خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
الهم عجل لولیک الفرج

یڪ تلنگر ساده

#یڪ_عکس

#یڪ_کلیپ

#یڪ_دنیا_حرف_ناگفته

 دریافت کلیپ تکان دهنده درمورد خلوت با نامحرم!!! 

خواندن این مطلب به نفع شماست

به ما اعتماد کنید! :)

توی دنیایی که پر از امل های مدرن شده..! بعضی وقتا لازمه به خودمون یه سری چیزها رو یادآوری کنیم

منظورم از امل مدرن آدمایی هستن که فکر میکنن خیــــــلی باکلاس و امروزی هستن

اما تنها کاری که کردن شبیه شدن به اعراب جاهلیته!!!

خدا به این آدما میگه امــــــل..!!!

 

(وَقَرْنَ فِی بُیوتِکُنَّ وَلاَ تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیةِ)؛ «شما در خانه‌هایتان بمانید و مثل جاهلیت نخستین زینت‌هایتان را آشکار نکنید.» 

سوره احزاب – آیه33

 

بگذریم..

ای کاش یادمون نره...

که الگومون قرار بود کسی باشه که میترسید به زنان جوون سلام کنه!

که فردای قیامت هرچقدر کارامون شبیه به الگومون باشه، ارزشمند میشه.. بله شبیه به الگومون!

که توی عصری داریم زندگی میکنیم که حفظ ایمانمون سخت تر از نگه داشتن یه گلوله آتیش توی دستمونه!

که شیطون زوم میکنه روی کسی که میخواد به خدا نزدیک بشه!

که شیطون هدف اصلیش جوون و جوونیشه!

که شیطون دشمن قسم خورده ماست.. دشمنی که به عزت خدا قسم خورده که تک تک آدما رو گمراه میکنه غیر از بندگان مخلص

 

که یک آدم خوب... بیشتر از 1000ساله که منتظرمونه

منتظره به خودمون بیایم و بلند شیم

بلند شیم و کمکش کنیم

 

کاری به یکنواختی آدمای دور و برت نداشته باش..!

بل اکثرهم لا یعلمون!

بل اکثرهم لا یفقهون!

بل اکثرهم لا یعقلون!!!

 

توی عصر کمرنگ و بیرنگ شدن باورها، هر چند وقت یبار لازمه ارزشهای خودمون رو مرور کنیم

لازمه که #مواظب_خوبیامون_باشیم.

 

نتیجه تصویری برای تقوا در دنیای مجازی

شد دوتا عکس!

یا مولا علی(ع)

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

نظرات (۱۴)

 1. به تواب
  خواهشا همتون تا اخر بخونید یکی از دیدگاه ها در مورد رابطه جنس مخالف:
  دیدگاه سهل گیرانه:
  بر اساس این دیدگاه تفریطی، ایجاد هر نوع محدودیت و ممنوعیت در ارتباط میان زن و مرد، باعث برانگیختن حساسیت، افزایش التهاب و اشتیاق می شود. انسان بر اساس اصل: «الأنسان حریص علی مامنع»، وقتی در موردی با منع و محدودیت مواجه می شود، نسبت به آن حریص تر و کنجکاوتر می شود. از این رو، بهتر است که نحوه ی ارتباط دو جنس مخالف، همان گونه ای باشد که دو جنس موافق با هم مرتبطند. از این گذشته، اوضاع حاکم بر جامعه ی جهانی، جدایی دو جنس مخالف را از هم ناممکن گردانیده است. زیرا عصر حاضر، عصر ارتباطات و اطلاعات است. همان گونه که در این عصر، فرهنگ ها، ادیان و مذاهب به گفتگو و ارتباط میان هم تن داده اند، باید ارتباط و مصاحبت میان همه افراد بشر را ـ فارغ از جنسیت، نژاد، رنگ، دین و مذهب ـ پذیرفت.
  ـ نقد و بررسی

