🌷 شرح حال آزادشده ے صاحب عصر(عج)، آقاے "یاد خدا آرامش دلها" 🌷 :: مرکز نزدیکی به خدا
مرکز نزدیکی به خدا

خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
اللهم عجل لولیک الفرج

بایگانی

🌷 شرح حال آزادشده ے صاحب عصر(عج)، آقاے "یاد خدا آرامش دلها" 🌷

راه هایی برای تغییر روش ترک خودارضایی مصاحبه با افراد ترک کرده

نتیجه تصویری برای فونت بسم الله الرحمن الرحیم


امام علی علیه السلام: در شگفتم از کسی که می تواند استغفار کند و ناامید است.


سلام به تمام دوستان خوبم
متنی رو در اینجا نوشتم و سعی کردم اطلاعاتی که دارم و فکر کردم ممکنه برای دوستان مفید باشه رو در اینجا بیارم. گرچه من هم مانند بقیه دوستانی که اینجا هستن، سرگذشتی دارم و پستی و بلندی هایی داشتم و همینطور درد دل هایی. اما هدفم از این نوشته، توصیه هایی است به کسانی که امروزشون مثل دیروز منه.
این متن بیشتر جنبه ی علمی داره تا انگیزشی. می تونید اطلاعاتی که به درد میخوره رو با انگیزه ی خودتون عمل کنید : )
اگر متن مقداری طولانی میشه از همین ابتدا عذرخواهی میکنم. چون میخوام مطالبم برای هر فردی در هر مرحله ای که هست مفید باشه و هر قسمتیش برای فردی مناسب باشه. و اول سعی کردم از مطالب کلی شروع کنم و بعد راهکارهای شرایط خاص رو توضیح بدم.
پس اگر میخواهید راهکارهایی برای ترک، برای رفع شرطی شدن ذهن، کنترل نفس در تنهایی و ... رو بخونید، با این نوشته همراه باشید. گرچه طول میکشه اما ضرر نمی کنید.

 مشاهده کامل این متن در ادامه مطلب... 

شاید بد نباشه ابتدا مقداری هم از خودم بگم. با اینکه کاملا مذهبی هستم و از طریقی که فکرشو نمی کردم گرفتار شدم، اما بعد از هفت سال تونستم از این ماجرا خلاصی پیدا کنم. نمی خوام بگم چطور به این کار کشیده شدم یا چه اتفاقاتی در این مدت افتاد. اما بیشتر می خوام از حال الانم بگم. از موفقیتی که بعد از هفت سال شکست، بهش رسیدم. موفقیتی بعد از هزاران بار شکست خوردن در این مدت، بعد از هزاران بار بی ارادگی، و اما بعد از هفت سال تلاش برای ترک.
این رو برای اونهایی دارم میگم که الان دارن اون هفت سال منو تجربه میکنن. یعنی همون حالتی که حس میکردی دیگه این بار، بار آخر بود و دیگه شکستی در کار نیست؛ ولی در عرض چند دقیقه در عین ناباوری، تمام ماجرا عوض شد و مطمئن شدی که انگار ترک این کار برای تو شدنی نیست.
دوستی که این وضعیت رو داری! بدون من هزار بار این حال رو داشتم، ولی اراده ای که الان دارم و میخوام کمی برات توصیفش کنم رو از پشت همون شکست ها و بی ارادگی ها به دست آوردم.
تا زندگی جاریست، تلاش باید کرد. آنکه کارها به دست اوست، تو را خواهد رساند.(از کلیدی ترین نکات)
بذارید از حال و اراده ی این مدتم بگم. چند روز اول ترک رو که کنار بذارم که گاهی کنترل نگاه برام سخت بود، از بعد از اون تا حالا تقریبا میتونم بگم هیچ نگاه آلوده ای نداشتم.
به جز چند بار که در حال خواب و غیراختیاری بوده، به هیچ وجه در این مدت تحریک نشدم.
در تمام این مدت بر روی کامپیوتری که بارها استفاده میکردم، فیلترشکن داشتم.(نمیخوام بگم خوبه یا بد. دارم از اراده ام میگم) و با این حال که بارها هم چند ساعت تنها بودم اما هیچ استفاده ی نادرستی ازش نکردم. حتی چند بار نیاز بود و از فیلترشکن استفاده کردم برای کارهای دیگه اما سراغ سایتهایی که موجب انحرافم بشه نرفتم.(توضیح بدم که برخی سایتها به دلایلی غیر از مسائل اخلاقی فیلتر میشن)
اینطوری بود که اگر ناخواسته نگاهم به نامحرمها (با هر نوع پوششی) می افتاد، اثر خاصی روی من نداشت.(در راهکارها در این باره توضیح میدم)
اینها رو شعار نمیدم. عین حقیقته. فقط میخوام بگم همه شما میتونید بهش برسید. توضیح ندادم. اما مطمئن باشید بدترین روزهایی که شما داشتید رو منم داشتم. تمام اینها رو کسی داره میگه که بعد از این همه مدت تونسته به چهل روز پاکی برسه.
تو این مدته گرچه برخی محدودیتها رو برای خودم قرار دادم اما اینطور نبوده که خودم رو تو خونه زندانی کنم. حتی مدتی برای کاری مجبور بودم ارتباط خیلی نزدیکی با یه خانم داشته باشم، که همین قبلا هم پیش اومده بود و اذیت شده بودم. اما این مدته کوچکترین تاثیر بدی بر من نداشت.

اما جدای از راهکارهایی که خواهم گفت و خودم هم به کار بردم، بذارید مهم ترین عامل پیروزیم از نگاه خودم رو (که در ضمن نکته کلیدی اشاره داشتم) در ضمن یک بیت که نوشتم، براتون بگم:


از جذبه ی یک نگاه معشوق دلم تاب افتاد
گر نه این بی خبری در دل ما بود که بود


آره دوستان خوبم. من خودم رو بنده ی آزاد شده ی امام زمانم میدونم. همونی که اول شروع ترکم باهاش حرف زدم و قول و قرار گذاشتم.
نیاز داشتم که انگیزه ی از دست رفتمو به دست بیارم. نیاز داشتم که یکی که میتونه دست گیری کنه، دستمو بگیره. گفتم آقا با شما معامله ای میکنم. اول خواستم بگم من چهل روز ترک میکنم، بعد شما اون موقع فلان حاجتمو بدید. درست در روزی که سالروز ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهراء سلام الله علیهما قرار می گرفت. چند تا حاجت هم تو ذهنم بود. اما دیدم نمیدونم کدوم حاجتمو بخوام. اصلا نمیدونم کدوم یکی به صلاحمه. گفتم آقا من چهل روز ترک میکنم، شما خودت هر چیزی که میدونی به صلاح منه بهم جایزه بده. دنیایی باشه یا اخروی. ولی باور کنین هیچ جایزه ای مثل دست گیری برای ترک نیست.

نتیجه تصویری برای ‫عکس آسمان خدا HD‬‏


یه بار به یکی از دوستان اینجا نوشتم که تلاشهای هر بار شما بی نتیجه نمیمونه. یه بار می بینی جوری که خودتم فکرشو نمیکنی، شهوت کاملا ازت دور میشه. اینجاست که میشه دست غیب خدا رو دید.
یه مورد رو هم گرچه اکثرا دسترسی ندارن و اشکالی هم نداره، اما اگر بهش اشاره نکنم، مدیون میمونم. و اون اینکه در تمام این مدت، سعی ام بر این بود که هر روز به پابوسی امام رضا علیه السلام برم. و همین من رو ثابت قدم نگه داشت.
الان که فکرشو میکنم اصلا باورم نمیشه که چهل روز گذشته و من خطا نکردم.

