مراحل ترک خود ارضایی :: مرکز نزدیکی به خدا
مرکز نزدیکی به خدا

خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
اللهم عجل لولیک الفرج

بایگانی

مراحل ترک خود ارضایی


برای شروع گامها این موضوع را توجه کنید که اولین ماه ترک خود ارضایی سخت ترین است و بعد از آن عادت میکنید و راحت تر میشود. پس گامهای زیر را شما برای یک ماه انجام دهید تا برایتان ثابت شود میتوانید.

مراحل زیر را انجام دهید :


مرحله اول: تصمیم گیری

قبل از هر چیز شما باید واقعا تصمیم به ترک آن گرفته باشید. چون شما این مطلب را میخوانید معلوم است مرحله اول را طی کردید. اما باید بگم این مهمترین مرحله است تا شما از ته دل تصمیم به ترک نگرفته باشید هیچکس نمیتواند شما را وادار به این کار کند. پس اگر هنوز دو دل هستید همین الان تصمیمتون رو نهایی کنید.

مرحله دوم: پاکسازی

تمامی عکس ها و یا فیلمها و … که به نظر شما باعث تحریک شما میشود را باید دور بریزید. و یا اگر در کامپیوتر است آنرا کامل پاک کنید ( نه توی سطل آشغال ویندوز که بتوان دوباره به آن دسترسی پیدا کرد). هیچ چیزی که باعث تحریک شما میشود نباید در دسترس شما باشد.

مشاهده بقیه مطالب در ادامه مطلبمرحله سوم: شناسایی زمان انجام خودارضایی

شما باید ببینید چه موقع اقدام به خودارضایی مینمایید. منظورم اینه که شب وقتی تنها هستید و یا در طول روز و یا در حمام و ….
این مرحله نیز مهم است زیرا با اینکار میتوانید بفهمید کی به سراغ این عمل میروید و میتوانید با برنامه ریزی از آن جلوگیری کنید.

مرحله چهارم: پر کردن برنامه

اگر شما در طول روز این کار را انجام میدهید یعنی در روز شما وقت آزاد زیاد دارید پس باید وقت خودتون رو با کارهای دیگه پر کنید چون اگر بیکار بمونین دیر یا زود شما میخواین دوباره به عادت خودتون برگردید. اگر در شب است یعنی روزها کم فعالیت دارید و شب خوابتان نمیگیرد پس این کار را انجام میدهید حتی بعضی اوقات برای پر کردن وقت این کار را میکنید. اگر در حمام، پس باید حمام رفتنتان را کوتاه کنید.
و یا اگر هیچ زمان خاصی نداره اینطور رفتار کنید:
روزهاتون رو با برنامه های مختلف درسی و ورزشی و بیرون رفتن پر کنید حتی چند ماهی سر کار برید که واقعا کمک میکنه. یکی از خوبیهای کار اینه که مجبورید صبح برید سرکار و شب که برمیگردید اونقدر خسته اید که فکر اونکارم نمیکنید!

مرحله پنجم: شمارش روزهایی که پاک بودید (پشت سر هم)

روزهایی رو که پاک ماندید و خود ارضایی نکردید را برای خودتان در جایی علامت بزنید. مثلا بشمارید این دفعه یک هفته پاک بودم ولی اگر دوباره شیطون گولتون زد ، باید شمارش را از اول شروع کنید.

مرحله ششم: تنبیه

هر باری که شما دوباره خودارضایی کردید باید خودتون رو تنبیه کنید. تنبیه هر کس فرق میکنه مثلا : این تنبیه که به ازای هر بار تکرار این عمل ۵۰۰۰ تومان به صندوق صدقات انداخته و ۳ روز اضافه سر کار برید و ۵۰ تا شنا در خشکی. البته هرچی تنبیه سختتر باشه مطمئنا بهتره چون بیشتر جلوی شما رو میگیره. به هیچ وجه تنبیه کردن خودتون فراموش نشه . به هــــــــــــــــیچ وجــــــــــــــــــــــــــــــــــــه . هرباری که شما وسوسه میشین خودارضائی کنید بی اراده یاد تنبیه خواهید افتاد و به این فکر میکنید که آیا می ارزد؟! و اگر تنبیه سخت باشه پشیمون میشوید پس تنبیه باید سخت باشد.

مرحله هفتم: جایزه

برای خودتون جایزه نیز در نظر بگیرید. مثلا بگویید اگر بیش از ۲۰ روز پشت سر هم پاک بودم میروم و یک ادکلن جایزه برای خودم میگیرم. و یا هر چیزی که شما را خوشحال میکند. ببینید چه چیزی دوست دارید جایزه بگیرید و به ازای پاک بودن آنرا به خود جایزه دهید.