  در نقد دیدگاه فوق، توجه به نکات زیر ضروری است:
  1)- این نظریه، به طور کامل با آیات و روایات فراوان و فتاوای فقها ناسازگاری دارد. آیات و روایات متعددی که در باب لزوم رعایت عفاف، حفظ حریم و ممنوعیت اختلاط دو جنس مخالف، حرمت خلوت زن و مرد نامحرم، تبرج و خودآرایی زنان در خارج از خانه آمده است، گویای این است که از دیدگاه اسلام ساده انگاری و تساهل در روابط زن و مرد کاملاً مردود است. توصیه ی فراوان اسلام به ازدواج و تشویق به آن در راستای حفظ دین نیز، گویای این است که از دیدگاه اسلام دختر و پسر مجرد در معرض خطر جدی قرار دارند. اسلام هر چند ارتباط زن و مرد را با رعایت موازین شرعی، مجاز دانسته است، اما به اختلاط ها و مصاحبت های بی جهت روی خوش نشان نداده است.
  از این رو، به نقل برخی از روایات، پیامبر اکرم (ص) درب رفت وآمد مردان به مسجدالنبی را از درب رفت وآمد زنان جدا ساختند و فرمودند: «لوترکنا هذا الباب للنساء» (سجستانی، 1393ق: ج1، ص19)، «بهتر است این درب را برای زنان قرار دهیم.» یا برای جلوگیری از اختلاط زن و مرد دستور فرمودند که مردان از وسط کوچه و زنان از کنار رفت وآمد کنند. (رک. کلینی، 1363: ج5، ص518)
  2)- این نظریه که ممنوعیت ارتباط و اختلاط، باعث افزایش التهاب ها می شود و برای مهار کردن غریزه ی جنسی و کاستن از حساسیت باید هر گونه اختلاطی را مجاز دانست، نه با تجربه و واقعیت ها سازگاری دارد و نه با علم همخوانی دارد. آیا در دنیای غرب که هر گونه اختلاطی مجاز دانسته شد، حرص و آز جنسی کم شده است و روابط نامشروع و بی بندوباری های اخلاقی رو به کاهش نهاده است؟ فیلم ها و عکس های مبتذل رونق خود را از دست داده اند؟ سقط جنین ها و تولد فرزندان نامشروع مهار شده است؟ آیا بر روابط نامشروع دو جنس مخالف، روابط نامشروع هم جنس بازی افزوده نشده است؟! گزارش ها خلاف این را نشان می دهند.
  اشتباه برخی از دانشمندان غربی مانند برتراند راسل و فروید، در این بوده است که غریزه ی جنسی را همانند میل به آب و غذا و خواب دانسته اند که با برآوردن آن، می توان از دست آن رهایی یافت. در حالی که آزاد گذاشتن غریزه ی جنسی، باعث شعله ورتر شدن آن می شود. همان گونه که غالب میل های روحی انسان مانند میل به مقام، مال، علم و... ، از این قبیل است. علاوه بر این، در سایر نیازهای غریزی مانند نیاز انسان به آب و غذا نیز محدودیت لازم است؛ از هر آبی نمی توان نوشید، از هر غذایی نمی توان تناول کرد؛ آیا کسی به خود حق می دهد که غذای متعلق به دیگری را صرفاً به این دلیل که نیاز غریزی وی اقتضا می کند، تصاحب نماید؟
  شهید بزرگوار مطهری در این رابطه سخن زیبایی دارد: «اشتباه فروید و امثال او در این است که پنداشته اند، تنها راه آرام کردن غرایز، ارضا و اشباع آنهاست.. این ها چون یک طرف قضیه را خوانده اند، توجه نکرده اند که همان طور که محدودیت و ممنوعیت، غریزه را سرکوب و تولید عقده می کند، رها کردن و تسلیم شدن و در معرض تحریکات و تهییجات در آوردن، آن را دیوانه می سازد... به عقیده ی ما برای آرامش غریزه دو چیز لازم است: یکی ارضای غریزه در حد حاجت طبیعی و دیگری جلوگیری از تهییج و تحریک آن. انسان از لحاظ حوائج طبیعی، مانند چاه نفت است که تراکم و تجمع گازهای داخلی آن، خطر انفجار را به وجود می آورد. در این صورت، باید گاز آن را خارج کرد و به آتش داد، ولی این آتش را هرگز با طعمه ی زیاد نمی توان سیر کرد... اما این که می گویند: «الإنسان حریص علی ما منع» مطلب صحیحی است ولی نیازمند
  به توضیح است. انسان به چیزی حرص می ورزد که هم از آن ممنوع شود و هم به سوی آن تحریک شود. به اصطلاح، تمنای چیزی را در وجود شخص بیدار کنند و آن گاه او را ممنوع سازند...» (مطهری، 1379: ج19، صص461-460)
  3)- این گفتار که «عصر ما، عصر ارتباطات است و این گونه مسایل در دنیای امروز حل شده است»، نوعی مغالطه یا هوچی گری است؛ زیرا اولاً قرار داشتن در عصر ارتباطات، چه ربطی به نادیده گرفتن مرزها و حریم ها دارد؛ آیا می توان به بهانه ی عصر ارتباطات، آداب و ارزش های اخلاقی را زیر پا نهاد و به بهانه ی برداشتن مرزها در ارتباطات بشر امروز، پرده ی اتاق یا دیوار میان خانه ها را نیز برداشت تا هر کاری که شخص در درون خانه ی خود انجام می دهد، در معرض دید همگان قرار گیرد؟ ثانیاً؛ چه کسی باور می کند که این گونه مسایل در دنیای امروز حل شده است؟ فحشا، فساد، ابتذال، مجلات ضد اخلاقی، روابط نامشروع اخلاقی، برنامه های مستهجن ماهواره ای، اینترنتی و...، شواهد زنده و گویای فرورفتگی دنیای امروز در منجلاب ابتذال اخلاقی است.
  بسیار مهم:حدیث"الانسان حریص علی ما منع "حدیثی من در اوردی است و در هیچ یک از کتب معتبر روایی (کتب اربعه )وجود ندارد برای کسب اطلاعات بیشتر به ادرسhttp://www.andalibonline.com/static-189.htmlمراجعه کنید
  • پاسخ:

   مصباح: متشکریم
   اجرتون با خدا
 2. سلام . در رابطه با این کیلیپ و بحث خلوت دو نامحرم اعتقاد من اینه که من ایرانیا داریم خیلی روی این قضیه حساسیت نشون میدیم . یه وقت فکر نکنید که منظورم اینه که هیچ عیبی نداره یه زن و مرد نامحرم با هم خلوت کنن نه منظورم این نیست من فقط میگم که الان طبق شرایط دنیای امروزی ما توی کل دنیا گاهی این شرایط خلوت دو نامحرم پیش میاد ولی هیچ اتفاقیم نمیوفته ولی در ایران متاسفانه اینقدر که حساسیت ایجاد کردند نسبت به این قضیه که مردم بی جنبه شدن تا حدی که حتی بعضی از افراد تاسف برانگیز از حرف زدن با دختر نامحرم لذت میبرن هه بابا یکی نیس به اینا بگه که بخدا جنس مخالفم یه ادمه مث خودت ولی متاسفانه متاسفانه اینقد سعی کردن ماهارو از جنس مخالف و اون رو از ما دور نگه دارن که در ما ایجاد حساسیت کردن . حرفامم سر هوا نمیزنم پشتوانه ی این حرف من یه حدیث از مولام علی (ع)هست که میفرماید انسان به هر چیز که از ان منع میشود حریص تر میشود . کاش به جای اینکه ماهارو منع کنن از خلوت کردن نحوه ی درست برخورد با این موقعیت رو در صورتی که پیش اومد بهمون یاد میدادن . ای کاش
 3. سلام،مطلب خوبی بود،میخوام چن روز دیگه مدارس و دانشگاه بازشه شبکه های مجازیو از رو گوشیم پاک کنم،نه اینکه خدایی نکرده فکر کنید بانامحرم حرف میزنم،نه! فقط به این نتیجه رسیدم شبکه های مجازی چیزی جز دردسر واسه من نداشتن، اکثر شکست هام ازین اینستاگرام و تلگرام و....بود. که قبلا حذف شون کردم ولی دوباره نصب کردم فقط اینبار فضاشو معنوی تر کردم.
  • پاسخ:

   مصباح: سلام
   سپاس از شما
    ان شاء الله موفق باشید
 4. عبدالمَهدی (یاد خدا آرامش دلها)