اما برم سراغ توصیه ها و راهکارها:
به نظر من دو تا عامل (البته در کنار موردی که بعد از این دو بهش اشاره میکنم) از مهم ترین عوامل ترک هستند: 1- مشغولیت ذهنی 2- مشغولیت عملی
شاید براتون جالب باشه که چرا به موردی مثل نماز و توجه به خدا اشاره نکردم (گرچه اونها هم لازمه). این رو کاملا قبول دارم که هر کار خیری بخواد اتفاق بیفته به دست خداست، و همینطور هر چقدر انسان به خدا نزدیکتر بشه، راحت تر میتونه گناه رو ترک کنه. و حتی دیدید که مهم ترین عامل موفقیت خودم رو چی دونستم. اما باید بدونیم که این گناه رو حتی کسانی که این کار رو گناه نمیدونن هم میتونن ترک کنن. یعنی حتی کسانی که اعتقاداتی مثل ما ندارند.
دلیل این حرفم اینه که شما اگر این موارد رو رعایت نکنید، در واقع نمی تونید همون نماز رو هم درست بخونید. یعنی می بینید وقتی گناه اومد سراغتون یا بی حوصله شدید، نماز رو ترک میکنید. در واقع نماز و سایر عوامل نسبت به هم تاثیر و تاثر دارن.
از دو عاملی که نام بردم، مورد اول خیلی مهم تره. ولی اول از دومی شروع میکنم:
مشغولیت عملی: باید برای زندگی برنامه داشته باشید. وقت هاتون رو پر کنید. بیشترین شکست های من در زمانی بود که سرم خلوت تر میشد یعنی آخر هفته ها. وقتی این کار براتون عادت شده، حتی ممکنه گاهی از روی بی حوصلگی برید سراغش. پس خیلی به این مورد توجه کنید. اما مساله ای که هست اینه که برخی، اون قدر ذهنشون درگیر مسائل شهوانی میشه که حتی در حین بقیه کارها هم به اونها فکر میکنن و در واقع همین باعث میشه گرچه برنامه ریزی کردن و به ظاهر کارشون رو انجام میدن، اما کارشون به خوبی پیش نمیره و ایجاد انگیزه و رضایت نمیکنه.
پس، از اینجا اهمیت عامل دوم مشخص میشه که باید روی اون کار کرد.
مشغولیت ذهنی: در واقع باید دغدغه فکری داشته باشید. چیزی که ذهن شما رو کاملا به خودش درگیر کنه، همونطور که این مسائل نادرست ذهن شما رو درگیر کرده. هر چقدر اون مساله ارزشمند تر باشه بهتره، اما در طی مرحله ی اول ترک، لازم نیست حتما یک چیز ارزشمند رو دغدغه ی فکری قرار بدید. فقط کافیه اون مساله حرام نباشه. حتما بگردید و پیداش کنید. چیزی که توانایی دغدغه شدن برای مدتی رو داشته باشه. مثال ساده بزنم. مثلا خرید یک لپتاپ برای شما خیلی مهمه. در اون زمانی که دنبال خریدش هستید و میگردید، طوری ذهنتون رو مشغول میکنه که اصلا به کار دیگه ای فکر نمی کنید و روز و شب به اون فکر میکنید. یا مثلا خدای نکرده مادرتون مریض و بستری میشه، طوری ذهنتون رو درگیر میکنه که روز و شب ندارید. باید همچین چیزی پیدا کنید تا راهتون خیلی ساده بشه.
با همین دو تا کار تا نود درصد راه رو رفتین.
حالا مشکلی که هست ممکنه برخی نتونن این دو راهکار رو انجام بدن. یعنی گرچه دلشون میخواد اما چون انگیزه ی کافی ندارن، اصلا نمیتونن به دغدغه ای غیر از مسائل جنسی فکر کنن.
پس در اینجا میرم سراغ اون موردی که گفتم بهش اشاره میکنم.
و اون اینه که قبل از هر چیز باید یک تصمیم جدی برای ترک بگیرید. باید حقیقت این گناه رو متوجه بشید تا بتونید ترک کنید.
هر کسی ممکنه دلیل اصلیش برای ترک، چیزی باشه. مثلا گناه بودنش، عوارضش، یا یه موارد خاصی از عوارض، ترس از آبرو یا هر چیز دیگه. باید همون مورد که میدونید برای شما موثره رو برای خودتون تقویت کنید. بیشترین چیزی که برای خود من موثر بود، همین گناه بودنش بود و دوری از خدا.
اگر روی این مساله کار کنید باعث میشه که از این کار منزجر و متنفر بشید. و حس بدی نسبت بهش پیدا کنید.
گفتم که قصدم از این نوشته، انگیزشی بودنش نیست. اما اینجا میخوام مقداری درباره این گناه بنویسم تا بتونه در ایجاد این حس در شما موثر باشه.
این مطلب از لحاظ علمی ثابت شده انسان به فکر هر چیزی که باشه و همون دغدغش بشه، باعث میشه که رشد کنه و بر حقیقت یک فرد اثر بذاره. مثلا کسی که دنبال شکم باشه هر چقدر بیشتر دنبالش بره و بهش اهمیت بده، روز به روز نفسش در همین راستا تقویت میشه. همینطور نسبت به شهوت. و این باعث میشه سایر قوای انسان ضعیف بمونن. اما اگر انسان عباداتش رو افزایش بده و دغدغش خدا باشه باعث میشه روز به روز نفسش از حیوانیت فاصله بگیره و خدایی بشه.
خوندن سرگذشت انسان های بزرگ و موفق، خیلی در ایجاد انگیزه میتونه موثر باشه.
یادتون باشه که شما باید جهاد اکبر کنید؛ پس به همون اندازه با قدرت جلو برید.
با خودتون فکر کنید چند دقیقه لذت زودگذر آیا ارزشش رو داره؟

نسبت به این گناه، لذت گرا نباشید. اگر به این لذت نرسید دنیا به آخر نمیرسه. میتونید یک لذت دیگه رو جایگزین کنید.
در روایتی از امیرالمومنین(ع) است که: ارزش هر انسانی به اندازه ی چیزی است که آن را نیکو میداند. شما تو زندگی اگر دنبال پول باشید، ارزشتون همونه، اگر به دنبال شکم بودید، به همون اندازه ارزش دارید. و اگر به دنبال شهوت و... بودید، باز هم همون قدر ارزش دارید. پس چیزی رو دوست داشته باشید که شما رو ارزشمند کنه.
و همینطور این رو در ذهن داشته باشید که انسان با هر چیزی که دوست داشته باشه محشور میشه. تا جایی که در روایتی از امام رضا(ع) است که حتی اگر سنگی رو دوست داشته باشید، با اون محشور خواهید شد. پس خیلی مراقب باشید. به خودتون شخصیت بدید و خودتون رو در حد این گناه نبینید.

خوب حالا اگر این تصمیم محکم رو گرفتید، پس دیگه نباید سراغ عوامل محرک برید. از هر گونه عامل محرک دور باشید. از همون ابتدا باید به وسوسه "نه" بگویید. شیطان از همون ابتدا نمیگه برو مرتکب شو. اول میگه یک نگاه کن کمی آرومت میکنه تو که نمیخوای کاری بکنی، بعد میگه چند تا دیگه ببین، ببین فلان سایت چیز جدیدی گذاشته، بعد یه فیلم ببین، بعد ... آخرش میشه همونی که نباید.
شاید باید روزی صد بار به شیطان و نفست بگی "نه". ولی این "نه" رو باید از همون ابتدا بگی. مطمئن باشید اگر این "نه" رو از همون اول بگید، خیلی کار ساده ایه. درست مثل نگه داشتن گاری روی سطح شیب دار میمونه؛ که اگه از اول نگهش دارید راحته، اما اگه کمی رهاش کنید، دیگه نگه داشتنش سخت میشه، و باز هرچی سرعت بگیره سخت تر و سخت تر.

ما زنده به آنیم کـــه آرام نگیریـــم

موجیم که آسودگی ما عدم ماست


برخی میگن ما هر کاری میکنیم نمیشه!
منم میگم حرفتون درسته. واقعا نمیشه. خوب معلومه نمیشه وقتی من بخوام سراغ عوامل محرک برم و هر چیزی ببینم، و بخوام موفق بشم. در واقع اولین زمانی که قدرت نه گفتن رو از دست دادید و تسلیم شدید، باخته اید. نمیشود گفت نگاه کنی ولی تصویرش به ذهن نیاید. پس تا زمانی که اراده دارید، جلوگیری کنید.
به خاطر همینه که اسلام گفته هر عملی که حتی میترسی تو رو به گناه بکشونه، حرامه و باید ترک کنی. فکر نکنید باید شما هم مثل بقیه مردم جامعه رفتار کنید. به چه قیمتی؟ اگر همه خطا میکنند چرا ما باید دنبال اونها بریم؟ نمیگم روی مسائل حساس بشید، اما مثلا وقتی میدونید اگر فلان برنامه تلویزیون رو ببینید، امکان داره تحریک بشید؛ شک نکنید که با ندیدنش دنیا به آخر نمیرسه. فقط بحث خودارضایی نیست. این دستور اسلامه که میگه همچین برنامه ای نباید ببینی.

من به این آیه خیلی اعتقاد دارم: بل الانسانُ علیٰ نفسِه بصیرة(14) و لو ألقیٰ مَعاذیرة(15)
بلکه انسان خودش از وضع خود آگاه است [و عوامل نجات و بدبختی اش را می داند]؛ هرچند در ظاهر عذرهایی برای خود بتراشد. (سوره قیامة)
پس واقعا ببینید چه عواملی برای شما ایجاد تحریک میکنه و از همه اونها دوری کنید تا زندگی آروم و راحتی داشته باشید.
این رو بدونید که هر کس خواسته ای از خدا داشته باشه و برای اون تلاش نکنه، در واقع خودش رو مسخره کرده است.

عامل فکر رو که قبلا هم اشاره کردم، خیلی جدی بگیرید. این رو مطمئن باشید که اگر ذهن شما (که از اون تعبیر به نیت میشه) به دنبال لذت حرام نباشه و به خواست خودش سراغ یک سری افکار نره، حتی در مواقعی که ناخواسته با صحنه هایی مواجه میشید، خیلی مقاوم خواهد بود و اثری بر شما نداره. فقط به شرط اینکه نگاهتون به اون صحنه هم مانند سایر تصاویر باشه. یعنی گرچه می بینید اما دقت نکنید. درست مثل خیلی از تصاویر دیگه ای که خیلی عادی می بینید و از کنارشون رد میشید. هیچ وقت بر اندام و ظاهر نامحرم دقیق نشید حتی از روی کنجکاوی. چیزهای زیباتری برای نگاه های پاک شما وجود داره.
اگر ذهن نخواهد، دیدن آنچنان تاثیری نمیکند.

نتیجه تصویری برای ‫عکس رنگارنگ خدا HD‬‏

خواب و خطورات ذهنی
در اینجا یک مطلب باقی میمونه و اون بحث مواردی است که به صورت غیراختیاری برای انسان پیش میاد.
که گاهی به صورت خطور یک سری افکار یا تصاویره. در این مورد مطمئن باشید اگر عواملی که شما رو به یاد اونها میندازه، یا رفتن سراغ اونها باعث میشه که ذهن شما تصاویر رو مدل سازی کنه، رو سراغشون نرید، به مرور زمان این تصاویر ذهنی بسیار کمرنگ میشه و شما تسلط کافی بر اداره ی اونها خواهید یافت.
اما هنگام خطور این افکار تنها راهش بی محلی و ادامه ندادن افکاره.
در کل چه در این مواقع و چه در مواقعی که شهوت به شما فشار میاره، باید فضاتون رو عوض کنید. و به همون حالی که هستید، باقی نمونید. در این صورت خودتون خواهید دید که کار چقدر راحت میشه و خیلی آروم میشید.
اما مورد دیگه ای که باز غیراختیاریه، خواب دیدن است، و یا بروز احساساتی در خواب. این مورد در مواقعی که خود من از هر جهتی مقاوم بودم، باعث اذیت شدن شدید من در طول روز میشد. در این مورد هم باز تکرار میکنم اگر میخواهید کمتر چنین خوابهایی ببینید، باید حتی عواملی که سبب مدل سازی ذهن میشه رو از خودتون دور کنید. به عنوان مثال شما ممکنه یک تصویر یا حرکت ساده از یک نامحرم در تلویزیون ببینید، ولی این در اعماق ذهن شما شبیه سازی میشه و بعدا ذهن، تصویری که نباید رو در یاد شما میاره. پس تا زمانی که احساس خطر میکنید، برای رضای خدا از این عوامل دور باشید.
جدای از این، شما میتونید به اینجور خوابها به چشم یه فرصت نگاه کنید، نه یک تهدید. یعنی اینطور فکر کنید که یک لذت حلالی بوده که در خواب به شما رسیده و برخی از حالات و احساساتش در طول روز هم باقیه و حس خوشایندی داره(چون در خواب، روح بیشتر از جسم درگیر شده) اما اصلا قرار نیست این حس خوشایند (که البته در مدت کوتاهی از بین میره) رو ادامه بدید با یک سری کارهای دیگه. چون اگر ادامه دادید، گرچه فکر میکردید اون حس خوشایند بیشتر میشه، اما می بینید که نهایتا به حس انزجار تبدیل شد. به یاد داشته باشید در این مواقع، شما همچنان اراده دارید و این ها صرفا وسوسه هستند.