مرحله هشتم: پیشگیری در زمان اوج

ممکنه مثلا شما ۱۰ روز پاک باشید ولی دیگه طاقتتون به آخر رسیده و نمیتوانید ادامه دهید و به سراغ انجام خود ارضایی میروید, در این مواقع باید هر چه زودتر خودتون رو از تنهایی در بیارید. یا برید بیرون از خانه و یا برید پیش کسی. مطمئنا بعد از اینکه رفتید خوشحال میشوید که خوب شد خودارضایی نکردم. گاهی اوقات شما در یک لحظه با تمام وجود وسوسه میشوید اما کافیه برای یک ثانیه از آن حال و هوا دور شوید تا دیگر این کار را نکنید.

مرحله نهم: اعلام نتیجه

شما مرحله به مرحله کار خودتون رو میتونین اینجا اعلام کنید و اگر دچار شکست شدید علت آنرا از نظر خودتون بیان کنید تا بیشتر بتوان کمکتون کرد. اگر ترک این عادت زشت رو گروهی انجام بدید موفقیت بیشتر خواهد شد. پس اگر حرفی در این رابطه داشتید در قسمت نظرات همین پست ارسال کنید.

همانطور که گفتم ماه اول سختترین ماه است و بعد کم کم عادت خواهید کرد پس شما فقط یک ماه این مراحل را در پیش بگیرید تا به قدرت خودتون در ترک آگاه شوید.

این موضوع را نیز بدانید که هر وقت جلوی ضرر رو بگیرین منفعته پس نگین به خودتون که من چند ساله دارم خود ارضایی میکنم پس آب از سر من گذشته! همین امروز ترک کنید.
باور کنید خواندن قرآن و نماز میتواند بینهایت کمک کنه. شما فقط یک ماه امتحان کنید تا باورتون بشه.
شما ۳ بار در روز نماز میخوانید پس باید ۳ بار در روز وضو داشته باشید. برای وضو نیز نباید جنب بود پس شما برای این نمیتوانید خودارضایی کنید و خود این عمل یک بازدارنده بسیار قوی است و در ضمن آرامش عجیبی نیز پیدا میکنید و ذهنتان از افکار آلوده پاک خواهد شد. همین پاک شدن ذهن خیلی مهم است زیرا ذهن خیلی از ما جوونها رو فیلمهای مبتذل پر کرده است و کثیف کرده است با خواندن نماز و قرآن ذهن پاک شده و از شر این افکار که ما رو به خود ارضایی میکشونن رها میشوید.

پس اگر حتی خیلی کم به خدا ایمان دارید نماز را در برنامه خوتون بگنجید تا معجزه اون رو ببینید.


مرحله دهم (شاید با کمی صبر) ورود به یک زندگی دوست داشتنیست . تولد دوباره شماست . غنیمت شمردن ثانیه به ثانیه زندگیتون هست . اهدای جوایز خداوند به شماست . احساس قدرت زیادیست که از پاداش های خداوند به شماست . پیش مردم عزیز شدن شماست بدون اینکه دلیلش رو بدونید ، که از جوایز خداوند برای ترک این کار مورد غضبش هست . دوست داشتنی ترین لحظات عمرتون در مرحله دهم به لطف خدا اتفاق خواهد افتاد .

 

 یازدهم - پرورش تقوا و معنویت در وجود خویش.‌
یقین داشته باشید، تا زمانی که نیروی ایمان و تقوا در وجود انسان بارور و تقویت نگردد، هیچ ضمانتی از شهوت و انحرافات اخلاقی وجود ندارد. به خصوص در وضعیت کنونی که عوامل تحریک کننده بسیار زیاد است. بنابراین قبل از هر چیزی سعی کنید نیروی ایمان و تقوا را در وجود خویش بارور کنید. اگر فکر و ذهن شما متوجه خدا باشد و همیشه نماز خود را اول وقت انجام دهید، خداوند شما را یاری می‌کند تا از هر گناهی مصون بمانید و تحت تأثیر شهوت و غریزه جنسی قرار نگیرید. خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: «ان الصلوه تنهی عن الفحشاء و المنکر» به درستی که نماز انسان را از هر گونه آلودگی و عمل زشت و گناه دور نگه می‌دارد. نماز واقعی نه تنها والاترین عامل کنترک شهوت و دفاع در برابر هجوم انحرافات اخلاقی تلقی می‌شود، بلکه عامل تهاجمی علیه انحرافات و شهوت‌ها نیز محسوب می‌گردد.