  به بهار خانم

  تو کلاس اگر تمرکزتون فقط بر بحثای علمی باشه مشکلی پیش نمیاد.
  داداش گفتن هم به خودی خود ایرادی نداره.(مثل اکثر مواردی که کاربران سایت استفاده میکنن)
  مگر تو یه سری موارد خاص. مثلا می بینید دختر همسایه، نسبت به پسر همسایه، خیلی داداش داداش میکنه و همین صمیمی شدن زیادش باعث میشه خود بخود ذهن اون پسر منحرف بشه.
 5. بهار خطاب به عبدالمَهدی (یاد خدا آرامش دلها)

  خوب استادای من نهایتا 30 سال دارن
  امامیگم اصلااا تاالان هیچ قصدی نداشتم نمیگم مثلا حرفای خنده دار شده بینمون اما کلاس خصوصی نیس چندنفربودیم اماخوب مثلا من تو این سایت به اقایون داداش میگم ایرادی داره؟؟؟؟اگه واقعا داره بگین ترکش کنیم گناهمون کم نخحواهد شد خوب زیادنشه
  • پاسخ:

   محمدجواد:

   شما شرایط کلاستون رو بهتر از ما میدونید.شما فقط هوشیار باشید و اگاهانه عمل کنید و حرف بزنید.
   داداش گفتن هم 90 درصد مشکلی پیش نمیاد ولی 10 درصد هستن افرادی که به مشکل برخورد کنند.من حقیر خودم ترجیه میدم استفاده نکنم برای نامحرم.
   باز هم شما اختیار دارید و از من هوشیار تر و آگاه تر هستید.
 6. عبدالمَهدی (یاد خدا آرامش دلها)

  به بهار خانم

  خوب اگر واقعا لذت و ترس از گناهی نیست که اشکالی نداره.
  معمولا هم اگر سن استاد مقداری بیشتر باشه و فضا از حالت علمی خارج نشه، مشکلی پیش نمیاد.
  اما روابطی که جناب "یکی مث تو" گفتن، واقعا روابط خطرناکیه.
  تدریس حضوری به دتر همسایه و همینطور ارتباط مجازی با یه دختر که معمولا حرفهای علمی در کار نیست، بلکه حداقلش اینه که فقط حرفهایی برای سرگرمی زده میشه که خودش زمینه سازه گناهه.
  الان در فضای همین سایت هم ما با هم ارتباط مجازی داریم. ولی کنترل شده.
  البته گاهی هم اشکالاتی وجود داره.
  ولی مثلا خود من با کاربران خانم سایت، همونطور که خودتون اشاره کردید، هیچوقت با ضمیر مفرد صحبت نمیکنم. از الفاظ نادرست یا خیلی صمیمی استفاده نمیکنم. سعی میکنم شوخی های بیجا نکنم. در این رابطه های خودم با توجه به شرایط فعلیم، احساس خطری نمیکنم. و...

  با همه ی اینها فقط یک نکته رو توجه داشته باشیم(که البته معمولا ازش غافلیم) و اون اینکه خیلی از چیزهایی که ما حس میکنیم نیاز هستن و در زندگی لازمن، اصلا به ارزش از دست رفتن ایمان، نمی ارزند.
 7. بهار خطاب به عبدالمَهدی (یاد خدا آرامش دلها)

  خوب اخه مجبورم استاده زن وجودنداره که برم پیشش برنامه سازی یاد بگیرم یا طراحی وب وگرنه هیچ لذت و قصدی از طرف من نیست والا خودم موندم چیکارکنم از یه طرف گناهه و این حرفاییم که میبینم اقایون مینویسن که مث یکی مث تو واقعا سرگردون میشم
  • پاسخ:

   محمدجواد:

   جوابی که توی کامنت قبلیتون نوشتم رو بخونید.
 8. عبدالمَهدی (یاد خدا آرامش دلها)

  به آقا اسماعیل و بهار خانم

  جواب همونیه که خانم مصباح در نظر اول نوشتن.
  اگر حتی احساس خطر میکنید و میترسید بعدا موجب به گناه افتادن بشه، حرامه. ولی اگر واقعا هیچ خطری احساس نمیکنید و لذتی هم در کار نیست، اشکالی نداره.
  البته این اصل کلی رو سعی کنیم در زندگیمون اجرا کنیم که در هر صورتی ارتباط با نامحرم رو به حداقل برسونیم
  مثلا برای یک پسر اگر میشه با اساتید آقا ارتباط پیدا کنه، سراغ اساتید خانم نره.
  در کل برنامه ریزیش روی این روال باشه.
 9. من هم 2 بار تو این تله افتادم.
  پشیمانم.
  دختر خاله م بود. ولی نا محرم نامحرمه هر کی باشه .البته اثر ارتباط با نامحرم رو همون روز دیدم.یه بلایی سرم اومد که نگو و نپرس!