آژیر هشدار رو جدی بگیرید: موردی رو چند روز پیش از نوشته های یکی از کاربران خوب سایت، یادم اومد که میخوام بهش اشاره کنم.
شما اگر مدت کوتاهی، کاملا از گناه فاصله بگیرید، قلب شما پاک میشه. حالا اگر دوباره بخواهید یکدفعه به گناه دست بزنید، خواهید دید که در اون لحظه قلب شما تپش شدیدی پیدا میکنه و هشدار میده که من طاقت گناه رو ندارم. در مواقع خطر این آژیر هشدار رو جدی بگیرید.

نتیجه تصویری برای ‫عکس بهار HD‬‏

نا امید شدی؟
اگر آره، برو یه بار دیگه حدیثی رو که ابتدای متنم نوشتم بخون. نمیخوام زیاد در این مورد حرف بزنم چون شنیده ها رو شنیدید. اگر ابتدا هم از خودم چیزی گفتم، به خاطر افرادی بود که چنین حسی دارن.
به قول یکی از دوستانم، فکر کنید که روزی چند بار تکرار این عمل بدتره، یا چند روزی یک بار؟ پس پیشرفت های هرچند اندک خودتون رو نادیده نگیرید.
اگر هدفتون خدای بی منتهی باشه پس دیگه سوال "چرا باید ادامه بدم؟" معنی نداره.
توصیه ام به دوستانی که چند روز پاکی رو تجربه میکنن، اینه که توی این مدت به خودشون امید بدن، و باور کنن که همه ی عمرشون میتونه مثل این مدت چند روز باشه. این باور باعث میشه اگر دوباره شکستی رخ بده، نیروی بلند شدن دوباره رو از دست ندید.
مشکل بودن این کناه به اینه که اثرات جسمی، و روحی روانی بدی روی فرد میذاره، وگرنه اگر دقت کنید ممکنه مرتکب گناهان یا رذائل اخلاقی زیادی باشیم که ترک کردنشون به همین مقدار میتونه مشکل باشه. مواردی مثل غیبت، بی احترامی به دیگران، بد دهانی، غرور و... ، که هر یک از اینها اصلا کوچک نیستند.

شرطی شدن ذهن
احتمالا تا حالا خودتون به این نتیجه رسیدید، یا دیگران به شما گفتن که ذهن شما نسبت به یک سری مسائل، شرطی شده و ناخودآگاه به سمت اونها کشیده میشید. اما چطور باید حلش کرد؟
اگر بگم نسبت به این مسائل، بی تفاوت بشید؛ حرف خوبی زدم؛ اما مشکل اینه که بی تفاوت شدن، اون هم نسبت به این مسائل خاص، به این راحتی نیست. پس روش زیر رو امتحان کنید.
در این موارد بهترین راه اینه که جهت ذهنتون رو عوض کنید به نحوی که باید برای خودتون پیداش کنید. مثال میزنم تا روشن بشه.
مثلا ذهن شما نسبت به اینترنت کامپیوترتون شرطی شده، یعنی هر وقت رایانه رو روشن می کنید، میرید سراغ اینترنت و ناخودآگاه میخواهید به سمت برخی سایت ها که نباید، برید. در اینجا شما باید به ذهنتون جهت دیگه ای بدید. مثلا یک سایت مناسب خاص رو انتخاب می کنید که مطالبی داشته باشه که مدام بتونید دنبال کنید و براتون جذاب باشه. اینطور جهت شرطی شدن ذهن شما تغییر میکنه به این سایت خاص (جایگزینی).
البته بعدا اگر حس کردید عادت به این سایت جدید هم به جهت برنامه زندگی، براتون مفید نیست، کم کم این عادت رو ترک کنید.
یا مثلا اگر شما نسبت به اوقات تنهایی حساس شدین، طوری که می بینید وقتی تنها میشید،خود به خود به سمت اون کار میرید؛ میتونید جهتتون رو عوض کنید. این عمل شما چون مخفیانه است شاید جاذبه ی بیشتری ایجاد کنه. یعنی وقتی تنها شدین، حس میکنید آزاد شدید و کاری رو که در مقابل دیگران نمیشد آزادانه انجام داد، حالا میتونید. در اینجا مثلا میتونید یک عمل مخفیانه ی دیگه رو جایگزین کنید. اما عملی مثبت. مثلا خود من جلوی دیگران نمیتونم روضه یا مداحی بذارم و راحت گریه کنم. اما در تنهایی و مخفیانه میتونم. پس وقتی تنها شدم ذهنم میره سراغ این کار مثبت که در جمع نمیتونستم انجام بدم.
شما باید کاری که جهتتون رو عوض میکنه رو پیدا کنید. مثلا کار خیری که در تنهایی میتونید برای دیگران انجام بدید، صحبت کردن با امام زمان(عج)، کتابی که دوست دارید تو تنهایی بخونید، آوازی که دوست دارید تو تنهایی بخونید یا هر چیز دیگه.
همینطور نسبت به مسائلی مانند نگاه کردن برخی برنامه های تلویزیون و... . میتونید کاری کنید که ذهنتون دنبال یک چیز مثبت بره و نسبت به اون چیز حساس بشه و دنبالش کنه.

واکسن بزنید: این روش بیشتر برای کسانی است که فکر میکنن شکست هاشون در اوقات یا مکان های خاصیه؛ و به روش رفع شرطی شدن ذهن نزدیکه.
این روش رو توصیه اکید میکنم اگر قراره انجام بدید، باید خیلی خیلی حساب شده باشه، با مراقبت خیلی زیاد. پس اگر فکر میکنید شرایطش رو ممکنه نداشته باشید اصلا سراغش نرید.
برای تقویت ارادتون میتونید خودتون رو واکسینه کنید. اما چطوری؟
مثلا شما حس میکنید اگر توی فلان اتاق یا مثلا حمام برید، به دلیل شرایط خاصی که داره یا خاطراتی که دارید، زیاد وسوسه میشید؛ یا مثلا ساعت دو بعد از ظهر، وسوسه ها به شما هجوم میاره. یا هر مورد دیگه ای که هست.
شما باید در موقعی که کاملا آروم هستید و شهوت از شما دوره، و حال خوبی دارید (مثلا حال معنوی یا نشاط خاصی)، خودتون رو دقیقا در همون موقعیت لغزش قرار بدید. یعنی با همون حال خوب برید توی اون اتاق مثلا؛ اینطور وقتی در دل قضیه رفتید و خودتون رو در موضعش قرار دادید، می بینید که اون محیط هم فضایی است مثل سایر محیط ها، و شرایطش براتون عادی میشه.
توجه کنید که حتما وقتی حالتون کاملا خوبه و احتمال خطر نمیدید، این کار رو انجام بدید. و اگر هم خود به خود از این حال های خوب ندارید، خودتون این حال رو قبلش ایجاد کنید به هر طریقی که میدونید.
و همینطور توجه کنید مقصودم از این راهکار، رفتن سراغ عوامل محرک نیست، بلکه گفته شد کاملا باید اونها رو دور کنید. مقصودم برای مکانهایی است که به طور طبیعی موجب تحریک نمیشن ولی الان شما نسبت به اونها حساس شدید مانند حمام، رختخواب یا ... .

واقعا ببخشید میدونم که خیلی خیلی حرف زدم ولی باور کنید برخی مطالبم رو ننوشتم. امیدوارم مفید بوده باشه.

نتیجه تصویری برای خوشا راهی که پایانش تو باشی خدا

در آخر میخوام از همه ی دوستان و همینطور مدیران زحمتکش این سایت، که حقیقتا بودن در کنار اونها در این مدت، خیلی به من کمک کرد، تشکر کنم. مدیران این سایت کار بزرگی دارن میکنن. طبق فرموده ی قرآن: و من أحیاها فکأنما احیا الناس جمیعا (هر کس یک نفر را زنده کند گویا تمام مردم را زنده کرده است).
واقعا از همه ی شما ممنونم که تونستم با بودن در جمع شما، اراده ی قوی تری برای ترک پیدا کنم.

