خوش آمدید.

اینجا مرکز ترک تضمینی خودارضایی می باشد که متعلق به همه ی ماست.جایی واسه پیدا کردن خودمون برای بازگشت به آدم پاکی که بودیم و رهاش کردیم.

روش ترک تضمینی خودارضایی، پست ثابت وبلاگ هست.
الهم عجل لولیک الفرج

۴

بررسی دقیق اعتیاد به تصاویر شهوت انگیز

چرا اعتیاد به تصاویر شهوت انگیز غلط فهمیده می شود؟
این واقعیت که میل جنسی یک غریزه طبیعی انسانی است باعث شده است که بسیاری از مردم به اشتباه فکر کنند که میل جنسی شدید باعث اعتیاد به تصاویر شهوانی می شود. ولی حقیقت این است که بسیاری از معتادان تصاویر شهوانی به دلایلی غیر از لذت جنسی به تماشای آن ها می نشینند!
بله میل جنسی به مشاهده تصاویر و فیلم های شهوت انگیز مرتبط است اما در اغلب موارد میل جنسی پس از تماشای پورنو در یک فرد شروع می شود نه برعکس. بسیاری از معتادان تصاویر شهوت انگیز به تماشای تصاویر و فیلم ها می پردازند تا تحریک شوند، نه اینکه پس از تحریک شدید به تماشای پورنو روی آورده باشند. مقاله «چرا زندگی اجتماعی ضعیف به اعتیاد پورنو منجر شود» را مطالعه نمایید.

ترک فیلم های جنسی

مشاهده کامل این پست در ادامه مطلب >دوپامین، ماده ای که هنگام تماشای پورنو در مغز تولید می شود، یک ماده شیمیایی است که منجر به احساس لذت می شود.این ماده زمانی که یک فرد داروهای مخدر مصرف می کند، یک وعده غذایی چرب می خورد یا رابطه جنسی واقعی دارد نیز تولید می شود.
لذا اگر مردم یاد بگیرند که چطور بدن شان را از طریق عاداتی نظیر مشاهده تصاویر جنسی وادار به تولید و ترشح دوپامین کنند، روند طبیعی تولید این هورمون را مختل نموده اند. مقاله «چرا اعتیاد به تصاویر جنسی تاثیری روی لذت جنسی ندارد؟» را مطالعه نمایید

قبلا ذکر شده است که دوپامین ماده ای است که تاثیر بسیار شدیدی بر عملکرد مغز ما دارد. این ماده امکان احساس فوق العاده در ما ایجاد می کند و باعث می شود بسیاری از مشکلات خویش را فراموش کرده و حالت خوبی داشته باشیم. حال اگر یک معتاد جنسی احساس خوبی در طول یک روز (زندگی و کار و ...) نداشته باشد، مغز وی سریعا به دنبال نزدیکترین و راحت ترین راه برای بهتر کردن حال خود خواهد بود. فرد خاطرات قبلی را به سرعت به یاد می آورد و ذهن فرد متوجه خواهد شد که او می تواند با استفاده از دوپامین با دوز بالا سریعا به بهبود حال خود کمک کند. 
اگر این فرد معتاد به مواد مخدر باشد، قطعا به منظور بهبود حال خویش و فراموش نمودن مشکلات و خاطرات بد، در همان زمان به مصرف مواد تخدیری خواهد پرداخت، و از آن جهت که اعتیاد به تصاویر جنسی و اعتیاد به مواد مخدر از منظر بیولوژیکی بسیار به هم شبیه هستند، فرد احساس نیاز به تصاویر و فیلم های جنسی خواهد کرد. در چنین حالتی تحریک و لذت جنسی ایجاد کننده نیاز به تماشای پورن نیست و پس از تماشای تصاویر جنسی احساس تحریک و لذت جنسی بیدار می شوند. 
بله، مواردی وجود دارد که پس از تحریک جنسی نیاز به تماشای تصاویر جنسی پیش می آید ولی در اغلب موارد، فشار جنسی محرک تماشای پورن نیست. از این رو کنترل احساسات قبل از مشاهده تصاویر جنسی راحت تر خواهد بود، چرا که هنوز تحریک جنسی اتفاق نیفتاده است. در این حالات نیاز به تماشای پورن ناشی از افسردگی و حالت بد روانی است و به منظور بهتر نمودن وضع روحی به کار می رود. مقاله «چگونه زندگی ضعیف اجتماعی منجر به اعتیاد به تصاویر جنسی می شود» را نیز مطالعه نمایید.
حال میخواهیم بدانیم تماشای تصاویر جنسی در ما به خاطر لذت جنسی است یا صرفا اعتیاد به دوپامین؟ اگر ما هنگام ناراحتی روانی، فشار کاری، استرس و ... به تماشای پورن می پردازیم و از آن به منظور بهبود حال روانی خود استفاده می کنیم ما معتاد به دوپامین شده ایم. همچنین تماشای پورن به منظور تحریک جنسی به بالا رفتن دوز اعتیاد ما منجر خواهد شد و در آینده مجبور به تماشای تصاویر و فیلم های بیشتر با روابط عجیب و غریب تر خواهیم بود. این مسئله باعث می شود ما از سکس واقعی لذتی حس نکنیم و گاها منجر به تماشای انواع غیر واقعی سکس نظیر همجنس بازی، خشونت در روابط جنسی و ... می شود.

