46راهکار کمکی ترک کردن :: مرکز نزدیکی به خدا
مرکز نزدیکی به خدا

خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
اللهم عجل لولیک الفرج

بایگانی

۶

46راهکار کمکی ترک کردن

راه هایی برای تغییر

 

   بفرمایید ادامه مطلب...   

                        

نخستین گام برای درمان استمناء، اعتقاد و ایمان به درمان‏پذیری آن و دوری از یأس و ناامیدی است. اما رسیدن به نتیجه و ایجاد هرگونه تغییر و دگرگونی نیازمند گذشت زمان، انتخاب راه صحیح و به کارگیری دقیق دستورها است. از همه اینها مهم‏تر، اراده و خواست فرد، نقش کلیدی و محوری را ایفا می‏کند. درمان و چاره جویی باید منطبق با خواست فرد باشد؛ زیرا تا وقتی که او نخواهد، می‏توان با قاطعیت گفت که درمان نخواهد شد. بنابراین بیمار اگر بخواهد، می‏تواند بر بیماری اش غلبه کند و جمله معروف «خواستن توانستن است» عین حقیقت است .

 

2- تلاش برای تقویت اراده از گام‏های مهم در امر بهبود است. نگویید اراده از ما سلب شده است! ممکن است اراده انسان ضعیف شود؛ ولی هیچ گاه از بین نمی‏رود. نشانه اینکه هنوز اراده باقی است، این است که شخص این عمل را در حضور دیگران و در هر شرایطی انجام نمی‏دهد. برای تقویت اراده، راه‏های زیادی پیشنهاد شده که از جمله آنها تلقین به خود است. اراده همچون نهالی است که باید آن را پرورش داد تا به مرحله خودشکوفایی و ثمردهی برسد .

ویکتور پوشه – روان شناسِ فرانسوی – می‏گوید: افراد مبتلا به استمناء، هر روز به دفعات مختلف با تمرکز فکر به خود بگویند: «من به خوبی قادرم این اعتیاد را از خود دور کنم، من قادرم». تکرار این عبارت ساده، اثر عجیبی در تقویت اراده و روحیه دارد.

پل ژاگو بر آن است که: تلقین، قبل از خواب نیز مؤثر است .

 

3- سعی شود شکم به هنگام خواب، بیش از حد معمول پر نباشد .

 

4- از پوشیدن لباس‏های تنگ و چسبان اجتناب گردد .

 

5- از نگاه کردن به مناظر، فیلم‏ها و تصاویر تحریک کننده، خودداری شود .

 

6- از شنیدن و خواندن مباحث و مطالب جنسی و حتی شوخی‏های تحریک ‏کننده و فکر کردن در این امور، دوری شود.

 

7- از خوردن مواد غذایی محرک، مانند خرما، پیاز، موز، تخم‏ مرغ، گوشت سرخی، و غذاهای چرب، اجتناب و به میزان ضرورت اکتفا شود .

 

8- قبل از خواب مثانه تخلیه شود .

 

9- از نوشیدن افراط گونه آب و مایعات پرهیز شود .

 

10- از دست ‏ورزی با اندام جنسی، باید اجتناب نمود و در هیچ شرایطی، نباید دست‏ ورزی کرد .

 

11- هرگز نباید به رو خوابید .

 

12- به منظور تخلیه انرژی زاید بدن، به طور منظم و زیاد باید ورزش کرد .

 

13- برای اوقات فراغت خود، برنامه داشته باشید و آن را با مطالعه، ورزش، عبادت و … پر کنید .

 

14- سعی کنید کمتر در مکانی خلوت و تنها و دور از نظر دیگران باشید. هرگاه مورد هجوم افکار جنسی واقع شدید، باید بلافاصله از مکان خلوت و دور از نظر دیگران خارج شوید و خود را به کاری سرگرم کنید. در این زمینه گفت و گو با دوستان، مشارکت در برنامه های جمعی بسیار مفید است. تلقین به شخص کمک می‌کند تا اراده‌ی خود را تقویت کند و به خود بگوید که می‌تواند استمنا را کنار بگذارد .