اینجا پایان کار نیست. شروع یک نبرد است. شروع یک زندگی زیبا.
یا رب نظر تو برنگردد ما را
برگشتن روزگار سهل است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

نظرات (۳۹)

 1. پسر بیست و هفت ساله

  به شما تبریک میگم با اینکه خیلی وقته مصابحه شما هست اولین بار بود خوندم من حرفتونو قبول دارم ولی من روز به روز بدتر شدم یعنی اوایل خیلی انجام میدادم بعد وقتی با ضررهاش آشنا شدم کمش کردم ولی باز تقریبا یه سال میشه خیلی زیاد شده الان پنج روزه نمیزنم نگرانم خیلی تمام مشکل زندگیم اینه خودارضایی نکنم!یعنی پسری به سن من باید دغدغش این باشه برا خودم متاسفم خاک بر سرم هر دفعه که شکست میخورم قول دادم به خودم ولی بازم فرداش همین میشه منم مثه شما بودم تقریبا یعنی تو سیستمم فیلتر شکن داشتم ولی هفتاد روز شصت روز هشتاد روز نمیرفتم سراغ سایت پورن شکست میخوردم ولی فیلتر شکن و حذف نمیکردم میگفتم با وجود فیلتر شکن من بازم نمیرم سراغشون ولی الان اصلا تحمل داشتن فیلتر شکنو ندارم به راحتی میتونم دانلودش کنم و تا کارم تموم شد حذفش میکنم من چرا اینجوری شدم چرا پسرفت کردم چند روز پیش تا چهل رفتم خیلی وقت بود تا چهل نمیرسیدم ولی رسیدم ولی متاسفانه یه دختر باعث شد دوباره خودارضایی کنم بعد دوباره سه چهار روز تحمل کردم نمیدونم کدوم بی وجدانی منو تو کانال مستهجن آد کرد منم تا رفتم کلی فیلم دانلود کردم و آخر سرم چهار پنج بار این عملو انجام دادم یعنی تا یه صحنه میبینم جلو خودمو نمیتونم بگیرم سخت میشه برام. همین مورد اخری که گفتم موقع کار انجام دادم یعنی داشتم کار میکردم با یه دست داشتم فیلم دانلود میکردم داداش عبداالمهدی باور کنین خیلی نگرانم میگم چرا نمیشه من شونزده هفده ساله معتادم من خیلی وقته تو این سایتم ولی نتونستم ترک کنم خیلی از لحاظ جسمی ضعیفم دور چشام کبود خیلی صورتم لاغره بدنم همینطور اعتماد به نفس در حد جلبکه چرا نمیتونم روی خوش زندگیو ببینم بابا به پیر به پیغمبر خستم دیگه حالم ازینکه بگم ترک میکنم و دوباره بزنم بهم میخوره تمام مشکل زندگیم اینه یعنی!یعنی دغدغه دیگه ای تو زندگی ندارم چیکار کنم بتونم اون لحظه وسوسه تحمل کنم شده اون لحظه به خودم فحش میدم ولی در همون حین این عملو انجام میدم چرا نتونم جلو خودمو بگیرم چیکار کنم تحملم بیشتر بشه زود شکست نخورم دیگه تابو تحمل ندارم شونزده هفده سال خودارضایی بسه دیگه عمرم پای این عمل سوخت کمکم کنین شمارو به قران کمکم کنین تا بتونم دوباره ترک کنم
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام برادر عزیز، ممنونم از شما
   ببخشید جوابتون دیر شد. من چندان دیگه توی سایت فعالیت نمیکنم. بهم خبر دادن که کسی برام پیام گذاشته.
   کاملا وضعیتتون رو درک میکنم.
   قطعا خودتون میدونید که برای اینکه مدت پاکی و ترک، دوام داشته باشه، باید از هر نوع محرکی دوری کنیم. یعنی انسان باید برای خودش حاشیه ی امن ایجاد کنه.
   ایجاد حاشیه ی امن یعنی اینطور نباشه که آدم بخواد در کنار خطرات حرکت کنه. به عنوان مثال من میدونم اگه برم فلان خیابون، ممکنه وسوسه هام شروع بشه. خب اگر واقعا ضرورتی نداره نمیرم. یا مثلا یه سری برنامه های موبایلی، ممکنه بطور عادی اونقدر چیز بدی نداشته باشه، اما یکمرتبه گاهی خطر ایجاد کنه. خب نجات از این معضل که خیلی مهمتر از این استفاده هاست. پس انسان تا میتونه بین خودش و این خطرات، فاصله ایجاد کنه.
   پس بیش از اینکه به فکر این باشیم که موقع وسوسه چه کنیم، باید به این فکر باشیم که چه کار میشه کرد تا وسوسه صورت نگیره. خصوصا اگه عوامل لغزشتون رو شناسایی کنید، بهتر میتونید این حاشیه رو ایجاد کنید.

   نکته ی دوم اینکه این خیلی خوبه که مصممید برای ترک، اما این نباید تنها هم و غم زندگی باشه. بلکه همونطور که توی متن اشاره کردم، برید سراغ دغدغه های دیگه توی زندگی. بذارید یه چیزهایی توی زندگی باشه که شما رو بکشونه دنبال خودش، تا از این عمل دور بشید. حالا نمیدونم حیطه ی فعالیتتون چیه، ولی خصوصا کارهای تولیدی و خلاقیتی به شدت شور و انگیزه ایجاد میکنه (تولید معنای عام داره، و مثلا نوشتن متن و تولید محتواهای مجازی رو هم شامل میشه)

   نکته ی سوم که بسیار مهمه، تنها نباشید! تنهایی به شدت راه رو برای ترک این عمل سخت میکنه‌. از توی خود فرو رفتن، تنها بودن، و گوشه گیری به شدت پرهیز کنید. توی جمع بودن خودش موجب انتقال انرژی به شما، و همچنین جلوگیری از انحراف فکر ممیشه همین که دوستان میان اینجا اعلام پاکی میکنن هم خودش در همین جهته.

   و نکته ی چهارم اینکه سعی کنید همیشه آرامش داشته باشید. این بسیاار مهمه. تلاطم ها، آشفتگی ها و عصبانیتها خودش سبب رو آوردن به این کار میشه.

   یک نکته ی پنجم هم بگم که فوق العاده موثره. اون هم تنظیم برنامه ی زندگیه. خصوصا روی چند مورد به شدت تمرکز کنید. روی برنامه ی غذایی، برنامه ی خواب، و برنامه ی معنوی.
   غذا هیچوقت زیاد نخورید. خوابتون تنظیم باشه (نه کم نه زیاد) و سعی کنید شبها دیر نخوابید. و حتما تلاش کنید که نماز صبح رو اول وقت بخونید و بعد از اون هم مقداری بیدار باشید و عبادت کنید (مثل ذکر گفتن، خوندن تعقیبات، و قرآن خوندن). این مورد گرچه شاید اولش سخت باشه، اما اگر چند روزی امتحانش کنید، خودتون متوجه تاثیر فوق العاده اش میشید.

   امیدوارم که موفق باشید.
   دوتا پست هم سایر دوستان نوشتن، که پیشنهاد میکنم مطالعه کنید


 2. به پرنیا
  ببین اینکه تو میگی چند وقته مبتلایی خیلی خوبه تو این سایت آدمایی هستن که چندین ساله ۱۰،۱۱ سال مثلا به این کار مبتلا هستن نزار اینطوری بشی نزار طولانی بشه
  هر چی زود تر جلوشو بگیری به نفعته خواهرانه بهت میگم مواظب خودت باش چشم رو هم بزاری میبینی غرق شدی تو یه باتلاق تو خودت تنها ‌کسی هستی که میتونی به خودت کمک کنی عزمتو جزم کن قطعا میتونی
  • پاسخ:

   احمدرضا:

   بله کاملا درسته ،ایشون چون ک خیلی وقت نیس بهش مبتلا هستن خیلی خیلی راحت تر میتونن ترکش کنن.
   ممنون ک بفکر دوستاتون هستید .خدا اجرتون بده
 3. سلام من چند وقته به خود ارضای گرفتار شدم خسته شدم لطفاا کمکم کنین ترک کنم لطفا😭
  • پاسخ:

   احمدرضا:

   سلاااام خیلی خیلی خوش اومدین به جمع توابین خدا.
   خیلی خوبه ک قصد ترک این گناه رو دارین بهتون پیشنهاد میکنم کاری رو ک باید انجام بدین رو انجام بدین، اونم خوندن روش های سایت(پست اصلی) هست ک بعد از اون مو به مو احرا کنین .مام کمکتون میکنیم ک انشالله بهترین اتفاقا براتون رقم بخوره..
   اگ اعلام پاکی کنین ک خیلی عالی میشه .و بهتر میتونیم راهنمایتون کنیم.
   به به چقد خوبه ک با اینجا اشنا شدینا چرا ک میتونین باز برگردین به ادم سایقی ک بودین به اون روزای پاک..به اون روزایی ک با خدا بودین و حالتون خوب بود..
   بهترینارو براتون خواستاریم.یا حق
 4. سلام
  مطلب خیلی خوبی بود
  امیدوارم منم بعد ازهفت سال ترک کنم
  ممنون که گفتین شنبه برام دعا کردین
  خیلی خوش حال شدم
  • پاسخ:

   یگانه:)
   سلام به شما 
   خداروشکر که خوشحالین
   قطعا میتونید ترک کنید خیلیا ترک کردن و الان نوبت شماست 
   نفر بعدی حتما شمائید
 5. وای این مصاحبتون چه قدر به ادم انرژی و انگیزه واسه ترک میده داداش عبدالمهدی .من18 سالمه و 7 ساله که درگیرشم ولی دیگه این دفعه با خدا معامله میکنم و مطمئنمدکه کمکم میکنه 2روزه تصمیم گرفتم این کارو برای همیشه از زندگیم بندازم بیرون.لطفا خیلی دعام کنید چون نزدیک کنکورم هست و این موضوع خیلی به درسام اسیب زده . دعام کنییید خییییلی
  • پاسخ:

   یگانه:
   خوشحالیم ازینکه براتون عالی بوده
 6. سلام متنتون رو کامل خوندم و با همه قسمت هاش موافق بودم.
  ضمن تبریک عید بخاطر این پاکی بزرگ رو بهتون تبریک می گم.
  ممنونم که کمکم کردید
  التماس دعا
  • پاسخ:

   زینب سادات : بهشون میگم تا پاسختون بدن

   عبدالمهدی:
   سلام
   خواهش میکنم، خیلی ممنون از شما
   موفق و سربلند باشید برادرم
 7. سلام اقای عبدالمهدی
  یه قسمت از داستانتون مشکل من بود
  که تو شخصی پیام داده بودمو جواب نگرفته بودم
  ممنون ازتون
  لطفا دعا کنید
  تا منم مثل شما بتونم همیشه پاک باشم
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   زنده باشید‌. بله حتما، محتاجم به دعا.
   بازم خدا رو شکر
   ببخشید متاسفانه گاهی پیامهای خصوصی جا میمونه. خصوصا که تعداد پیامها هم بالاست. منم چون همه ی پیامها رو نمی بینم، به چشمم نخورده بود.
   عاقبت بخیر باشین ان شاءالله
  • پاسخ:

   نارین خانم :
   آره چرا نتونی 
   فقط باید بخوای 
   خواستن توانستن است 🙏🌹

   عبدالمهدی:
   خیلی ممنونم. بله، چرا که نه

   در این خانه به روی همه باز است ، بیا 
   صاحب خانه پر از عشوه و ناز است ، بیا

   وارد خانه شو و بیم به خود راه مده
   صاحب خانه بسی بنده نواز است ، بیا

   پهن کن سفرهء دل ، قفل زبان را بگشا 
   صاحبش معتمد و محرم راز است ، بیا
 8. راستی امروز سه ماه و یه روزه شدم
  هههههههه
  امروز صبح کاری برای انجام دادن نداشتم وبا اینکه خوابم نمیومد ولی به زور باز خوابیدم میدونستم این خوب نیس چن تا صلوات فرستادم و از خدا کمک خاستم
  ههههه
  توی خابم خواب دیدم دارم توی گوگل سرچ میکنم که چن تا
  حدیث از امام زمان پیدا کنم و بزارم تو سایت
  حالا قشنگ حدیثا رم میدیدم و انتخابم میکردم که نه این زیاد امید دهنده نیس و فلان
  هههههه خیلی باحال بود که به جای خابای ...
  خابای اینجوری ببینی
  به جهنم که همه آدم و عالم با من جنگ دارند به جهنم که حال روزامم مثه شب سیاه
  به جهنم که دنیا و روزگار با من سر سازش نداره
  عوضش یکی هس که تو خابم کنارمه
  😭😭😭😭
  وقتی میگم قهرمان زندگی ما هستین ینعی این داداش عبدالمهدی
  ینی دیدن اسم آقا توی خابام ینی آوردن اسمتون توی دعاهای نمازام
  میشه برای منم دعا کنین ههههههی
  خدایا هر چی تو بگی هر چی تو بخای
  😢😢😢

  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام رها خانم
   ممنونم، خیلی لطف دارین. گرچه واقعا لایق نیستم، اما خدا رو شکر میکنم که من رو وسیله ای قرار داده برای نزدیک شدن بنده هاش به خودش. چشم، دعاگو هستم؛ و ممنونم بابت دعاهاتون.
    و چه عالیه این سه ماه پاکی، که حتما هم خودتون قدر و ارزشش رو میدونین.

   «به جهنم که دنیا و روزگار با من سر سازش نداره»
   فکر کنم ترجمان این جمله تون، شعر زیر باشه:

   الهی درد و درمانم تویی تو 
   حدیث وصل و هجرانم تویی تو
   در آن روزی که می آیم به سویت 
   تمام عهد و پیمانم تویی تو
   .........
   الهی لذت دردم عطا کن 
   رها از برزخ خوف و رجا کن
   دلم پژمرد از سردی ایام 
   چراغی در دل سردم بپا کن 
   .........
   الهی این جهان زندان جانست 
   بسی زنجیر ناپیدا در آنست 
   ز پای من خودت زنجیر وا کن 
   مرا نی طاقت بار گرانست 
   .........
   الهی کفتر بام توام من
   اسیر دانه و دام توام من
   از آن جز ساغر عشقت ننوشم
   که مست باده و جام توام من
 9. سلام
  خیلی قشنگ بود 🌷🌷
  شما قهرمان زندگی خیلی ها هستین
  یکیش من ☺
  حضرت فاطمه یار و یاورتون داداش عبدالمهدی
  🌻🌻🌻

  😭😭😭😭
  حاام خوب نیست
  یکم اینجا حرف میزنم اگه حوصله نداشتین میتونید نخونید
  میدونم اینکه من ناراحتم به کسی ربطی نداره ولی من خیلی خسته ام
  ولش کن اصن این حرفا تهش هیچی نیس هیچی...😢😢😢
  • پاسخ:

   نارین خانم :
   سلاام 
   خوبی خواهری؟؟؟
   حرف بزن میخونم چون بی توجه نیستیم 🌹 تک تک پیام های شما کاربر ها برامون با ارزشه 🌹🙏
 10. زینب سادات: سلام اقای عبدالمهدی این مصاحبه شماست من مصاحبه تون خوندم اشکم سرازیر شد اینقدر شما خوبین که هرچی از خوبی هاتون بگم بازم کمه
  التماس دعا
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام
   نظر لطفتونه، بنده هم خیلی معایب دارم قطعا که خدا رو شکر خدا پوشونده.
   محتاجیم به دعا
 11. یاابالفضل العباس(هانیه)

  من چقد این نوشته هاتونو دوس دارم
  چند بار خوندم ولی هربار اشکمو درمیاره
  انقدر خوبی ازشما دیدم که واقعا نمیتونم باور کنم شما هم مثل ما مبتلا بودین
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   چی بگم واقعا
   گاهی آدم گرفتار یه سری چیزهایی میشه که خودش هم باورش نمیشه. وقتی نگاه میکنه مثل یه خواب میمونه.
   فقط امیدوارم مصداق اون فرمایش امیرالمومنین(ع) نشیم که فرمودن: الناس نیام، فاذا ماتوا انتبهوا (مردم در خواب اند. و آنگاه که مرگ آنها فرا رسد، متنبه و بیدار میشوند)
   خیلی ممنونم از شما
   واقعا لطف دارید به بنده ی حقیر
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   خواهش میکنم
   ان شاالله موفق باشید
 12. سلام چرا مطلبی که امروز نوشتم از این بخش حذف کردید ؟؟ اخه شاید به درد بچه ها دیگه بخوره
  • پاسخ:

   رضا:
   سلام
   حذف شده میتونید ببینید
 13. سلام به برادر گلم عبدالمهدی
  خیلی مطالب خوب و انگیززشی بود در واقع این حرف دل من بود که شاید قریب به نزدیک بالای 17 سال من درگیر این دو تا لجن زار بودم یکی دیدن فیلم پورن و دومی هم خ ا من الان 350 روز پاکی از خ ا رو دارم تجربه میکنم که هنوز باورش برام سخته چون تا حتی روزی 4 بار هم خ ا میکردم الان تنها مشکلم دیدن فیلم ه که باعث میشه یه خورده افسرده بشم الان هم تنها عامل تحریکم موبایله اخه نمیشه که ادم ذهنش منفی بشه به موبایل و اینترنت ان میخوام عادت کنم به داشتن موبایل و اینترنت و ندیدن و نرفتن به سایتهای مبتذل چون میدونم و اطمینان دارم که این کار هم شدنیه اگه نبود که من تا الان 350 روز پاکی رو تجربه نمیکردم فقط تنها استرس و نگرانی که دارم از ذهنم است که به علت تماشای زیاد فیلم پورن اسیب دیده است حالا نمیدونم چه وقت زمان میبره تا اسیبهاش برطرف بشه وقتی از اسیبهای فیلم پورن اطلاع پیدا کردم به خودم گفتم واویلا با خودم چی کار کردم اخه من الان 7 روزه که پاکی از ندیدن فیلم دارم تجربه میکنم یعنی تو چله ترک فیلم هستم ببخشید که مطلبم طولانی شد خوشحال میشم اگه مشاوره و کمکم کنید تا این مرحله رو هم به سلامت عبور کنم و به پاکی ابدی برسم چون اطمینان قلبی دارم که شدنیه اگه نبود که با این سابقه طولانی در انجام این گناه نزدیک 1 سال پاک نبودم منم جز شب روز دعا کردن برای شما که زحمت میکشید و گره از خلق خدا باز میکنید کار دیگری نمیتونم در حق تون انجام بدم بازم شرمنده که مطلبم طولانی شد امام زمان پشت و پناهتون
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام آقا جواد عزیز
   ممنون از این همه محبت شما
   قطعا شما وقتی یه مدت دیدن فیلم رو هم کنار بذارید، به مرور اون آسیب های بوجود اومده، برطرف میشن. و ذهن فعالی خودش رو بدست میاره.
   در واقع دیدن فیلم هم یجور عادته که انسان رو ممکنه به سمت خودش بکشونه. من توصیه میکنم مطلب زیر رو بخونید:

 14. ممنونم داداش که لطف کردین جواب کامنتمودادین. متن مصاحبتونم خوندم. خیلی حرفاتون بهم کرد دیدم نسبت به بعضی چیزا عوض شد. من بااینکه مذهبیم ولی ارتباط خوبی با امام زمان نداشتم اصلا نمیشناسمشون. امیدوارم باهاشون اشنا شم.
  یه قسمت از متنتون اشکمو در اورد:
  در اون لحظه قلب شما تپش شدیدی پیدا میکنه و هشدار میده که من طاقت گناه رو ندارم. در مواقع خطر این آژیر هشدار رو جدی بگیرید.

  قلب من پر از خداست. دیگه هیچجوره نمیذارم ازدستم ناراحت شه حتی با لعزش
  بااینکه چهلم تموم شده بود ولی تاحالا ازتون درخواست زیارت نداشتم.منم میرم حرم ولی دعای دیگران یجور دیگست. میشه لطفا به نیابتم زیارت کنین.
  اطلاعاتی که دراختیارم گذاشتین عالی بودن
  واقعا ممنون و متشکرم
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   خواهش میکنم. خدا رو‌شکر که مفید بوده.
   و ببخشید که جوابتون دیر شد به دلیل گرفتاری.
   البته دیدم پیامتون رو و دیروز نائب الزیاره بودم. راستی نمیدونستم همشهری هستیم.