چرا این مدل از بهبود حال روانی هیچگاه جوابگو نیست؟

اعتیاد به تصاویر جنسی منجر به خودارضایی می شود. پس از خودارضایی حالات روانی بدی نظیر گناهکاری، شرم، غمگینی و حتی افسردگی برایمان پیش می آید. مقاله « چرا خودارضایی حال شما را بد می کند» را مطالعه نمایید.
لذا تلاش برای بهبود حال روانی از طریق تماشای تصاویر محرک، تنها در بازه زمانی اندکی جواب می دهد و پس از آن با افول شدیدی همراه است. اگر تصور می کنید اعتیاد به پورن بد است، شما از آن برای بهبود حال خویش استفاده می کنید، لذا باید دانست پس از بهبود موقت، شرایطی پیش می آید که برگشت به حالت قبل سخت تر شده است. چرا که علاوه بر حالت روانی بد پیشینی، انبوهی از احساسات منفی و شرم و ... بر ما اضافه شده است که حال ما را از قبل هم بدتر خواهد کرد. 

استفاده از تصاویر و فیلم های جنسی به منظور بهبود حال مان یکی از بزرگترین دروغ های عصر جدید ماست. 

در آینده در مورد بازیگران جنسی و وضعیت روانی اسفبار ایشان و بردگی جنسی و تاثیر سرمایه و سرمایه داری در چرخیدن صنعت پردرامد سکس سخن خواهیم گفت. 

برای ترک فیلم های جنسی نیز به لینک زیر برید:

کلیک کنید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی

نظرات (۴)

 1. به نظرمن بهترین راه برای ترک خود ارضایی جمع کردن گوشی و کامپیوتره
  • پاسخ:

   الیاس:
   متشڪر از شما
 2. اخه من هر کاری میکنم نمیتونم جلوشو بگیرم. به خدا یه سایت میشناسم که ف.ی.ل.تر.ش.ک.ن میذاره چندین بار ادرسشو برا مسدود کردنش به سازمان جرایم فرستادم ولی اقدام نمیکنن چیکار کنم؟ اولش ارادم مصممه ولی بعد چند روز نمیشه. یعنی میدونم از کجا این قند شکنو گیر بیارم . نمیتونم نتمو قطع کنم چون تو خونه 4 نفر استفاده میکنن وگرنه به خدا مودمو میبردم میدادم به یکی دیگه تا یه مدت ازش دور باشم. چندین بار ازین نرم افزارای جلوگیری کننده از ورود به سایتا ی بد استفاده کردم ولی جواب نمیدن . مشکل دارن. اگه شما خوبشو سراغ دارین معرفی کنین. هروخ خونه نیستم هیچی به ذهنم نمیاد ولی وقتی پامو میذارم تو اتاقم وایییییی همه چی میاد ذهنم. از گناهش که میترسم هیچ ببیشتر ازین میترسم که فردا وقتی ازدواج کردم باز نتونم بذارم کنار و اینا باعث شه از خانومم از نفسم ازونی که این همه مدت منتظرشم و تا به حال به خاطرش رابطه نامشروع با کسی نداشتم ازش سرد بشم و زندگیم خراب شه. چیکار کنم؟ نگا نمیکنم یه جوریم میکنم یه جور دیگه. اخه پس چیکار کنیم؟ این چه دنیاییه که ما توش اومدیم؟ چی میشد 100 سال پیش بدنیا میومدیم
  • پاسخ:

   عبدالمهدی:
   سلام برادر خوبم
   همینکه شما دنبال راه نجات هستید، مطمئن باشید خدا هم کمک میکنه.
   لطفا علاوه بر پست روش ترک که توی صفحه اول سایت هست، دوتا لینک زیر رو هم ببینید. کمکتون میکنه.   پلیس فتا هم دقیقا نمیدونم کارشون چطوره، ولی خود من آدرس یه سایت آمریکایی کاملا مبتذل که فیلتر نبود رو براشون فرستادم که بعد از چند ماه فیلتر کردن.
   ولی میتونید لینک زیر رو ببینید شاید کمکتون کنه.

 3. با سلام خدمت شما دوست عزیز
  من هم مثل خیلیا این مشکل اعتیاد به دیدن تصاویر مستهجن رو دارم. وقتی میخوام برا چند روز ترک کنم و نبینم یهو یه حس استرس شدید میاد. یعنی هی دلم میریزه و دستوپام به لرزه میوفتن. مجبور میشم نگا کنم. به نظرتون اگه این وضع رو یه جوری تحمل کنم تا 40 روز بعدش حل میشه؟ بعدش دیگه استرس از بین میره و تمایلم به تماشای این تصاویر ز بین میره؟
  • پاسخ:

   عسل:
   سلام
   داداش علیرضای عزیز، خیلی از ماها که تو ترکیم یا امثال من که ترک کردن و دارن راهنمایی میکنن، شرایط شما رو داشتیم. فکر نکنین با چیز مجزایی روبه رو شدین. تنها کاری که شما باید انجام بدین و من ایمان دارم بهتون که اگه از ته دل بخواید میتونید اینه که کم کم این کارو انجام بدین. منظورم اصلا این نیست که یه وقتایی ببینید یه وقتایی نه هااا!! به هیچ وجه... منظور حرفم اینه که کلا بذاریدش کنار و همه شرایط رو برای خودتون فراهم کنید که نتونید ببینید حتی اگه خواستید!! فیلتر شکن بذار و همه تصاویر تحریک کننده رو پاک کن. هر چقدرم بهت فشار اومد تحمل کن.تجربه خودم رو بهت میگم که وقتی دیگه نگاه نمیکنی اولاش بهت فشار میاد اما با جایگزین کردن چیزای خوب جای اون عادتت تغییر میکنه! تمام ذهن و ناخودآگاه آدما عادته!فقط هممون باید سعی کنم(با جدیت تمام) که عادتای خوب رو جایگزین عادت های بدمون کنیم.همین.باور کنید الان به زمین و زمان بد میگیم اما وقتی میشیم همون آدم خوبه که میخوایم احساس قدرت میکنی و حسابی حالت خوبه جوری که هیچی به این راحتیا اذیتت نکنه.
   براتون دعای موفقیت دارم
   یا علی
 4. سلام ببخشید این دوتا مقاله رو باید از کجا بیاریم ؟اخه سرچ کردم ولی پیدا نکردم

  مقاله « چرا خودارضایی حال شما را بد می کند»


  مقاله «چگونه زندگی ضعیف اجتماعی منجر به اعتیاد به تصاویر جنسی می شود»
  • پاسخ:

   رضا:
   سلام
   هنوز منتشرش نکردیم. اگر منتشر شد بهتون اطلاع میدیم حتما
   از صبوریتون متشکریم