خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
الهم عجل لولیک الفرج

۳

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس

این نظریه اثبات شده است که افرادی با اعتماد به نفس بالا، موفق‌تر، شاد‌تر و از زندگی لذت بیشتری می‌برند.

در ادامه ۹ تکنیک برای افزایش اعتماد به نفس را برای شما شرح می‌دهیم:

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس - از مقایسهٔ خود را دیگران دست بکشید.

۱- از مقایسهٔ خود با دیگران دست بکشید

یکی از بهترین روش‌ها برای افزایش اعتماد به نفس این است که از مقایسهٔ خود با دیگران دست بردارید. مشکل اینجاست که شما فقط قسمت کوچکی از شخصیت آن فرد را که در حال مقایسه‌اش با خودتان هستید می‌بینید. هر شخص به صورت متفاوتی فکر می‌کند، درک می‌کند، احساس می‌کند و یاد می‌گیرد. شما تنها فرد در این جهان هستید که قابلیتی خاص دارید. منظور من توانایی‌های خارق‌العاده نیستند بلکه روش و راهی است که شما برای حل یک مسئله از آن استفاده می‌کنید.

 مشاهده کامل متن در ادامه مطلب 

یادتان باشد هیچ دو اثر انگشتی یکسان نیستند. وقتی شما خود را با فرد دیگری مقایسه می‌کنید، در ذهنتان او را در تمام مسائل بهتر از خود می‌بینید. این کار به هیچ وجه روش خوبی برای ارزیابی خودتان نیست. به جای این کار بهتر است نگران این باشید که چقدر خودتان را دوست دارید. شما احتمالاً شگفت زده خواهید شد وقتی ببینید افرادی که خود را دوست دارند چقدر شاد تر از افرادی هستند که خود را دوست ندارند.

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس - همیشه ارتباط چشمی برقرار کنید.

۲-همیشه ارتباط چشمی برقرار کنید

اکثر مردم خیلی زیاد نگران این هستند که دیگران چگونه در مورد آن‌ها فکر می‌کنند. با ایجاد ارتباط چشمی می‌توانید خود را یک فرد شایسته، نترس، با اعتماد به نفس نشان می‌دهید.اثر ارتباط چشمی در افزایش اعتماد به نفس شما تاثیر شگرفی دارد . یک ترفند کوچک وجود دارد و آن این است که اگر شما از این ترس دارید که مستقیم به چشم طرف نگاه کنید، به جای چشمان طرف، به فاصلهٔ میان دو ابروی آن فرد نگاه کنید. در این حالت نه شما مستقیم به فرد نگاه کرده‌اید و نه آن فرد متوجه این موضوع می‌شود.

برای این کار شما باید مدتی تلاش کنید تا این کار عادت شما شود.

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس- تغذیهٔ سالم و ورزش.

۳-تغذیهٔ سالم و ورزش

ظاهر شما علت اصلی اعتماد به نفس پایین در شماست. بهبود ظاهر شما می‌تواند به طرز شگفت انگیزی اعتماد به نفستان را افزایش دهد. به نظر من بهترین راهی که هم می‌توانید حس خوبی داشته باشید و هم اندامی مناسب، ورزش کردن است نه عمل جراحی زیبایی!!

هر ورزشی که انجام دهید خوب است چون باعث ترشح اندورفین می‌شود این مادهٔ شیمیایی موجب احساس نشاط و بالا رفتن روحیه در شما می‌شود. ورزش کردن به خودی خود باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود و ادامهٔ آن باعث تناسب اندام. از شما نمی خواهیم به یک قهرمان ورزشی تبدیل شوید. کمی با خودتان بیشتر مهربان باشید و سعی کنید روزانه یا حتی بصورت هفتگی فعالیت ورزشی را در برنامه خود قرار دهید.

بخصوص اگر یک فعالیت ورزشی همراه با دوستان و نزدیکان خود داشته باشید . در این حالت شما بیشتر لبخند می‌زنید و احساس خوبی خواهید داشت. لبخند بیشتر شما موجب افزایش اعتماد به نفستان می‌شود. به نظر شما آیا رابطه ای میان این دو وجود دارد؟

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس - شیک لباس بپوشید.

۴-شیک لباس بپوشید

آیا شنیده ایدکه می‌گویند «وقتی خوش‌تیپ باشید، احساس خوبی خواهید داشت» این واقعاً حقیقت دارد. وقتی شما شیک لباس بپوشید تأثیر مثبت بر خود و دیگران می گذارید این گونه لباس پوشیدن احساس راحتی خاصی به شما می‌دهد. برای شیک پوش بودن لازم نیست هزینه های بسیاری را به خودتان تحمیل کنید. فقط کافی است کمی در زمینه لباس و همنشینی رنگ ها در پوشیدن لباس اطلاعات کسب کنید. در بدترین حالت اگر خود را دارای سلیقه خوبی برای خرید لباس های شیک و مناسب نمی بینید از یکی از دوستان نزدیک خود که می تواند به شما کمک کند در خرید و ترکیب بندی لباس خود بهره بگیرید.

شیک لباس پوشیدن یکی از ساده‌ترین راه‌هاست که باعث افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس- از دیگران تعریف کنید.