   ان شاالله موفق باشین زیر سایه امام زمان (عج)
 15. دختر در جستجو خدا(مریم)

  سلام
  متن تون خوندم خییییییلی قشنگ بود
  من هم به حضرت زهرا قول دادم اگه سر 40 توبه موندم بهم یه جائزه بدن
  و مطمئنم که دست خالی بر نمی گردم
  فقط من می تونم یه چیزی خصوصی بهتون بگم
  فقط میشه بگید چه جوری بهتون بگم
  متشکرم
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام مریم خانم
   خدا رو شکر که خوب بوده. و تصمیمتون هم بسیار عالیه، خصوصا الان که نزدیک ایام فاطمیه هستیم.
   میتونید پیامتون رو خصوصی بفرستید (تیک ارسال نظر بصورت خصوصی رو بزنید)
   و البته ایمیلتون رو هم وارد کنید، که از اون طریق بتونم جواب بدم.
 16. سلام پیروز و سر زنده باشید من قبلا خیلی اعتیاد ب این عمل داشتم حتی در روز 3 بار هم انجام میدادم تو سن15یا کمتر بعد پارسال ب لطف خدا با این سایت آشنا شدم و تصمیم گرفتم ترک کنم الان یک سال دارم میجنگم تا 100روز هم پیش رفتم ولی بعدش شل شدم یعنی دیگ خیلی هم تحریک میشدم حتی با دیدن عکس هم تحریک نمیشدم و فک کردم خیلی مقاومم ولی بعدش متاسفانه شل شدم و این کار کردم بعد س ماه .الان در حال ترکم همش فک میکنم ب اینکه هیچوقت دچار این عمل نبودم ولی دروغ چرا یکم میترسم نکنه باز بعد ی مدت طولانی ترک باز شل شم.واینکه وقتی خیلی تحریک شم ضربان قلبم میره بالا و دیگ هیچی حالیم نیست ب کل تمام عوارض یادم میره حتی یادم میره خدا ناظر حالا شما ی راهنمایی بکنید ممنون
  • پاسخ:

   رضا:
   سلام خواهر بزگوارم
   شما رو یادم میاد . شما یکی از بهترین موردهای دختر اینجا بدوین که خیلی عالی بودید. مثه الان که عالی هستین. من شک ندارم میتونید اون 100 رو کنید 10000000 پس شکی به دلتون راه ندید! شما تا یه روز قبل اصن تا یه سایعت قبل اون کاری که باعث شد شکست بخورین فکر میکردین شکست بخورین اصن؟ نه خب الانم همین فکرو کنید ولی با این تفاوت که شما تجربه دارید و میدونید فلان چیز خط قرمز شماست و نباید ازش عبور کنید! شما الان با تجربه اید و باید بدونید توی روزهای پاکی زیاد چجوری دیگه عمل کنید که مشکلی پیش نیاد.
   من شک ندارم خییییییییییلی بهتر از قبل میتونید !
   البتماس دعا
   یا علی
 17. بزرگوار متنتون بسیار علمی و موثر و سنجیده و خردورزانه بود. محتاج دعای خیر شما هستیم تا این راه رو در گرای شما ادامه بدیم.
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   خیلی لطف دارید. و خدا رو شکر که به درد خورده.

   خدا یاور شما دوست عزیز
 18. سهیل یاقوتی

  سلام ممنون از متن زیباتون واقعا روم خیلی تأثیر گذاشت فقط یه چیزی شما هم در عین ترک در طول روز التتون سیخ میشد و بعد از چند دیقه ای دوباره به حالت اول بازمیگشت میشه بگید این امر طبیعی هستش که به تحرکات نزدیک نمیشم نمازم رو هم میخونم فکرم نمیکنم اما التم خود به خود........ میشه شما هم اینطوری بودید ؟
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام آقا سهیل
   این حالت در اکثر موارد طبیعیه.
   حالت بسیار طبیعیش معمولا در خواب و یا صبح موقع بیدار شدن از خوابه. البته در طول روز در زمانی که همین حالت خواب آلودگی ایجاد بشه ممکنه پیش بیاد.
   اما درغیر این موارد معمولا بدون هیچ فکر و تحریکی پیش نمیاد.
   ولی چیزی که هست گاهی ممکنه با توجه به اینکه فرد خیلی با این مسائل درگیر بوده، خودبخود این حالت پیش بیاد. و این بیشتر به خاطر عادت و همینطور ناخودآگاه ذهنه. و البته بعد از مدتی که از این افکار و عادت فاصله بگیرید، و خودتون رو کاملا به بقیه مسائل زندگی مشغول کنید، این حالت از بین میره.
   و البته گاهی خوردن غذاهای محرک هم میتونه اثر بذاره.
   ولی به هر حال جای نگرانی نیست.
   سعی کنید وقتتون رو پر کنید و خودتون رو به برنامه های زندگی مشغول کنید.
 19. سلام
  یه پیشنهاد میخوام بدم اونم اینه که این پست چند وقتی پست ثابت در صفحه اول سایت باشه چون مطالبش خیلی کامل و بعد از پست ثابت روشها تقریبا میشه گفت جامع وکامل هست و هم اینکه جزو تجربیات موفق دوستانه خیلی میتونه هم مفید باشه وهم لحاظ انگیزشی خوبه برای افرادی که تازه میان اینجا.
  باتشکر یاعلی
  • پاسخ:

   یاسین:

   سپاس از شما دوست عزیز

 20. سجاد سرسخت

  خدمت برادر عزیزم عبدالمهدی ( یاد خدا آرامش دلها ) عرض سلام دارم .
  از همون روز اول که مصاحبه شما توی سایت گذاشته شد خیلی مشتاق بودم که این مصاحبه رو به دقت مطالعه کنم چون می دونستم مطالب با محتوا و مفیدی رو خواهید داشت که به بنده و افراد مثل من ، در راه پاکی ، خیلی کمک خواهد کرد و انصافا هم همینطور بود ..ولی هر وقتی که می خواستم از اوایل متن شروع به خواندن کنم مرتبا کاری و یا مشغله و عامل مزاحمی پیش می آمد که موفق به مطالعه نمی شدم و این تا امروز ادامه داشت !
  بگذریم ..
  💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫
  قبلا هم به جنابعالی تبریک گفتم و جای دارد با کمی فاصله ، این موفقیت و پاکی شما رو بار دیگر تبریک بگویم 🍀
  💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫
  و این را هم بگویم که شما یکی از الگوهای من در این سایت هستید و واقعا حضور شما در سایت در کنار سایر مدیران زحمتکش ، بسیار با ارزش هست ...
  💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫
  چند جمله از صحبتهای زیبایتون رو که خوشم اومد پیش خودم یادداشت کردم و اینجا هم دوباره می نویسم ..
  ✅ تا زندگی جاریست تلاش باید کرد . آنکه کارها به دست اوست تو را خواهد رساند .
  ✅ از جذبه ی یک نگاه معشوق دلم تاب افتاد / گر نه این بی خبری در دل ما بود که بود .
  ✅ اگر ذهن نخواهد ، دیدن آنچنان تاثیری نمی کند ( و تکمیل کنم این جمله را ... اگر ذهن و دل نخواهد دیدن آنچنان تاثیری نمی کند ... ز دست دیده و دل هر دو فریاد که هر چه دیده بیند دل کند یاد )
  ✅ اینجا پایان کار نیست ، شروع یک نبرد است ،شروع یک زندگی زیبا .
  💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫
  مطالبتون راجب مشغولیت ذهنی و مشغولیت عملی عالی بودند ..
  ✔ اما راجب نماز
  🎋 همانا نماز انسان را از زشتی ها باز می دارد 🎋
  ☝ فکر می کنم با توجه به این آیه تاثیر نماز بر سایر عوامل بیشتر هست ..
  و البته این را هم قبول دارم که اگه کسی عوامل دیگر رو رعایت نکنه و یا کسی که لقمه حرام می خورد نمی تواند یه نماز خوب و با حال و با کیفیت داشته باشد .
  ✔ راجب خواب و خطورات ذهنی
  اینکه گفتید دیدن این گونه خواب ها رو به چشم فرصت ببینیم ، چندان موافق نیستم بلکه به نظر من باید به چشم یک زنگ خطر ببینیم از این رو که ، دیدن این گونه خوابها به رفتارهای غلط در گذشته ما بر میگردد و به دلیل تاثیری که بر سلسله اعصاب ما می گذارد به همچنین خوابهایی منجر می شود و وقتی فردی همچنان این خواب ها رو می بیند ،نشان دهنده این هست که خیلی بیشتر باید روی خودش کار کند و بیشتر از قبل طلب استغفار کند .
  البته می دانم که شما از دید مثبت این مساله رو بررسی کردید ..
  💫💫💫💫💫💫💫💫💫💫
  در پایان از جنابعالی به خاطر ارائه این مصاحبه زیبا تشکر می کنم . ان شاء الله پاکی شما ابدی هست و من و سایر کاربران این سایت با یاری خداوند و زحمات شما و مدیران سایت به پاکی ابدی می رسیم ..
  التماس دعا
  و من الله توفیق 🍀
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام برادر
   خیلی ممنون از لطفی که به بنده دارید.
   ولی حقیقتا لایق این همه تعریف شما نیستم.
   درمورد نماز حرفتون کاملا درسته، و جا داشت، من بیشتر دلیل مطلبم رو توضیح بدم، ولی طولانی میشد.
   همونطور که عرض کردم اینها نسبت به هم تاثیر و تاثر دارن. و به همین خاطر، هر دو طرفش رو بزرگان ذکر کردن. از طرفی گفته میشه تمام کارها دائر مدار نمازه. و از طرفی هم گفته میشه تا انسان، بقیه امورش رو اصلاح نکنه، نمیتونه نمازهاش رو اصلاح کنه.
   چون اینها در همدیگه تاثیر دارن.
   البته دلیل کم گفتنم از نماز با اهمیت بی نظیرش، موارد زیر هستن:
   حس کردم با توجه به فضای معنوی سایت، زیاد در این رابطه صحبت شده.
   در راهکارها اکثرا مواردی رو نوشتم که در همین مدت اخیر، برای خودم خیلی موثر بوده. نه اینکه نماز موثر نبوده. اصلا. ولی من چه قبل از ابتلام و چه بعدش اهل نماز بودم، و تو این مدت یک روش تازه برام حساب نمیشد.
   و آخر اینکه، برخی افراد مذهبی نیستن، و متاسفانه با نماز رابطه خوبی ندارن. گرچه اونها باید برای نمازشون هم اقدام کنن،ولی میخواستم فعلا برای اونها هم راهکاری بدم( حتی بنده اینترنتی با برخی از این افراد خارج از سایت مرتبطم و ازشون خواستم مطلبمو بخونن).
   در مورد خطورات هم دقیقا همونیه که شما نوشتید، چون من نگاهم بیشتر به کسانی بوده که اول راهن و ترک براشون دشواره.

