما جایی نداره که بخواد تبدیل به عمل منفی بشه. اگه ایشون فکر منفی رو تغییر به مثبت نکنن باز این عمل ممکنه تکرار بشه، شاید بعد از 2 سال ولی باز شاید تکرار بشه. با اراده ای که ایشون نشون دادن حتما در عادت به فکر اندیشی مثبت هم موفق میشن.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است