۵-از دیگران تعریف کنید

مثبت اندیش باشید. این به شما اجازه می‌دهد تا نقاط قوت دیگران را ببینید و از آن‌ها تعریف کنید. خوب این چه ربطی به اعتماد به نفس داشت!؟ وقتی شما از دیگران تعریف می‌کنید به طور حتم آن‌ها هم همین گونه با شما رفتار می‌کنند و از نقاط قوت شما می‌گویند. به قول یک مثل قدیمی می‌گوید «اگر خواستید چیزی بدست بیاورید اول باید آن را به دیگران ببخشید» وقتی دیگران نقاط قوت شما را می‌گویند مانند یک ذره بین عمل می‌کنند که رفتار های مثبت شما را بهتر نشان می‌دهند و این موجب پیشرفت و افزایش اعتماد به نفس شما می‌شود.

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس- به افراد محتاج کمک کنید.

۶-به افراد محتاج کمک کنید

در ظاهر کمک به بیچارگان و درماندگان ممکن است این گونه به نظر برسد که این کار موجب ناراحتی می‌شود. اما شاید ندانید که کمک کردن به نیازمندان یکی از بهترین احساسات را در شما ایجاد می‌کند. افرادی که به صورت داوطلبانه این کار را انجام می‌دهند معمولاً افراد با اعتماد به نفس، با اراده ای هستند. خوشبختانه این روزها به همت شما مردمان با انگیزه و مهربان در گوشه و کنار سرزمین مان مراکز بسیاری برای کمک به انواع قشر های نیازمند راه اندازی شده اند.

راستی یادتان نرود! کمک به افراد محتاج صرفا با پول نیست ، شما می توانید با ارائه رایگان کار و خدمتی که در آن تخصص دارید به افراد نیازمند کمک کنید. همین امروز اینترنت را برای یافتن مراکز خیریه در نزدیکی خود جستجو کنید.

به قول آنتونی رابینز : راز زندگی در بخشش است.

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس- با ترس‌هایتان رو به رو شوید و از ان‌ها فرار نکنید.

۷- با ترس‌ هایتان رو به رو شوید و از آن‌ها فرار نکنید

این دلیل عدم اعتماد به نفس در بیشتر مردم دنیاست. ترس‌های ما رابطهٔ مستقیم با احساسی دارد که ما از خود داریم. وقتی ما از چیزی می‌ترسیم، حس می‌کنیم که در آن زمینه ناتوان هستیم و این موجب کاهش اعتماد به نفس می‌شود. برای رفع این مورد شما باید با ترس‌ هایتان رو به رو شوید. از ترس‌ هایتان وحشت نکنید. بهترین راه این است که بفهمید چرا این ترس‌ ها در شما به وجود آمده اند.

یاد بگیرید هیچ گاه از شکست نترسید. هر شخصی بارها در زندگی شکست می‌خورد. شکست‌های شما زندگی‌تان را تعریف نمی‌کنند. شما مسئول پاسخگویی به شکست‌ هایتان و رفع آن‌ها هستید.

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس- همیشه اعتماد به نفس داشته باشید.

۸-همیشه اعتماد به نفس داشته باشید

اعتماد به نفس را همیشه با خود همراه کنید. در واقع من از شما نمی‌خواهم تلاش کنید که اعتماد به نفس داشته باشید و به خود استرس راه بدهید که مثلاً الآن من اعتماد به نفس دارم یا نه و …

      چند راه برای اینکه بتوانید اعتماد به نفس را در ظاهر خودتان نمایش دهید را برایتان می‌گویم.

–    با صدا و تن مناسب صحبت کنید.

–    نسبت به طرز ایستادنتان آگاه باشید.

–    حالت دست‌ها و بازوهایتان را مناسب و درست نگه دارید.

–    از دست‌های خود در زمانی که توضیح می‌دهید استفاده کنید.

9 تکنیک برای ایجاد و افزایش اعتماد به نفس- آنقدر وانمود کنید تا به دستش بیاورید.

۹-آنقدر وانمود کنید تا به دستش بیاورید

ممکن است این حرف را قبلاً نیز شنیده باشید. به نظر من در مورد اعتماد به نفس واقعاً درست است.

اگر شما در وضعیتی قرار بگیرید که احساس کردید اعتماد به نفس شما کم شده، وانمود کنید که اعتماد به نفس بالایی دارید. مطمئن باشید که اثر می‌کند. در آن لحظه فکر کنید یک فرد با اعتماد به نفس و محکم هستید. سعی کنید ظاهرتان را هم کنترل کنید. بهتر است برای اینکه بتوانید سریع این کار را انجام دهید یک فرد با اعتماد به نفس را در ذهن تجسم کنید.

منابع: addicted2success.com  ,   degaresh.com

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

نظرات (۳)

  • پاسخ:

   آسمان پاک :
   سلام. خواهش میکنم
 1. سلام.یک صوت فوق العاده انگیزشی از دکتر افشار.تقدیم به همه(کنکوری ها از دستش ندن).لینک دانلود:

  http://s5.picofile.com/d/76b9effb-87b1-4e32-a0c5-b93cc28c9005/%DA%A9%D9%84%DB%8C%D9%BE_%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C%D8%B2%D8%B4%DB%8C_%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1_%D8%A7%D9%81%D8%B4%D8%A7%D8%B1_%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C_%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87%D8%A7.mp3
  • پاسخ:

   مصباح: متشکریم
  • پاسخ:

   الهام
   ان شاءالله با تقویت اعتماد به نفس ترک این گناه به راااحتی میشه...