   بنده هم از شما به خاطر توجهات دقیقتون ممنونم.
   ان شاالله همه بتونیم به هم کمک کنیم.
   موفق باشید در پناه خدا
 21. گناهکار جد اندر جد

  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  ** *** *** ** *** ****

  **** **** ** *** ** ** ***** ***** ** ** *** **** ***** ****** **** *** ** ***** ***** ** ** *** **** *********** ** **** **** **** **** * ****** **** ** **** ***** ***** *** ** ** ****** **** *****
  **** *** ** **** ***** *******
  *** *** ** **** ***** ***** *** **** * ** **** **** ****** **** ****
  ****** **** ***** **** ***** ** **** * *** ** **** ********

  **** **** **** ***** **** *
  ** *** *** ** *** * ***** ******* * **** * ***** ***** **** ** ***** **** * **** * *** ****** * ***** ** ** **** ***** *** **** * ****** **** ** ****** **** **** ******** **** ********* ******** **** **** ** **** **** ** ***** * ** ****** **** * **** ** ***** ****

  ***** **** *** *** *** ** **** *** **** ******* ***** *** * ****** ***** ** *** ** ****** ********* * ** *** ***** ** ***** * **** **** ***** ******** ****** *******

  ** **** **** **** **** **** ***** *** ** **** ** ***** *** *** ** ** **** ******** ** ***** ****** ** ** **** *** *** **** *** *** **** ******** **** *** **** *** * ** ******* **** *** ** **** ***** ***** ******* **** **** ****** ** *** ** ***** ********** ***** ************ **** *** ** **** **** ** ***** *** **** ***
  ***** ** *** *** *** **** ***** **** ****** *** **** ***** ***** **** *** *** *****
  **** *** ** ****** *** ** **** ****** **** **** **** ** ***** *** *** ***** ** **** ****** *

  ****** ****** **** *** ** *** ***** * **** **** ****** ** ***** ******

  ** **** **** * ***** *****
  ****** ** * *** ** ***** *** * *** *** ** **** ** **** ***** ***** ******** *** ** *** ** *** ***** *****
  * **** *** *** **** * **** ** ** **** ****** ** ******** *******

  **** ** ***** ** ***** *****
  **** ** **** *** **** ******
  ** **** *** *** **** *** *** ******
  ** **** ** **** ** ****** *** ** ******

  **** ** *** ** **** *** ******* **** ** **** *** *** ***** **************


  • پاسخ:

   مصباح: دوست عزیز قبلا در این مورد خود آقارضا که موسس سایت هستن به شما تذکر دادن
   قبل از تمام این حرفها ابتدا باید به خود یاد آورى کنیم که وقتى وارد جایى میشیم ابتدا باید به قوانینش احترام بذاریم
   امیدوارم این کار شما دیگه تکرار نشه

   یا حق
 22. عبدالمَهدی (یاد خدا آرامش دلها)

  الان بنده این همه حرف زدم، این آیه ای که نوشتید، مناسبتی داشت در جواب من؛ که مربوط به کسانی است که به آخرت ایمان ندارند؟
  اینطور رفتارها واقعا دلگیر کننده است.
  • پاسخ:

   مصباح: متاسفیم..
 23. خداوند بین شان حکم میکند!


  وَإِذَا ذُکِرَ اللَّهُ وَحْدَهُ اشْمَأَزَّتْ قُلُوبُ الَّذِینَ لَا یُؤْمِنُونَ بِالْآخِرَةِ وَإِذَا ذُکِرَ الَّذِینَ مِن دُونِهِ إِذَا هُمْ یَسْتَبْشِرُونَ

  هنگامی که خداوند به یگانگی یاد می‌شود، دلهای کسانی که به آخرت ایمان ندارند ناراحت می‌گردد؛ امّا هنگامی که از کسان دیگری غیر از خدا یاد می‌شود، آنوقت خوشحال می‌شوند.


  • پاسخ:

   مصباح: دوست عزیز این نظر رو باید در بخش آیه هاى منتخب قرار بدید!!!!!

   لطفا با نام مشخص نظر بذارید تا جوابهاى بهترى دریافت کنید
   ضمنا اینجا کسى حق اهانت به کاربران رو نداره

 24. عبدالمَهدی (یاد خدا آرامش دلها)

  به زهرا خانم

  خیلی ممنون خواهرم
  بابت دعا، چشم.
  من که همیشه راجع به خودم میگم به دعای گربه سیاه بارون نمیاد؛ ولی اون خدا خیلی کریمه که به ما هم نگاه میکنه و برای دعاهای بنده های حقیرش هم ارزش قائله.
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  به تو پارسایی...

  ممنون بابت راهنماییتون و روحیه ای که میدید.
  در مورد پیام قبلتون، بنده خوندم متنش رو. توصیه ی زیبایی بود که بابتش تشکر کردم.
  باید همیشه این آیه رو ورد لب داشته باشیم:
  و ما ابرئ نفسی ان النفس لامارة بالسوء الا ما رحم ربی ان ربی غفور رحیم(53 یوسف)
  یاد خدا همیشه موجب آرامش دلها بوده و هست. و هر یادی که خالی از یاد خدا باشه جز خسران چیزی به دنبال نداره.
  ابتدای متنی که نوشتم، با نام خدا آغاز شده و انتهای متنم هم از یاد محبوبم غافل نبودم.
  اما تشکر کردن از دوستان و مدیران، و همینطور از بندگان صالح خدا (که تمام این موارد رو خود خدا وسیله قرار داده و هر وقت بخواد این جایگاه رو از تمام اونها میگیره هنالک الولایة لله الحق) هیچ منافاتی با تشکر از خدا نداره؛ همونطور که خود شما در اون پیامتون از بنده تشکر کردید.
  قال الرضا(ع): من لم یشکر المنعم من المخلوقین لم یشکر الله عز و جل
  کسی که نعمت دهنده از مخلوقین را شکرگزاری نکند، شکرگزار خدا نیز نخواهد بود.
  فقط در مورد کلمه عبد و نامی که بنده برای خودم استفاده کردم، گویا برداشت اشتباهی شده. مطمئن باشید چیزی که شما برداشت کردید مقصود بنده ای که همه چیزم رو از خدا میدونم نبوده.
  یک بحث علمی است که خوندنش برای تمام دوستان میتونه مفید باشه.
  از لحاظ اصطلاحی به اینجور الفاظ، لفظ مشترک میگن. یعنی لفظی که ظاهرش یکیه ولی دو یا چند معنای مختلف داره.
  کلمه "عبد" حداقل در دو معنا استفاده شده. یکی به معنای پرستش است و یکی هم اصطلاحی است که از قدیم رایج بوده و به بردگان، عبد میگفتند. که خود پیامبر هم بارها این لفظ را نسبت به افراد مختلف به کار برده اند. در این مورد دوم، عبد به معنای مطیع است. و اطاعت از افرادی که خود خداوند دستور داده، هیچگونه اشکالی ندارد مانند اطاعت از پیامبر و معصومین و پدر و مادر. همانگونه که امیرالمومنین(ع) فرموده: انا عبد من عبید محمد(ص)
  برای دقیق تر شدن معنای لفظ "عبد" از چند تا از لغتنامه های عربی مطالبی رو نقل میکنم. برخی چون عربی بلد نیستن، سعی میکنم ترجمه و خلاصش رو بیارم:
  کتاب العین نوشته خلیل بن احمد فراهیدی(از معتبرترین کتب لغت):
  عبد هم به معنای انسان است که در این مورد میگویند عبدالله(عبد خدا) و جمع آن میشود عباد.
  و هم به معنای انسان مملوک است که جمع آن میشود عبید.
  و عامه اتفاق نظر دارند که بین بندگان خدا(عبادالله) و بندگان مملوک(عبید المملوکین) تفاوت وجود دارد.
  و اما عبدی که به مولایش خدمت میکند در این مورد نمیگویند عَبَدَه (او را عبادت کرد) و چنین فعلی به کار نمی برند.
  در مورد جمله "تعبّد فلان فلانا" به این معناست که او را مانند عبد(مطیع) قرار داد گرچه آزاده باشد. مثال این مورد، این بیت شعر عربی است:
  تعبّدنی نمر بن سعد، و قد اری
  و نمر بن سعد لی مطیع و مهطع
  در این شعر اصیل عربی کاملا واضح است که عبد به معنای مطیع است.
  در کتاب اساس البلاغه زمخشری (که نویسنده از ادیبان و مفسران مشهور است) نیز همان بیت شعر و معنی کلمه عبد ذکر شده است به همراه توضیحاتی دیگر.
  از کتاب المعجم الوسیط:
  عبده: ذل له (یعنی خاضع شد برای او) و وقتی گفته می شود عبد الطریق و عبد البعیر به همین معناست. و به همین معناست آنچه در آیه قرآن آمده: وتلک نعمة تمنها علیّ أن عبّدت بنی إسرائیل (و آیا اینکه فرزندان اسرائیل را مطیع خود ساخته ای نعمتی است که منتش را بر من بگذاری)
  قطعا بنده کلمه عبد رو به معنایی که در برابر خدا استفاده میشه به کار نبردم و چنین نیتی نداشتم.
 25. تو پارسایی من گناهکارم