  کوچکتر از اینم که کسی رو نصیحت کنم ولی فضای مجازی خطرناکتره از فضای واقعیه!!

  با داداش و آبجی گفتن کسی محرمت نمیشه،از دید خدا شما هنوز نامحرمید!

  یه بارم 8 سال قبل به دختر همسایه مون درس میدادم اونوقت روم هیچ تاثیری نداشت ولی بعدا یادش میافتادم و...
  اثر یه کار ممکنه چند سال بعد پدیدار بشه.
 10. منم منظورم مث اقا اسماعیل هستش منم دارم برنامه نویسی و طراحی وب رو یاد میگیرم همه استادامم اقا هستن و تو تلگرامم باهاشون درارتباطم وسوالاتمو ازشون میپرسم اون موقع بازم گناهه ؟؟؟اخه حتی مفرد هم حرف نمیزنیم جمع میبندیم
  • پاسخ:

   محمدجواد:

   همانطور که به اقا اسماعیل عزیز گفتم شما خودتون باید تشخیص بدید که ایا اشتباه هست یا نه.
   در کل شیعه باید همیشه هوشیار باشد.نباید خوابمون ببره و خواب دنیا رو هم ببینیم.
   شما میتونید همین ارتباطی رو که برای اموختن دارید خیلی خشک و بدون خنده و شوخی دنبال کنید .
   شاید اندکی سخت باشه دختران که روحیه ی لطیفی دارن سخت و خشک برخورد کنن ولی همین رو ندادن و نخندیدن به نامحرم خیلی از مشکلات رو حل میکنه.(این به این معنی نیست که هر کسی بره با نامحرم ارتباط داشته باشه و فقط نخنده!! منظورم زمانی هست که چاره ای نیست)
   تصمیم گیرنده شمایید.میتوانید از این فضای اموزشی برای پیشرفت خودتون استفاده کنید یا اینکه اجازه دهید این مکان بستری برای شیطان بشه که یقینا شما اجازه نمی دهید.
   موفق باشید
 11. سلام خسته نباشید ، من کلیپ رو دیدم ولی بنده کارم طراحی وب هست برنامه نویسی هست گاهی وقتا میشه که به چند نفر آموزش میدم چه در آموزشگاه چه مجازی چه حضوری اما فقط بحث ، بحث آموزش هست و خیلی رسمی چت می کنیم و یا حرف میزنیم هنر جویان هم یا دختر هستن یا پسر

  آیا کار من اشتباه هست ؟ و حرام است ؟
  • پاسخ:

   محمدجواد:

   سلام.سلامت باشید.
   ما هیچ گاه نمی تونیم تعیین کنیم که کار شما درست هست یانه.شما باید به خودتون رجوع کنید.شما از خود شناخت دارید.بادیدن این کلیپ و مطالعاتی که داشتید شناختی هم از شیطان دارید پس براحتی میتونید حملات شیطان را حدس بزنید.
   گاهی وقتا این بحث های اموزشی خیلی مفید و خوبه و گاهی وقتا هم بستری هست برای شیطان.شما باید هوشیار باشید.در اخر هم تصمیم گیرنده شمایید.
  • پاسخ:

   مصباح: فقط تحریک شدن ملاک نیست آقا حسین
   جواب نظر قبلى رو لطفا بخونین
 12. بله درسته اجرتون با خدا
  میشه یه سوال بپرسم؟؟؟
  مثلا تو تلگرام یکی با یه پسر حرف میزنه عاشقونه نه ها معمولی اونم گناهه؟؟؟
  • پاسخ:

   مصباح: مرسى از نظرت آبجى خوبم
   درمورد سوالت هم آبجى جان رابطه اى که به قصد لذت باشه یا درش ترس از به گناه افتادن در آینده وجود داره حرام هست و باید ترک بشه
   إن شاء الله موفق باشى
کد حباب و قلب