نکته  پایانی  - تسهیل و تسریع درازدواج

علاوه بر آن که جوان سعی در کنترل شهوت و غریزه جنسی می‌کند، باید برای ازدواج که یگانه راه درست ارضای غریزه جنسی می‌باشد، نیز اقدام کند به این معنا که پسرها از 18 سالگی به بعد می‌توانند به فکر ازدواج باشند و اگر شرایط را مساعد می‌بینید، از همین سن مقدمات آن را فراهم کنند و دخترها هم چنان چه مورد مناسبی به خواستگاری آن‌ها آمد به دلایل نوعاً غیر موجه و پوچ مثل هنوز زود است، می‌خواهم درس بخوانم، داماد وضع مادی خوبی ندارد و... از ازدواج خودداری نکنند و والدین هم سنگ اندازی‌های غیز منطقی نداشته باشند.
امید است با رعایت این نکات و به خصوص توجه به تقوا و نماز بتوانید غریزه جنسی و حس شهوت را در خویش کنترل و مهار نمایید و زمانی که فرصت مناسب برای ازدواج فراهم گردید، به ازدواج اقدام کنید. البته توجه دارید که ازدواج کردن غیر از فرزند آوری است اگرمی گوییم در این سن ازدواج کنید منظور رسیدن به تمام کار کردهای ازدواج نیست


  یا علی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

نظرات (۱۰)

  • پاسخ:

   آسمان پاک :

   سلام کاربر گناهکار،خب همه ما مثل شما گناهکاریم ولی توبه کنیم میشیم بی گناه

   شما تولجن نیستید،این شیطانه که تو لجنه و سعی میکنه شمارو هم بکشه باخودش اما نمیتونه،یعنی شما نباید بذارید که بتونه،خب؟

   اولین روز پاکیتون مبارک،دعاتون میکنم ولی شما هم باید دوستان سایت و بنده رو دعا کنید،خیلی ممنونم

   یاعلی

  • پاسخ:

   مریم
   سلام منظور از گروه چیه ؟
   لطفا این لینک رو مطالعه کنید 👈 اینجا 
  • پاسخ:

   عسل:
   سلام
   خدارو صد هزار مرتبه شکر
 1. و توکلت ال الله

  سلام...
  از امروز10/3 میخوام شروع کنم. امیدوارم موفق بشم.

  شما دوست و همدم در این راه هستید برام دعا کنید. نیاز به انگیزه و راه حل داشتم که پیدا کردم.

  خدایا به امید تووو
  • پاسخ:

   محمد :
   خیلی عالیه
  • پاسخ:

   یا لثارات الحسین:
   سلام
   خیر خواهرم موردی که مطرح کردید به ترک خ.ا و یا حتی از عوارض خ.ا هم نیست.
   اینطور موارد در خانم ها علت تغییرات هورمونی ممکنه پیش بیاد و معمولا چند روزه برطرف میشه.
   اما به هر حال برای علت یابی و چک کردن سلامتیتون خوبه به پزشک مراجعه کنید.
   دز پناه حق.
 2. بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  سلام به شمایی که داری پیاممو میخونی خیلی ممنونم از شما ،امیدوارم که بهم کمک کنی اگه تو مسیر ترک هستی یا ترک کردی ازت یه خواهشی دارم اگه تو مسیر ترک از کتابی یا سخنرانی های کسی استفاده کردی که برات مفید بود نام کتاب و یا نام سخنران رو به ایمیل یا آیدی تلگرام زیر بفرستین فقط چند ثانیه وقتتو میگیره چون ممکنه با همین چند ثانیه افراد زیادی رو از گناه نجات بدی، ممنون میشم ،بی نهایت سپاس گذارم اجرت با خدا
  ا****************************
  **** ********* ************
  • پاسخ:

   نارین خانم : 
   سلام آقا آرمان 
   گذاشتن آیدی و ایمیل خلاف مقررات سایته و این به خاطر راحتی خود شماست .
   خواهش میکنم به قوانین سایت احترام بزارید و از گذاشتن آیدی و ایمیل خودداری کنید 
    ☺
   من راستش خودم سخنرانی و کتاب نمیشناسم اما تو بخش اعلام پاکی آقایان مطرح کنید اونجا کمکتون میکنن 
   منم به مدیر ها میگم اسم چند تا کتاب مفید و سخنرانی رو براتون درج کنن 🌹 
   شب خوبی داشته باشید 
 3. وای واقعا عالیه من تو کل لحظه هایی ک داشتم روشها رو میخوندم اشک میریختم بخاطر گذشته تلخم بخاطر دوریم از خدا...از خدا میخوام اون کسی ک باعث اشنایی من با وبلاگتون شد و همه اونایی ک این وبلاگو راه اندازی کردن از خدا هرچی میخوان بهشون بده امیدوارم منم بتونم این ٤٠روزو ب اتمام برسونم..یا مهدی
  • پاسخ:

   آسمان پاک :
   سلام سلام.ممنونم.خیلی خوشحالم برای شما.انشاا... موفق باشید.
 4. ☆نیلوفران☆

  مرسی ازشما🌷 وخدانگهدارتون...

  (ان شاالله منم بتونم به این عددپاکی برسم)
  • پاسخ:

   محمد :
   کدام؟؟؟؟
 5. ☆نیلوفران☆

  نویسنده این متن کی هست؟
  دوس دارم بدونم چندوقته که ترک کرده؟
  • پاسخ:

   مریم
   سلام
   ببخشید که دیر شد
   نویسنده شون خانم مصباح از کاربران و مدیران قدیمی هستن
   و بیش از ۳ سال که پاکن