 

15- منحرف کردن فکر بسوی چیز دیگری، در صورتی که تحریکی برای استمناء اتفاق افتاد .

 

16- دوری از خیال‌پردازی و سرگرم بودن به کارهای مفید مانند مطالعه، ورزش و … .

 

17- تنهایی، کلید اقدام به استمنا است. لذا تا آنجا که ممکن است تنها نمانید .

 

18- هر وقت به فکر این کار افتادید به خود بگوئید که الان خدا من را می بیند .

 

19- هر وقت به فکر این کار افتادید به خود بگوئید که می خواهید در مقابل چه کسی گناه کنید .

 

20- هر کاری که شما را به فکر این کار بیندازد آن کار را سریع ترک کنید . 

 

21- هر صحنه ای که شما را تحریک می کند آن صحنه را ترک کنید .

 

22- به خدا توکل کنید .

 

13- قاطعانه برای ترک این عمل تصمیم بگیرید. (اگر قبلاً نیز تصمیم به ترک خودارضایی گرفته باشید اما موفق نشده باشید، اراده شما تا حدی ضعیف شده است. در این صورت باید به خود تلقین کنید که اراده قوی ای دارید. برای این کار موفقیت های خود در زندگی را در ذهن مرور کنید و مرتب به خود بگویید که من بسیار پر اراده هستم و تصمیم به هر کاری که بگیرم، آن کار را انجام خواهم داد) .

 

24- از رفت و آمد با کسانی که شما را مستقیم و غیر مستقیم به خودارضایی دعوت می کنند، دوری کنید و رابطه خود را با این گونه دوستان قطع کنید.

 

25- از صحبت کردن در مورد مسائل شهوت انگیز دوری کنید.

 

26- از بودن در مکان های تنها خودداری کنید و وقتی به حمام و دستشویی می روید، در را قفل نکنید.بعد از شستشو حمام را سریع ترک کنید .

 

27- از نگاه کردن به بدن عریان خود نیز اجتناب کنید .

 

28- سعی کنید تماس بدنی با دیگران ولو در شوخیهای دستی پرهیز کنید .

 

29- روزه گرفتن دو روز در هفته برای کم کردن حس شهوت جویی شما بسیار مفید است. اگر قادر به روزه گرفتن نیستید، غذای خود را به حداقل برسانید و وعده غذایی ظهر را نخورید. سعی کنید به هنگام خواب شکم شما بیش از حد معمول پر نباشد .

 

30- شبها قبل از خواب مطالعه کنید و با لباس کامل بخوابید و بعد از بیدار شدن سریع رختخواب را ترک نمایید. همچنین هرگز به رو نخوابید .

 

31- سعی کنید دائما وضو داشته باشید .

 

32- از ذکر خدا ولو در دل غافل نشوید .

 

33- شبها تا آنجا که ممکن است تنها نخوابید و یا در جایی بخوابید که فرصت انجام این عمل نباشد .

 

34- به یاد داشته باشید که تصمیم دارید این عمل را ترک کنید .

 

35- بعد از تصمیم حتی یک بار هم سراغ این عمل نروید زیرا اراده شما را سست خواهد کرد .

 

36- یاد مرگ، انسان ساز است .

 

37- پشیمانی بعد از عمل را بیاد داشته باش .

 

38- این احتمال را بده که دیگر زنده نمانی و بدون توبه در پیشگاه خدا حاضر شوی .

 

39- مضرات این عمل را بیاد داشته باش .

 

40- این را بدان که بخاطر لذت چند لحظه ای از رحمت خدا دور می شوی .

 

41- نماز معجزه ای هست برای ترک خود ارضایی . حتما از این معجزه استفاده کن . خودت خواهی فهمید که چقدر کارت رو آسون میکنه . نماز معجزه میکنه برای ترک خود ارضایی . از آدمهای مختلفی که تونستند بعد از سالها و چندین بار شکستن توبه، خود ارضایی رو ترک کنند بارها شنیدم که نماز خیلی بهشون کمک کرده برای ترک .