  پیام قبلی خیلی زیبا بود

  ترجمه ی آیه ی 65 سوره ی عنکبوت بود با تفسیر به روز

  گفتم وقتی تو کشتی زندگی داری غرق میشی خالصانه خدا را میخونی ولی همینکه نجاتت داد بنده ی کسانی دیگری غیر از خدا میشی
  این کجاش مشکل داره آخه

  دلمو شکوندی


  حالا آیه رو نگاه کنید

  فَإِذَا رَکِبُوا فِی الْفُلْکِ دَعَوُا اللَّهَ مُخْلِصِینَ لَهُ الدِّینَ فَلَمَّا نَجَّاهُمْ إِلَى الْبَرِّ إِذَا هُمْ یُشْرِکُونَ

  هنگامی که بر سوار بر کشتی شوند، خدا را با اخلاص می‌خوانند (و غیر او را فراموش می‌کنند)؛ امّا هنگامی که خدا آنان را به خشکی رساند و نجات داد، باز مشرک می‌شوند!
  ترجمه:حضرت آیت الله مکارم شیرازی


  ❌به یاد خدا

  خیلی مواظب باش تو چله ی دوم
  خطر اگه بیشتر نشه کمتر نمیشه!
  مخصوصا نیمه ی اولش

  بیشتر از چله ی اول مواظب باش

  خدا یاورت قهرمان

  منتظرتم در باشگاه160 تایی ها
  ان شاء الله تعالی  بگو من فقط پروردگارم را صدا میزنم و احدی را شریک او قرار نمیدهم.آیه ی 20 سوره جن
  • پاسخ:

   مصباح: دلیل ستاره دار کردنش چیزی بود که در جواب نظرتون گفته شد
   سپاس از شما

   خداوند یار و نگهدارتون
 26. زهرا
  سلام به برادرم یاد خدا ارامش دلها
  خیلی خوشحالم که تونستین این چله اولو با موفقیت پشت سر بذارین
  و بهتون تبریک میگم
  درواقع تولد دوبارتون مبارک
  ان شاالله که با کمک امام زمان همه مراحل زندگیتون امام زمانی باشه
  ما رو هم از دعاتون فراموش نکنید
  موفق و پیروز باشید
  • پاسخ:

   مصباح: على یارت زهراجان
   إن شاء الله این موفقیت بزرگ ابدیه و تقرب به خدا نصیب ایشون و همه کاربران خوب سایت بشه

 27. عبدالمَهدی (یاد خدا آرامش دلها)

  به مرمر خانم

  متشکر.
  چشم حتما
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  به فقیر الی الله

  خواهش میکنم. با محبت شما دوستان خستگی نوشتنش از تن درمیاد.
  بابت توصیتون هم ممنون.
  باید مراقب بود.
  • پاسخ:

   مصباح: درود بر شما
 28. فقیر الی الله

  بخش‌هایی از این نظر که با * مشخص شده، توسط مدیر سایت حذف شده است
  سلام به همگی و مخصوصا نویسنده ی زحمت کش متن.

  از اینکه وقت صرف کردید از شما متشکرم.ان شاء الله همگی بهره ببریم.
  تو نبرد زندگی با یه دشمن غدار طرفیم دشمنی بنام ابلیس!
  ******
  ***** ***** ******
  **** ***** ***** ****** ** ***** ** *** *** * ***** ** **** ** ** *** *********** ******** ** **** ******* * ***** ** ***** **** **** **** ****** * ****** *****
  **** ***** **** ***** ** ***** ** ***** ***** ****** ***** **** **** ** **** *** *** **** **** **** ** ***** ** ******

  ********* *** *** ****** **** ***** ** ** ***** * ***** *** ***** **** **** * *** **** ***** * *** ** ** ***** **** **** *** **** ******* ***** ******* * ** ** ** *** ** ***** * *** ** **** **** * *** *** ** ****** ***** *** **** ** **** **** *** * ** **** **** *** ***** **** ** *** *** **** * ***** ** ****** ******

  ****** **** * ***** ** ******
  ***** **** ****** ****

  *** **** **** **** *** **** *** ***** *** **** ***** ** **** *** ***** **** **** * ***** ** *** *** *** **** **** ****** ** ***** **** ** ** *** **** ***** * **** ** ****** *** ** **** ***** **** **** ** *** *** **** *** ******* **** *** ***** ***** ** ***** ****** *** ** ***** **** *** ********

  [قل انما ادعوا ربی...]آیه ی 20 سوره ی جن

  • پاسخ:

   پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم): پارساترین مردم کسی است که مجادله را رها کند
   هرچند حق با او باشد.


   سلام و سپاس از نظر پربار و صمیمانتون!!! ولی ما اینجا برای هدف دیگه ای دور هم جمع شدیم
   و السلام علی من اتبع الهدی

   یا علی
 29. مـــــرمـــــر

  سلامــــــــــ
  تبریکــــــــــ...
  وقتی میرین حرم سلام منو هم به امام رضا برسونید!
  و امیدوارم تا همیشه پاک بمونید...
  • پاسخ:

   مصباح: درود بر آبجى مهربونمون
   على یاورت مرمر عزیز
 30. عبدالمَهدی (یاد خدا آرامش دلها)

  خیلی ممنونم از همه شما دوستان.
  به امید رهایی همه ی بنده های خوب خدا.
  انگار دلم نمیاد یکی یکی جواب ندم.
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  به حسین مرد روزای سخت
  داداش ان شاالله یه روز به همین زودیا نوبت شما هم میشه. من بار قبلی تا 23 روز رفتم فکر کردم همه چی تمامه ولی روی یه اشتباه...
  تا یه هفته درگیرش بودم تا دوباره تونستم خودمو پیدا کنم، و بعد همون ماجرایی که تو متن نوشتم.
  در مورد اون حدیث هم، فقط خوندنش کافی نیست. باید درکش کنی با تمام وجود. نذار در نگاه امیرالمومنین(ع) شگفتی داشته باشی.
  ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  بهار خانم
  خیلی ممنون شما هم مثل همیشه لطف دارین.
  بنده هم دعاگوتون هستم.
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  به دانی
  مطمئن باشید اون روز خوب بالاخره برای شما هم رقم میخوره. دور نیست اون روز.
  ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
  به صدف خانم
  ممنونم
  در مورد زیارت ان شاالله در اولین فرصت.
  هم برای شما و هم مادرتون جداگانه
  • پاسخ:

   سلامت و سربلند باشید إن شاء الله
 31. ممنونم از متن زیباتون، دقیقا همون لحظه باید بگی نع!
  طولانی بود ولی خیلی لذت بردم اینقدر که دلم نمیخواست تموم بشه!
  بیت آغاز و پایان تون هم خیلی دلنشین بود، مثل آیات و مثالهاتون...
  واقعا بهتون تبریک میگم.
  امیدوارم همیشه دلتون با یاد خدا آرام باشه و تا ابد پاک بمونید...
  دلم میخواست منم مثل دوستان بهتون بگم از طرف من هم زیارت کنین ولی میگفتم شاید باعث سختی و زحمتتون بشه، اما اگه فرصت کردید و براتون مقدور بود از طرف من و مادر مرحومم زیارت کنین، به دعای خیر شما و همه ی دوستان خیلی احتیاج دارم،

  در پناه خدا و امام زمان شاد و سلامت و پیروز باشید.
  • پاسخ:

   مصباح: ما شاء الله به آبجى گل و بانشاطمون
 32. متن عالی و خوبی بود..من امروز شکست خوردم.دلیلشم این بود که همون اول به ذهنم نه نگفتم و به بهونه اینکه گفتم فقط ی نگاهه معمولیه شکست خوردم..ولی تا جون دارم ،تا هنوز قلبم میزنه امید دارم به رحمت خدا.به اینکه آخرش ی روزی دست منم میگیره و میبره بالا و بهم میگه دیدی چهل روز پاک موندی..به امید اون روز..از الان دوباره بعد از هزار بار شکست میخام شروع کنم..ولی اینبار جدی تر،قوی تر..هربار که فکرمنحرفی بیاد تو ذهنم همون موقع پرش ذهنی ایجاد میکنم واس خودم..نمیدونم این حس خوب الانم رو چند روز دیگه هنوز دارم یا نه ولی سعی میکنم که دوباره گول شیطان رو نخورم..مرسی از این سایت خوب..مطمانم همین که با این سایت مدتیه آشنا شدم کار خداست..خدایا دوستت دارم
  • پاسخ:

   مصباح: خدا رو شکر
   خدا دستتون رو محکم گرفته و قطعا کمکتون میکنه موفق بشید

   پیروزى نزدیکه به امید خدا
 33. داداش یاد خدا ارامش دلها بازم تبریک بابت 40 تایی شدنتون
  حرفاتونم عالی بود مث همیشه دعامون کنین ماهاهم پاک بمونیم
  پاکیتون ابدی و اجرتون با صاحب سلام
  • پاسخ:

   على یار و یاورت آبجى گل
 34. حسین مرد روزای سخت

  حیف موقعیتشو داشتم که مصاحبمم منتش بشه ولی گند زدم.
  بهت تبریک میگم داداش خیلی بهم کمک کردی.
  ولی بعضی وقتا نا امیدی انقدر زیاده و اون حس لعنتی شکست خورده بودن که واقعا با یه حدیث ادم امیدوار نمیشه.
  مثل الان من
  • پاسخ:

   مصباح: به امید خدا مصاحبه شما هم همین روزها منتشر میشه
   پیشرفتتون جاى تحسین داره، ما شاء الله

   موفقیت از آنچه تصور میکنید به شما نزدیکتر است.