 

42- از ائمه حتما کمک بگیر . این عزیزان رو واسط بین خدا و خودت قرار بده و ازشون بخواه که کمکت کنند . شک نکن کمکت میکنند . حتی اگر به این چیزها اعتقاد نداری باز هم ازشون کمک بخواه . ضرر که نداره . اهل بیت انقدر بزرگوار هستند که در این صورت هم کمکت میکنند . حضرت ابوالفضل (ع) و امام حسین (ع) رو فراموش نکن و حتما از این دو عزیز خدا هم کمک بخواه . خواهی دید که کارت چقدر جلو میفته و چقدر راحت تر این کار رو ترک میکنی .

 

43- یادداشت هایی برای خود نوشته و بر روی وسایل خود بچسبانید. در امر ترک خودارضایی میتوانید از ذکرهای خدا، توصیه های ترک این عمل زشت، یاد آوری برای خود، اثرات سوء این عمل، عذاب های الهی در این عمل و در آخر به لطف و امید خدا برای ترک این عمل ، استفاده نمایید .

 

44- هر روز پاکیتون رو در جایی ثبت کنید و به ازای هر روز پاکی یک ستاره یا علامت برای خودتون بزنید . مثل یه کاغذ دیواری یه دفتر و یا هر چیز دیگه ای . در جلوی دیدتون باشه بهتره فکر میکنم . این یک روش علمی ثابت شده هست برای تشویق خودتون . خیلی موثر هست . روانشناسان هم این روش رو زیاد توصیه میکنند . میتونید بیایید در همین وبلاگ هم ثبت کنید هر روز پاکیتون رو . روز شمار بیندازید و هر روز یا هفته یا هر زمانی بیایید در قسمت نظرات این وبلاگ و کامنت بدید و اعلام کنید . واقعا تاثیر گذار هست . امتحان کنید .

 

45- اگر خدای نکرده دوباره رفتید سراغش و توبتون رو شکستید خودتون رو تنبیه کنید. مثلا با خودتون عهد کنید که اگر دوباره رفتید سراغش 5000 تومان بیندازید صندوق صدقه . لازم به ذکر هست که تنبیه هم هر چقدر سخت تر باشه بهتر هست و مفید تر . به هیچ وجه و به هیچ وجه تنبیه رو فراموش نکنید . حتما قرار و تنبیهی برای خودتون بذارید و حتما بهش عمل کنید . تنبیهتون هم هر چقدر سخت تر بهتر و مفید تر .

 

46- برای خودتون تشویق بذارید . یعنی مثلا عهد کنید با خودتون به ازای هر هفته پاکی یک هدیه برای خودتون بخرید یا مثلا قرار بذارید با خودتون که اگر بیش از 20 روز پاک بودید یه ادکلن و یا ساعت و یا هر چیز دیگه ای که شما رو خوشحال میکنه برای خودتون بخرید . حالا هدیش رو هم که خودتون تعیین میکنید . این یه مثال بود . کارهای تشویقی خیلی زیاد دیگه ای هم هست که میتونید برای پاکی خودتون در نظر بگیرید . روانشناسان این راهکار رو هم توصیه میکنند ..

 

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

نظرات (۶)

  • پاسخ:

   حس بارانی

   خواهش میگنیم 

   خوشحالیم گ راضی هستید😊
 1. ✔Mukhtar saghafi✔

  سلام
  خیلی ممنون بابت این پست
  تاثیرگذارتون
  عالی بود😊😊😊😊😊
 2. دلم پاکی میخواد

  به چهار روز رسیدم ولی بازم ...


  میدونید من تو ابن چهار روز وسوسه شدم ولی فقط به خاطر یه نفر که از جونم بیشتر دوسش دارم این کار رو انجام ندادم ولی بازم.... ابن دفعه دیگ نمیدونم چی تو وجودنه باید تمومش کنم و میدونم که خیلی سخته من خیلییی ارزو های بزرگی دارم مرسی بابت این پست بسیار ارزش مند
  • پاسخ:

   نارین خانم : 
   اتفاقا آدم باید بخواد که عمل کنه 🌹 اراده مهم ترین شرطه 
   مرسی از نظر لطفی که دارید امیدوارم مورد استفاده واقع شده باشه ☺
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   زنده باشید